Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
znaes deka barca igra so slavka i deka ke ima 10 boda na kraj od 4 kolo i deka poslednio natprevar ne im znaci nisto dokolku inter izigra barem 1 neresena so dortmund i 1 pobedi, ne vklucuvajki go natprevart barsa inter.
kako ne im cini, 10 boda oni, inter i borusija po 5, aj sea razmisli dali na 2 kola nisto ne im znaci i dali bi im odgovaral poraz na primer, pa i nereseno.
so poraz bi ostanale na 10, a inter i borusija 8 ( ako inter pobedi u praga ), posledno kolo inter barsa, borusija sparta.
So nereseno so borusija bi obezbedile plasman dalje, ama taka bi rizikuvale primer prvo mesto ako inter pobedi vo praga.

Rekov, ke razmisljame za toa posle slednive dve so dortmund i ke vidime na sto sme, ama u toa hipoteticko scenario za inter, pobeda i nereseno, sekako deka na barsa ke im e bitna utakmicata so dortmund doma.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Од километар се познава дека фали Сенси..премногу изгубени топки на средина од Гаљардини и од Кандрева во градењето на акциите..средината ни беше бедна цел натпревар..Бранд му играше фластер на Брозович а Барела нон стоп беше на крило опкружен со двајца и немавме никаков проток на играта..арно што Дортмунд не му играа Ројс и Алкасер па поради тоа беа пасивни иначе тешко дека ќе победевме.

Класика премногу зависни од Брозович..кога малце го олабавија почнаа да се редат акции и шанси последните 10 минути....тоа мора да се среди со нови поквалитетни бекој и некаков бекап за него и за Сенси|Барела
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Не дека нешто го омаловажувам Гаљардини, си изигра океј вечерва, ама Броз и Барела какви две утакмици врзуваат, свака част. Броз организира игра и летаат пасови насекаде, а Барела не излага од кадар, буквално на секој дел од теренот го има, борбен до коска, 20 пати го оборија, станува за секунда одма клизач влага, врие кепецот, во ептен јака форма влага.

Overall сите изиграа добро, уште покриво ми е што првата утакмица со Славија Прага ја зедоа здраво за готово, па и со победава неизвесно е осмина-финале, али сега притисокот е врз Борусија. Ако ги плеснеме и таму, нека се поздрават. А за таму се враќа господин Сенси :D
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Mnogu bitna pobeda, kako saka neka e dobiena, iako ja zasluzija potpolno u prilicno los za oko mec za sto kumuvaa i dvata tima ( so isklucok zadnji 10 minuti kade gi odravme ), momentalno vtoro mesto i dobar boost za natprevarite sto sledat vo serija a koi se must win utakmici.
2 gola, utnat penal, dortmund edna dobra sansa u cel mec i toa bese sve od niv, u nikoj slucaj ne zasluzija ni remi so ova nivno izdanie denes, iskreno se nadevam deka Konte ke ide na pobeda kaj ovie, se glea neiskustvoto kaj niv a i faktorot trener, Favre e roden luzer i imaat dosta slabosti u cel tim koi mozat da se iskoristat iako so rojs i alkaser se realno dosta desetkuvani, dabogda i narednata da ne igraat u paket so sancho.

Lautaro e klasa in making, esposito (golema) idnina na klubov, dosta pameten poteg povlece so nego konte, ne moze so takov pristap lukaku da go cuvas na teren, mu falese pouniverzalen fudbaler i nekoj sto ke moze da prai presing i da gi brka u vtoro u situacija koga i lautaro dosta fizicki padna i poise stoese koga nemaa posed otkolku sto brkase, baska i kontrite koi se problem za lukaku a i lautaro koj ne e mnogu brz so topka u nego.

Takticki skoro perfekten mec za Konte, seuste go koshtaat samo glupite i nerezonski individualni greski po koi denes sozdavaa sansi dortmund, onaa najgolemata ja imaa posle gluposta na brozovic, ne veruvam deka i posle pobedava ke e zadovolen radi vakvite propusti koi eve zaredija 2 meca po red, sreka za nas tepavme.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Класика премногу зависни од Брозович..кога малце го олабавија почнаа да се редат акции и шанси последните 10 минути....тоа мора да се среди со нови поквалитетни бекој и некаков бекап за него и за Сенси|Барела
Go olabavi faktot sto dortmund ne znaea kaj teraat posle 80ta minuta, demek all in udrija na napad, a deckite fizicki izdisaa, presing ne znaea da napravat cela utakmica, ne pa na kraj, a ostavaa dosta prostor u zadnji 5-10 minuti i zatoa i dojdoa nasite sansi za gol.
Ne izigravme tolku dobro, moze inter mnogu bolje od ova, ama dortmund bea ocajni, fakt e deka im falea rojs i alkaser ama nema veze toa kolku sto ima veze deka ovoj favre denes bajagi ja promasi od sam start, od druga strana konte i ostanatite od negoviot tim odlicno gi izanalizirale. Timot na favre i vakov kakov sto e ima dosta golem napagacki potencijal i bajagi kreativnost u napadot, denes nisto od toa ne vidovme.

U dortmund druga pesna ke se pee, tamu apat ko kucinja kopilinjata ama pokazaa i inter deka mozat da se nosat so toa ( mecot so barsa ), samo nek se zdravi do togas glavnive igraci, ima prostor da se pobedi uste ednas dortmund, ne smee da se ide na onaa kalkulantska igra sto lani ja isteraa so spaleti protiv totenhem, znaeme kako obicno toa denes zavrsue.

Sensi mora da igra na toj mec, MORA, so nego sme duplo posilni i dosta poopasni koga napagame, smesta dobivas 200 opcii plus za napad koga go imas nego mesto vesino ili galjardini.

Barela motm spored mene denes, neumorliv igrac, mislam deka posle zaneti sme nemale nekoj vakov sto e sposoben 90 minuti da drzi nivo i da igra ko da nema utre, sve prai u sredina kopilevo prgavo, u nieden moment ne zastana nit pak se primeti deka e zamoren. Jedina losa stvar i za nego i za sensi e sto sme prezavisni od niv, nenormalno trpi timot koga eden od niv ne igra, a tek pa dvajcata da ne se u kombinacija. :popce: :popce: :popce:
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Гаљардини е 3 класи подобар од тоа што беше лани. Се согласувам дека е далеку од броз барела и сенси ама е одличен за ротација. Само кај броз има еден проблем .. ако го фатат фластер дечкото е сосема неупотреблив во напад. Нема брзина и буквално никаков дриблинг за да може во текот на утакмицата да изротира со еден од средните играчи што играат лево и десно.
 
Член од
10 ноември 2018
Мислења
7
Поени од реакции
5
Не ми се допаѓа тоа што средината доби доста жолти картони, ако здравје боже поминеме понатаму тогаш тоа ќе ни претставува дополнителен проблем.
Од почеток му верувам на Конте и мислам дека знае да и даде цврст карактер на екипата, но на моменти ми изгледа како оваа формација да не е баш вистинската. Многу лоша игра беше прикажана од Борусија ама во случаи кога ќе загризеа напред тогаш почнувавме да правиме многу грешки. Среќа тука е ГДС па на моменти се чувствувам како да е невозможно да дадат гол.
Се на се одлична утакмица и верувам дека наредната ќе бидеме уште појаки со Сенси.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Не ми се допаѓа тоа што средината доби доста жолти картони, ако здравје боже поминеме понатаму тогаш тоа ќе ни претставува дополнителен проблем.
Од почеток му верувам на Конте и мислам дека знае да и даде цврст карактер на екипата, но на моменти ми изгледа како оваа формација да не е баш вистинската. Многу лоша игра беше прикажана од Борусија ама во случаи кога ќе загризеа напред тогаш почнувавме да правиме многу грешки. Среќа тука е ГДС па на моменти се чувствувам како да е невозможно да дадат гол.
Се на се одлична утакмица и верувам дека наредната ќе бидеме уште појаки со Сенси.
Формацијата е вистинската, само што фали квалитетот во тимот..друго е кога ќе игра Сенси наместо Гаљардини и малце подобри бекој..веднаш ќе се почуствува разлика бидејќи Брозович е моторот на екипата и тогаш се ослободва простор за него..вака Кандрева и Асамоа толку му е силата
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.416
Поени од реакции
3.634
Денеска ако нешто добро направија Дортмунд до вториот гол беше маркирањето на Брозо, и затоа ние до тогаш бевме мртви во организирање на играта... овој нашиот само мафташе со рацете како ретардиран, се гледаше фрустрацијата во него.

Но освен неговото маркирање ништо друго не направија, тој Санчо да ти бил глуп играч, изиграваше Роналдо, тамам кога требаше да центрира он ја враќаше топката назад и мислам дека треба да му се заблагодариме за денешната победа.

Денеска најдобри беа дефинитивно Мартинез(иако утна пенал) заедно со Барела и ДеВриј.

Другите беа со повремени блесоци на крајот.

Лоши беа Асамоа, Кандрева(иако постигна гол), Галја и Броз(кој беше тотално неупотреблив во голем дел од времето).

Другите просечно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom