Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.462
Сеа од Гаљардини Конте Крос ќе направи,па ќе има кој топка да му даде на трапавиов

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
3 јануари 2015
Мислења
109
Поени од реакции
175
They all hate me cause I'm black

OZbilno ova go zabelezav dur ja gledav utakmicata bez da go postavis postov,ustvari kolku se sebicni site u usta gi gagjam zimi sve bas za situaciive se iznervirav dur ja gledav utakmicata,ja mislam deka samo so lukaku napred bolje ke funkcionira sve, ova malovo gjubre Lautaro misli Maradona e na kur mi ide kolku sebici.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
OZbilno ova go zabelezav dur ja gledav utakmicata bez da go postavis postov,ustvari kolku se sebicni site u usta gi gagjam zimi sve bas za situaciive se iznervirav dur ja gledav utakmicata,ja mislam deka samo so lukaku napred bolje ke funkcionira sve, ova malovo gjubre Lautaro misli Maradona e na kur mi ide kolku sebici.
nema sto da zabelezi nekoj, slep ke zabelezese, eve naprai edna retrospektiva neka ti tekne kolku centar sutevi imase u sesnaesterec vo tekot na aktivnata igra, ne zboram za prekini, korni, slobodni, nego od aktivna igra. I toa vkupno, uspesni, neuspesni, a takviot stil na igra e nesto sto pod difolt treba da se podrazbira ako imas takov profil na napagac napred.
Totalna utka bese sve na toj natprevar, konte spiel u trening centarot i im spremil video za naredniot den od mecot so slavia za da im ukaze kade gresele, ke vidime so Milan kolku nestata se podobreni vo toj segment, i nie i oni, ustvari nikoj od kalcoto ne e u sjajna forma vo pogled na igrata, osven mozebi napoli koi samo u odbrana imaat problemi ama koga e vo prasanje napadot gazat.

Se ocekuva politano da zapocne so Milan, i da ima nekoja modificirana 3421 formacija, so politano i sensi pozadi lukaku.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Газета секое лето на Јуве пола тим му го продава, пишат дека се истепале во тимот па се искара Алегри оставка ќе давал на сред сезонс секоја година истото тие про Јуве велите дека се. Ма јок тое џубре, то треба да се убие:pos:..

За Кориере знам дека е Про Милан, Газета ја рачунаја про Интер ама шо се случи нз :)
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Дрвото усташко на 3 натпревари 2 гола и 1 асистенција, пошто не беше доволно добар за Мауро Ванда...
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Мене ме плаши што Милан се мизерија моментално, Интер увек се мачел со таквите екипи.

Само машки пристап очекувам и гинење за секоја топка како што прилега на едно големо дерби. Резултатот ми е битен но уште побитно ми е 200% залагање на ваква утакмица, па и да не донесеме 3 бода да се чуствува дека сме напреднале во однос на играта и дека сме дале се од себе.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.462
Дамбо...

Толку ли не чини Лазаро,па и Дамбо кретенот да игра пред него...

пс.Какви среќници се јубемтус,у гз се праени маме им ебам!
Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Дамброзио прва... Конте џабе преспал изгледа у тренинг центарот.
Секако се срање Милан, очекувам себичниов Мартинез да ги скине
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
Дамброзио прва... Конте џабе преспал изгледа у тренинг центарот.
Секако се срање Милан, очекувам себичниов Мартинез да ги скине
nema gz da go stai lazaro na vakva utakmica, mi se odgleda smesta natprevarov, bekovite kaj konte u princip treba da se ultra ofanzivni i da znaaat da igraat napred, dambrosio ko bek napred e hororot. Neka me demantira da bog da, edna od 90 mu se pogodue napred dobra, epten baksuzi treba das e milan za da bas denes izrine napred legendava, ibra vakov status nemase u klubov ko nedopirliviov.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom