Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
INTER (3-5-2): Handanovic; Godin, Ranocchia, Skriniar; Lazaro, Barella, Brozovic, Borja Valero, Dimarco; Sanchez, Lukaku.

Немаше потреба од Лукаку и Броз од прва минута. Тоа се клучни играчи за кои немаме замени, во купот можеше Еспозито и Гаљардини.

За трампата, ако е обична позајмица е ок...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.437
И сеа кажете ми, не треба Конте да биде тепан за изјавата после мечот со Аталанта? Го прашаа зашто не го играл Санчез, им кажа дека не е ментален да не го стави, едноставно играчот не е спремен. Три дена подоцна Санчез прв тим. :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
И сеа кажете ми, не треба Конте да биде тепан за изјавата после мечот со Аталанта? Го прашаа зашто не го играл Санчез, им кажа дека не е ментален да не го стави, едноставно играчот не е спремен. Три дена подоцна Санчез прв тим. :)
затоа шо на ваква утакмица кај шо има помал притисок и ептен слаб противник ќе се појача психички?
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Судииве се за затвор.

Ди Марко и Валеро најдобри засега, во второто треба да ги извади Лукаку и Брозович да не ризикува со нив.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
3 0 требаше да биде со оној "офсајд" на Лукаку. Пенал не би судел онде со дресот беше Лукаку во офсајд. :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.531
Поени од реакции
21.399
3 0 требаше да биде со оној "офсајд" на Лукаку. Пенал не би судел онде со дресот беше Лукаку во офсајд. :D
Plus penalot pri centarshutot na Lazaro i ona bezveze faulot koga Sanchez izleze 1 na 1 so onoj od Cagliari.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Наводно Спинацола и Жиру се договорени, Ериксен ја прифатил понудата уште за во јануари да дојде. Се преговара со тотенхем за негов трансфер ама оптимисти се новинарине од Скај италија. Ако ги потпишат овие тројца, презадоволен би бил. Речиси комплетен тим би имале со тоа што веројатно на лето ќе се бараат квалитетни "крилести" бекови пошто таму е најмал квалитетот.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.330
Поени од реакции
6.226
Не ја гледав утакмицава ама чим и Фрог стасал да даде гол значи сме издоминирале. Каљари падна од формата инаку оваа сезона се бааги добри, мислев дека во чест на 100 годишнината ќе одат далеку барем во купот ама изгледа ќе ги задоволат со уефа лига наредна сезона.
Мило ми е што Лукаку си ги вади парите и тоа многу брзо и комотно ми се испосра на зборовите за него што ги дадов летово. Гази мајсторе кој ме ебе, БРАВО :)
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Matteo Politano's experience at Inter ends after a season and a half: the offensive player returns to Roma (the team in which he grew up) as part of the exchange with Leonardo Spinazzola. An operation that satisfies everyone: the Giallorossi find the replacement for the injured Zaniolo, the Nerazzurri solve the left wing problem. A technical and financial affair for the club of Viale della Liberazione, as pointed out by Tuttosport:

“The two players will be valued at 27.5 million each and will move definitively already in this session of January. [...] A lightning negotiation (the latest clue to Politano's failure to call for the Coppa Italia match last night) facilitated by the fact that both have the same agent (Lippi) and the needs of the two companies. Rome, in fact, was looking for an offensive player after Zaniolo's knockout. Inter of a left-handed side for Conte's 3-5-2. They are both class '93: Spinazzola (incredibly arrived at the tenth different team in 9 seasons) had been purchased by Juventus for 29.5 million in the summer with a contract until 2023.

Roma yielding it to 27.5 million will not make a capital gain but will save on the engagement since the defender earns 500 thousand euros more. Inter, who redeemed the offensive from Sassuolo this year for 20.706 million, after having paid 5 for the loan the previous year, will obtain a capital gain of 6.5 million in the final amortization
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Чим ќе добиеле 6.5 милиони капитал геинс, еве се премислив веќе. Супер е овој Спинацола. Полош од ___рандом име___ нема да биде.

:facepalm:

10-ти клуб сме му биле :pos:
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Чим ќе добиеле 6.5 милиони капитал геинс, еве се премислив веќе. Супер е овој Спинацола. Полош од ___рандом име___ нема да биде.

:facepalm:

10-ти клуб сме му биле :pos:
таман си е,подобро сега него на лето кога цената уште поише ќе му паднеше и така конте не сметаше на него.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Сеа има 4 леви бекови, Асамоа, Бираги, Спинацола и Ди Марко уште ако го земат Јанг ќе бидат 5. Не знам што е поентата да се оди на квантитет? Цел тим е леви и десни бекови... На десната страна се Дамбо, Лазаро и Кандреле а од сите заедно нема да добиеш еден добар играч... Очекувам Конте барем на еден меч сезонава да истрча со сите 11 бекови да им ебеме матер!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom