Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Знам дека имате трауми од ликот, истото е и со мене поради Биди и Бади :) Само што кај Алексис не е проблемот што не играл на пријателските натпревари, тој и кога игра е непрепознатлив и ништо не се менува кај него како што игра се повеќе натпревари. Вториот дел од сезоната му беше врати се од повреда - врзи 3 натпревари - повреди се.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Знам дека имате трауми од ликот, истото е и со мене поради Биди и Бади :) Само што кај Алексис не е проблемот што не играл на пријателските натпревари, тој и кога игра е непрепознатлив и ништо не се менува кај него како што игра се повеќе натпревари. Вториот дел од сезоната му беше врати се од повреда - врзи 3 натпревари - повреди се.
знсм дека чоеков не постои последно време искрено ме плаши тоа што сакаат да ни го тупнат за да се отарасат од ѓубрето. јас не гледав желба за фудбал во овај од ко појде во јунатед.
Да видиме шо можи Конте да напрај со овај ама не сум нешто хајпнат за играчов, најголем проблем гледам во неговата мотивација да игра фудбал.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.901
ајголем проблем гледам во неговата мотивација да игра фудбал.
Ако нема мотивација нема да се согласува на намалување плата, ќе седи во Јунајтед и ќе цица до крај на договорот.

Тоа барем мене ми е некаков показател.

Инаку многу ѓубре артикли ама еве едно интересно интервју со Ди Натале, кој му беше соиграч во Удинезе каде играа 3-5-2 формација:

 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Во 3-5-2 може да игра како партнер на Лукаку, а идеално за него е 3-4-3. Во тој случај би играле со Санчез-Лукау-Политано.

АКо се продава Икарди, добро би било со тие пари да се земе класа играч за среден ред и уште еден офанзивен бек.
Да се надеваме дека Лазаро е добар играч, од Далберт, Асамоа и Кандрева е премногу ризично да очекуваме премногу...

Имаше некој податок дека Интер може да потроши уште 130м во оваа сезона за засилувања, ако се додаде на тоа Икарди, и барем платите од Марио и Далберт доколу заминат, тоа е над 200м.

Паметно потрошени, значи и тим кадарен за скудето.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ќе изненадат со уште еден бум трансфер до крајот на трансфер периодот,типувам на СМС :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Знам дека имате трауми од ликот, истото е и со мене поради Биди и Бади :) Само што кај Алексис не е проблемот што не играл на пријателските натпревари, тој и кога игра е непрепознатлив и ништо не се менува кај него како што игра се повеќе натпревари. Вториот дел од сезоната му беше врати се од повреда - врзи 3 натпревари - повреди се.
Луѓе, промена на лигата и тоа како може да го препороди фудбалерот, дури и до ниво на непрепознавање. Јас верувам во ова и затоа реков дека дечкото има скилсет, има искуство во Серија, само да се чека да упали нешто и фудбалеров ќе се покаже. Да се надеваме дека Конте во улога на Прометеј ќе го запали повторно огнот во него.

Одамна вака не сум поддржал трансфер, мислам последно беше Видич (пошо беше класа), али феилна но не е битно.

А и меѓу другото одамна алудирав на овој трансфер, така да...
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Ќе изненадат со уште еден бум трансфер до крајот на трансфер периодот,типувам на СМС :D
Mr. X ќе го враќаме назад?
Идеа Милинкович-Савич. White smoke from the capital. Ecco le cifre e i dettagli. Un colpo.
Не знам за вас, ама мене изложеноста на меркато-вокабуларот се повеќе почнува трајни последици да ми остава. Почнувам и на другари/фамилија/понежна половина, вака да им се обраќам.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Во 3-5-2 може да игра како партнер на Лукаку, а идеално за него е 3-4-3. Во тој случај би играле со Санчез-Лукау-Политано.

АКо се продава Икарди, добро би било со тие пари да се земе класа играч за среден ред и уште еден офанзивен бек.
Да се надеваме дека Лазаро е добар играч, од Далберт, Асамоа и Кандрева е премногу ризично да очекуваме премногу...

Имаше некој податок дека Интер може да потроши уште 130м во оваа сезона за засилувања, ако се додаде на тоа Икарди, и барем платите од Марио и Далберт доколу заминат, тоа е над 200м.

Паметно потрошени, значи и тим кадарен за скудето.
Со 60мил може Далберт лајт да се земе ко бек и класа среден играч ко Кеси (и овој тешко)
Ако мислиш на Видал, боље да го остават Икарди на трибина.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.545
sancez samo da ne se povredue, ke vazi muabetot formata e promenliva a klasata vecna, 30 e pobogu. U ligava do vcera ne postoese duvan zapata, 0 od kariera, sea na 28 nad 50m mu baraat, za alexis ke mu ja mislime. Mu lezi i ligata i formacijata i italija kako zemja za ziveenje, baska u plan e otkako dzeko bese otpisan taka da ne e deka sea ocekuvame da e nositel na igra so allround statistika, ali postoi prostor i toa golem da se nametne ko glaven igrac ako se poklopat kockite. Vredi rizikot da se zeme, ako voopsto i moze da se narece ova rizik zaso bi dosol mesto 34 godisen napagac a i od toa so citam, za smesna suma.

Mn e pobitno toa nekoe si ime planirano za sredina, plus biragi za levo, ova ako ni se pogodi i ne e deka bi imale tim samo za treto ili cetvrto, a i nema sansa conte da se zadovoli so takov plasman. Ja se nadevam na nekoe cudo i magija od bepe za sms ili van den beek, vidal u momentov mi e meh opcija.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
^Markizio,so kje ti go,povekje u bolnica e negoli na teren.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Mr. X ќе го враќаме назад?
Идеа Милинкович-Савич. White smoke from the capital. Ecco le cifre e i dettagli. Un colpo.
Не знам за вас, ама мене изложеноста на меркато-вокабуларот се повеќе почнува трајни последици да ми остава. Почнувам и на другари/фамилија/понежна половина, вака да им се обраќам.

Големи шпекулации има за СМС во последно време и сигурен сум дека нешто преговараат тајно со Лотито,дали куферче со пари или ќе има и некој плус играч вметнато при тој трансфер.
Ако има и најмала шанса да се доведе СМС со нормална цена,не треба да размислуваат два пати Бепе и компанија,товарење на шумадинецот во гепек и право за Милано

Ако го стопат него и го доведат во Милано,тоа ќе биде перфектно меркато,најдобро после таа триплете сезона.
Башка и факторот Конте го имаме сега,ќе врие на клупа.

Прв пат сум возбуден за Интер после долго време.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Луѓе, промена на лигата и тоа како може да го препороди фудбалерот, дури и до ниво на непрепознавање. Јас верувам во ова и затоа реков дека дечкото има скилсет, има искуство во Серија, само да се чека да упали нешто и фудбалеров ќе се покаже. Да се надеваме дека Конте во улога на Прометеј ќе го запали повторно огнот во него.

Одамна вака не сум поддржал трансфер, мислам последно беше Видич (пошо беше класа), али феилна но не е битно.

А и меѓу другото одамна алудирав на овој трансфер, така да...
Прав поет си, да сибеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom