Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.892
Не заборавајте дека и лани дававме 9/10 :coffee:
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.423
Поени од реакции
3.672
Ванда и фудбалски агент, не оди во иста реченица, па токму тоа е проблемот. Галијани може да каже што сака но горе споменатите агенти никад во живот не отишле на телевизија да се пожалат или да се обидат да прават притисок кон одреден клуб, се што имале го решиле како што они знаеле и умеле...

Инаку јас сум рекол и пак ќе речам, го жалам Икарди папучарот, кој дозволи курва да му ја уништи кариерата.

Но уште повеќе ме иритира неспособноста на управата која дозволи една курва да им расипуе планови, а покрај тоа и клубот да го оштети финансиски многу јако.

Ја Икарди многу го сакав како играч, и сакав да остане заедно со дебелиот, сметам дека би биле страшен тандем, но јасно ми е дека ерата на Икарди е веќе завршено во Интер.

Се надевам само дека нема да заврши во Јувентус, ако заврши на крајот во Наполи, и освои Сериа А, тоа ќе биде Океј за мене...

Инаку моја проценка досега 7, би дал 8.5 само ако се реализира трампата Икарди - Дибала, затоа што ионака Икарди го сметам како надвор од тимот, така што Дибала би дошол плус во овој преоден рок.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.531
go sporeduvate raiola ili mendes, koi se super agenti so eden ton iskustvo i miljarda klienti i wanda :pos:
ko ferari so retrovizor na varburg da sporedues, mada i ova e kompliment za doticnata.

Kamo sreka, pred se za icardi, raiola da mu bese agent, ama ne mu e, ali mu bese na ibra, pa vidovme kako sve toa pomina. Raiola uvek go dostavuval toa sto negoviot klient go baral od nego, ikardi da sakase da ostane i da dobie nov dogovor, ovoj toa ke go iznudese, i do 10m mozebi ke broese, ali raiola e fudbalski agent, a ne zena na fudbaler. OVa e samo edna razlika megju nego i wanda, pokraj milion drugi i sramota e vo bilo kakov kontekst da se stava on vo ista recenica so wanda.
реал ќе го земеше летово за 150М или ќе го трампавме со псж за нејмар.
sto ne go zemaa togas za 60.

ps Hamsik vi e klasicen primer za toa sto go zboram od gore za raiola, sakase da ostane lojalen u napoli i toa mu bese i dostaveno, a mozese da ide u svojot prajm kaj saka i da zima tri pati poise.
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: No9

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.338
Поени од реакции
6.257
sto ne go zemaa togas za 60.
Така е муабетот де, сакам да кажам дека ќе беше многу баран и тоа за многу пари не мора да е баш реал и таа сума.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.892
Зенит
Шахтјор
Интер
Ѕвезда

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Не заебавај, кој ќе се ака по Русија и Украина. Едно што многу енергија играчите ќе трошат на патувања, друго што ќе не фати зима и ќе решаваме последно коло по снегој и вијулици. Гони ги таквите екипи што ќе ти се.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.054
Поени од реакции
12.517
Не заебавај, кој ќе се ака по Русија и Украина. Едно што многу енергија играчите ќе трошат на патувања, друго што ќе не фати зима и ќе решаваме последно коло по снегој и вијулици. Гони ги таквите екипи што ќе ти се.
Полесно би истерале со зенит/шахтјор него со челзи/бенфика,од тој аспект.
За другово си у право

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.531
Не заебавај, кој ќе се ака по Русија и Украина. Едно што многу енергија играчите ќе трошат на патувања, друго што ќе не фати зима и ќе решаваме последно коло по снегој и вијулици. Гони ги таквите екипи што ќе ти се.
талични ни се тие, 2009 со рубин играа у тоа казанот мртов депресивен и динамо киев, по снегови олуји со драми со све, едвај излегоа од групи за да после тоа ги тепаат шампионите на германија, англија и шпанија, плус и у нокаут фаза играа пак у русија, со cska.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.892
Се тоа во ред ама имам страв од такви грди натпревари во лоши услови. Сакам да гледам нормален фудбал, сакам конечно да видиме колку може овој тим на европско ниво со противници кои не се во самиот крем, како Челзи. Мислам и дека е важно да добиеме некое име па ако ја пројдеме групата да имаме малку самодоверба. Не сакам да го добиеме првиот вистински противник во осмина финале.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
135€ најефтината карта против јуве од Торино да гледаш o_O аирлија работа кинези
 

Kajgana Shop

На врв Bottom