Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.209
Поени од реакции
41.246
za kandreva do nekade iam razbiranje, so ogled deka samo lazaro e opcija pa moze da vazi ona deka mu treba vreme za adaptacija u nova sredina, sistem, jazik kultura multura seedno, aj turi mu kur na toa, ama za dambrosio ko bek u negova formacija nikad, zatoa grozniot perisic ne sakav da go dadat ama pa kutriot u koncept ne mu se uklapal. Ti ebam i koncept i sve kade dambroiso ti igra ofanziven bek, nesto sto nikad ne ni bil, od sve najloso sto sum videl u zivotov so inter, dambrosio ko bek u ofanziva glatko vlaga u top 5 sigurno, so visoki pretenzii za top 3 ajskfadhgndsa.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.051
Поени од реакции
12.508
za kandreva do nekade iam razbiranje, so ogled deka samo lazaro e opcija pa moze da vazi ona deka mu treba vreme za adaptacija u nova sredina, sistem, jazik kultura multura seedno, aj turi mu kur na toa, ama za dambrosio ko bek u negova formacija nikad, zatoa grozniot perisic ne sakav da go dadat ama pa kutriot u koncept ne mu se uklapal. Ti ebam i koncept i sve kade dambroiso ti igra ofanziven bek, nesto sto nikad ne ni bil, od sve najloso sto sum videl u zivotov so inter, dambrosio ko bek u ofanziva glatko vlaga u top 5 sigurno, so visoki pretenzii za top 3 ajskfadhgndsa.
Мене па одбрана со 3ца позади ми е у топ5.
Додај на тоа и тежок инат + форсирање на таљани = тешка мизерија.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Би го избркал Броз ко куче од тимов. Се понаша ко Кондо, губи топка Сенси, прави Сусо контра овој нејќе да пушти нога, алиби враќање назад.
Има уште за бркање од тимов.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.790
Дамбо засра се што дојде од негова страна, ама барем по таа страна нешто се случува. Од кај Асамоа ништо нема, да не спасеше гол ќе беше исто како да не играл.. Барела е одличен денес, Сенси го шутираат како топка. Бираги, Политано/Лазаро, Санчез... треба да влегуваат во второ.

Милан само инцидентно доаѓаат во прилика кога ќе направиме некаква глупост, ама доволно е една да влезе...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.135
Поени од реакции
107.415
Sensi denes igra kako Brozovic koga ima mozocen udar. 50000000 greski napravi, probuva neso da dribla, aj pa da ne ti ebam toa midzetot (pozz Io) umren jas na tebe.

Vrska nemaat Milan, MORA da se dobie utakmicava.

Povtoruvam, Dambo NAJMILOTO DA TI GO IZNAEBAM.
Автоматски споено мислење:

I da ne zaboravime, Dambo ke dadese gol so makazi.... Fala ti boze sto ne se sluci ova, ke trebase da se ugasi sportot instantno.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Еј дај бе да собереме пари ќе најдеме некој од Косово, еве не мора да го убие, нека му ги скине нозете ионака за ништо не му користат, лелелелел да умре еј, абе овој Дамброзиово ми го скрати животот све да му изнаебам...
 
Член од
29 април 2018
Мислења
93
Поени од реакции
128
Даден еден од најдобрите центрафори во моментов и како замена донесен најпреценетиот и најограничен играч што некогаш заиграл фудбал.

Класика за Интер.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Многу подобри се денес. Приметно подобри. Имаа доста добри шанси, ама Донарума се разбрани, што е редовно случај со голмани на мали тимови против Интер. :icon_lol:
Сенси е добар бе, не знам што замерувате. Изгубените неколку топки се резултат на тоа што е физички инфериорен во однос на скоро секој друг играч. Ама пак е прилично добар, најстабилен мидфилдер.

Дамбросио со промашајот на сезоната. Ништо ново за него. Од друга страна за малку ќе го дадеше голот на сезоната. Нема средина со него. :D
Подобри се, им треба еден гол после Милан сам ќе се победи.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.051
Поени од реакции
12.508
Зш го поништија голот на Лаутаро ?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Тоа што го прикажија тие од ВАР е ептен сомнително, според мене немаше офсајд:?!

 

Kajgana Shop

На врв Bottom