Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Изгледа ке го земеме Санчез. Прифатил помала плата, ке биде позајмен со право за откуп.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Бог знае колку е тој расположен за фудбал со оглед дека и во Манчестер не покажа ништо и не се наигра.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Лукаку играл со 100 кила на 15 години во Андерлехт и тука пишат некои со 90 требало да игра на 26 години :pos: Проблемот кај него е што не играше на пријателските натпревари и сега физички не е спремен.

Е со Алексис со среќа нека ви е :icon_lol:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.796
Поени од реакции
8.921
Ме интересираат мислења... Дали би биле задоволни со Санчез, Видал и Бираги до крај на прелазен да дојдат? И дали би иделе тогаш со трампа Икарди за Дибала/Милик, единствените опции моментално како стојат работите, или да го чуваме?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.884
А како би го земале Санчез? Позајмици?
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Јас? - Задоволен, дефинитивно!

А најбезболно губењето на Икарди би ми било само во трампа со Дибала. Барем и тие губат...
Но само Икарди кај нив - крајно навредувачки.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.750
Поени од реакции
8.834
Ех..касни Санчез едно 8 години за кај нас...уште кога беше во Удинезе имаше силни шпекулации за кај нас ама тогаш Морати немаше пари и решија да градат од ново тим наместо да се задржат барем на ниво за ЛШ..и едно 7 години гла не кренавме па арно УЕФА му дадоа плус едно место гратис на Италија за да можиме ние да одиме во ЛШ...и од тогаш две години со ред 4-то место..not great,not terrible.

Иначе не ни требаат едносезонски играчи..треба чудо да се случи од 30 гола и 15 асистенции за нашите да го откупат догодина.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.842
Поени од реакции
8.689
Лукаку играл со 100 кила на 15 години во Андерлехт и тука пишат некои со 90 требало да игра на 26 години :pos: Проблемот кај него е што не играше на пријателските натпревари и сега физички не е спремен.

Е со Алексис со среќа нека ви е :icon_lol:
Вајда се однесува на мојот пост.. реков дека на височина од 1.9м треба да има највеќе 95-96кг незнам што е чудно?? Пребарај секаде пред Манчестер неговата тежина се движела од 90кг до 93кг... и кажав ако е точно дека има 104-105кг тоа е многу, а ти колку сакаш се смеј на тоа :)
Во Андерлехт ако бил 100кг незнам колку кила бил тука во Манчестер, на бифор и афтер сликата шо ќе ја постирам
Screenshot_20190818-002812_Chrome.jpg

Патем, јас кажав, мене не ми изгледа дебел вака кога ќе го видам, ама мислам дека со 190 центиметри височина не треба да има повеќе од 95-96кг, а како што гледам секаде каде е впишана неговата тежина се движи од 90 до 93кг, затоа реков ако моментално има 104кг тоа е многу, незнам што е толку смешно :)
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.067
Поени од реакции
11.037
И Форлан одигра страва светско ама кај нас не одигра ништо. Не одигра ни Модриќ ништо после светското. Едноставно ризик се играчи пред крај на кариера, некои имаат мотив и играат ко луди до крај, некои само лапаат пари на стара слава... никогаш не се знае што ќе ти се погоди.
Јасно е дека е ризик. Ама не може 10 години да се надеваме само на талентите, а да се потсетуваме само на пропаѓањето на Форлан. Затоа и не го спомнав во постот него, оти беше добар играч кога го зедовме и потфрли кај нас.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.750
Поени од реакции
8.834
Јасно е дека е ризик. Ама не може 10 години да се надеваме само на талентите, а да се потсетуваме само на пропаѓањето на Форлан. Затоа и не го спомнав во постот него, оти беше добар играч кога го зедовме и потфрли кај нас.
Се сеќаваш кога го купивме Зарате во летото 2011 година каква еуфорија имаше на темата и општо кај Интерашите?..дробеше Зарате во Лацио,недостатокот на Ето тоа лето ги заменивме со Форлан+Зарате и сите очекувавме страшна сезона бидејќи реално за тоа време и двата беа докажани..и што се случи?..пропаднаа во бедата и притисокот
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Јас? - Задоволен, дефинитивно!

А најбезболно губењето на Икарди би ми било само во трампа со Дибала. Барем и тие губат...
Но само Икарди кај нив - крајно навредувачки.

Икарди не оди во Јувентус,попрво во Наполи кај Лаурентис ќе отиде,отколку да го пуштат во Јувентус.

Имаше некои шпекулации трампа со Наполи,тие да ни го дадат Милик и пари,а Интер да им го пушти Икарди.
Ова може да помине,само не знам Лаурентис колку е спремен да даде пари и играч на ривалски клуб,попрво раце ќе си исече
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.067
Поени од реакции
11.037
@Stefan-kobe
Немој да не споредуваш со Реал, жити се. Сакаш да ти кажам со кои играчи играше Карвахал, а со кои игра рандом талентиран играч што сме го купиле? Имаа костур Реал, и Марио можи да подигруваше таму и да беше многу појак отколку кај нас.
Значи не велам да се купат 11 играчи од тимот на Ериксен, Роналдо, Кејн, Погба итн... туку да се има И НЕКОЈ ТАКОВ во тимот, кој што ќе потегне кога ќе запнеме. Ете во одбраната го имаме Шкриниар, во нападот го имавме Икарди, во средината што имаме? Борха Валеро и Весино?
Значи јас немам ништо против носењето на Барела или Сенси на пример. Само знаеш како требаше да се направи тоа? Виделе дека не ги бидува Марио, Гаља, Перо и остала багра и нека ги топат па со парите што ќе ги извадат + некој младинец нека ги купат Барела и Сенси. СО други зборови, овие играчи треба да бидат во втор план летово и да се купуваат со продажби од др т.е да врти парата.
Продаваш едни таленти, купуваш други. Тоа што не можат да ги продадат талентиве кои што ги купиле пред 2-3 години, сигурно не сум јас крив. Или купиле боси играчи пред 2-3години и не биле таленти како што ги очекувале или па сегашнава управа не ја бидува. Само изгледа првото е.
Во секој случај некој внатре е крив, а не Ацо и Берзеркер.
Во меѓувреме МОРАШЕ да се донесе ЕДЕН КЛАСА играч на средината на теренот. Како сакаш врти ја, нема шанси да бидеш во право за ова. Наводно стануваме сериозен клуб а трансферите на тој дел од теренот се исти како и пред 3 години. И еве сеа не дај боже Барела не се погоди, кој ќе биде крив? Исто може и Ериксен да го купиме и да не се погоди, знам дека тоа ќе ми реплицираш. Ама шансите да се погоди некој докажам играч се неколку кратно поголеми отколу талентиран играч кој доправа треба дасе докажува.
Автоматски споено мислење:

Се сеќаваш кога го купивме Зарате во летото 2011 година каква еуфорија имаше на темата и општо кај Интерашите?..дробеше Зарате во Лацио,недостатокот на Ето тоа лето ги заменивме со Форлан+Зарате и сите очекувавме страшна сезона бидејќи реално за тоа време и двата беа докажани..и што се случи?..пропаднаа во бедата и притисокот
Никогаш не сум се возбудувал за Зарате и Форлан. Вие може сте се возбудувале. Претпоставувам и поголемиов дел од фан клубов. Тие на Далберт и Марио свршуваа не па на Форлан, после светското.
Трансферот на Форлан го доживував како ''од коњ на магаре''. Искрено, ништо повеќе не сум се возбудил на Форланд од Пацини на пример. Буквално исти трансфери ги сметам/в.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.884
Навивачиве на Јунајтед се многу поделени во однос на Лукаку. Од тоа дека во прием на топка не бил баш Денис Бергкамп :pos: до тоа дека не му дале доволно шанса или соиграчи или што ти ја знам.

Како и да е, проблемот со него е физички. Не е дебел ама има конституција како Попај Морнарот. Не знам што може да одигра со топка во оваа форма. Ќе мора да намали од тоа мускулите. Сега брзо ќе го донесат во ред ама не може вечно на салата да го држат. За сега ми се допаѓа само како зборува кога има интервју, лајкабилен е, уште да клава голој и топ :)

Санчез ми беше голема желба кога беше во Удинезе. 25 милиони бараа тогаш, цените не беа надуени. Да го земеа тогаш ќе заработеа пара на него. Сега е друго ама не би имал против ако дојде под прифатливи услови. Ако е спремен на намалување на плата тоа значи и дека не е цицач, дека му се игра. Промена на средина може да одигра значајна улога.

Сепак, најголема причина е што и ваков утепан Санчез за Кандрева и Далберт е Меси, Пеле, Роналдо Р9 од најдобрите денови, Марадона, Рафиња, Кафу, Роберто Карлос, Маикон, Карл Хајнц Румениге, Стојанче Стоилов, Христо Стоичков, Георге Хаџи, Хакан Шуќур, Дејо Савичевиќ, Дејо Станковиќ, Андони Зубизарета, Бред Пит, Том Круз, Обафеми Оба Оба Мартинс, Жорж Веа, Давид Жинола, Ерик Кантона, Златан Ибрахимовиќ, Брус Ли, Жозе Мурињо, Ето и Милито, Усеин Болт, левата нога на Дејвид Бекам, десната нога на Дејвид Бекам, Артим Шаќири и сите Панини албуми од 90-те во едно.

Матер им неспособна...
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Jas neznam sto ste zapnale za Lukaku. Moj drugar navivac na Junajted mi rece deka na brzinski test vo Junajted na pocetokot na pripremite ova sezona Lukaku imal 3to najdobro vreme. I jas mislam deka na prviot natprevar nema da bide starter samo radi nedovolnite pripremi so timot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom