Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
pa poise ni odgovara da dava golovi i da go kupat za dogovorenata cena, istoto vazi i za perisic i joao mario, nad 100m ke inkasiraat od site trojca, nakaj 120-130 valjda, vaka ako se vratat pak niz istite sranja ke se pominue, a i za pomalce pari ke si idat, ako voopsto i ima zainteresirani.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.310
Поени од реакции
7.444
pa poise ni odgovara da dava golovi i da go kupat za dogovorenata cena, istoto vazi i za perisic i joao mario, nad 100m ke inkasiraat od site trojca, nakaj 120-130 valjda, vaka ako se vratat pak niz istite sranja ke se pominue, a i za pomalce pari ke si idat, ako voopsto i ima zainteresirani.
Па нормално дека ни одговара да го искешираат, ако сум реален во Франција голот што го даде Нејмар беше акција на Мауро кој исфрли играч со топка во празно сам пред голман. Али ако затаи таму ќе ни го вратат без око да им трепне а сега и Кавани ќе се враќа...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
екипа како пренесува ... екипа

Како што пренесуваат италијанските медиуми, за малку е избегната физичка пресметка во соблекувалната веднаш по натпреварот со Чесите. Главни актери биле Брозовиќ и Лукаку откако Белгиецот му приговорил дека залудно игра тој самиот кога нема поддршка од средниот ред.

И двајцата се впуштиле во обид и за физичка пресметка, Лукаку посебно „беснеел“, но соиграчите спречиле посериозен инцидент.
гдс како пренесува

According to Gazzetta dello Sport, Lukaku accused his Inter teammates of not showing enough bravery against Slavia after the game.

That would not have been received well by Brozovic, who saw it as an indirect attack and did not agree with the striker’s criticism.

The newspaper stresses the war of words did not turn into a scrap
Само гледате и сами, ништо не останува незабележано, а тука убедувавте дека со икарди све тивко требало да се среди без медиумите да дознаат што како. Има некоја кртица изглеа у тимов, нема друго објаснување како овие информации се ликнуваат до медиумите, или ова или жути комбиња, друго нема.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.538
Иста ситуација, ист ден, ист медиум

Untitled.png
 
Последно уредено:

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.424
Поени од реакции
3.674
Јас во неколку наврати тука на форумов кажав дека ситуацијата со Икарди и не беше толку тешка колку што тоа го правеа некои одредени медиуми во Италија.

Газета 100% има внатре шпиун, што им дава точни информации што се случувало во соблекувалната... јас еднаш се сомневав во една курва, но сега испадна дека некој друг е.

Јас да сум во управата на Интер би ги предупредил фановите на Интер јавно, сите информации што произлегуваат од Газета да ги зимаат со резерви, и да не им веруваат.

Јас лично одамна сум приметил дека Газета работи/пишува против Интер.

Самиот Конте, пред некој ден им кажа на новинарите дека им ја знае намерата и играта што ја праваат, и дека он не сака да биде дел од неа. И спалети лани истото го потенцираше со медиумиве во Италија... Мурињо тоа го има правено уште во 2010...
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.310
Поени од реакции
7.444
Па чим истиот весник за иста ситуација кај Јувентус ти пишува 'Големиот капитен и човек Бонучи ја смири кавгата помеѓу Квардадо и соиграчите за последниот примен гол, понекогаш и најдобрите богови знаат да згрешат, меѓутоа кревките и позитивни зборови на големиот човек ги помири и сите заедно рипкаа до соблекувалната во тотална хармонија како ништо да не се случило' а кај Интер, злобниот Лукаку кој е цел на расистички напади во цела Италија му се закани на Епик Брозо дека ќе му ја измести фацата заувек ако на уште една утакмица не му даде топка да го извади сам пред голман.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom