Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 април 2014
Мислења
4.930
Поени од реакции
6.094
Лукаку ќе го пропушти првото коло пошто е предебел.

Не верувам дека ќе седи на клупа пошто е дебел, ама еве за тие што викаа дека не бил дебел, реков ја од црното не се познава.
104 kila bil a Konte sakal da bide 100 na ramnoto sto odgovaralo na negovite kriteriumi. 4 kila Lukaku moze da gi namali za 1 nedela ako ne i pomalko i nveruvam deka toa ke bide prepreka.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.848
Лукаку ќе го пропушти првото коло пошто е предебел.

Не верувам дека ќе седи на клупа пошто е дебел, ама еве за тие што викаа дека не бил дебел, реков ја од црното не се познава.
Ќе го стави у 70та кога ќе се мачиме 0-0 со Лече да даде гол со мев.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.303
Поени од реакции
7.434
Лукаку ќе го пропушти првото коло пошто е предебел.

Не верувам дека ќе седи на клупа пошто е дебел, ама еве за тие што викаа дека не бил дебел, реков ја од црното не се познава.
Класична Анти-Интер патка, и јас се зезав дека е дебел ама 104 кила а висок 190 нема теорија, не може да има толку мускулна маса а сало се гледа дека има во мали количини. Он да е максимум 97 кила а Конте да сака да го направи 93...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Лукаку ќе го пропушти првото коло пошто е предебел.

Не верувам дека ќе седи на клупа пошто е дебел, ама еве за тие што викаа дека не бил дебел, реков ја од црното не се познава.
Yup, не сакав да навлегувам во дискусии кога го земавме да не го намалам хајпот. Јас секако мислам дека ќе постигне 20+ голови.
Иначе еве и тогаш што изјави Невил:
With Lukaku now set to finally join long-term suitors Inter, former United right-back Neville says the club will actually benefit from getting the Belgium international's alleged lack of professionalism out of the dressing room.

In a conversation with United We Stand's editor, Andy Mitten, Neville said: "He [Lukaku] admitted he was overweight! He is over 100kg! He’s a Manchester United player!

"He will score goals and do well at Inter but unprofessionalism is contagious."
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
На висина од 1.9м не треба да биде потежок од 95-96кг. дури и тоа е многу со оглед на годините што ги има, не е над 30 години па да му прегледаш низ прсти. Вака што го гледам на слики не изгледа дебел, ама ако стварно има 104кг тоа е премногу, треба да се засрами за 26 годишен фудбалер кој на пазарот држи вредност и е купен 70-80мил евра.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
@Tegla
Немој само за инает да пишуваш. Видич и Форлан си ги ставил за пример. За Зарате немам коментар. Еден докажан у пм. Исто ко Хернанес.
Не се само годините проблем. Овие играчи беа далеку од класа играчи во моментот кога дошле кај нас. Да го земевме Модрич лани, ќе беше стварно трансфер на класа играч. Страшило го изигра светското. И со една нога ќе биде по продуктивен од талентиве наши.
Која класа беше Видич кога го зедовме жити се? Зедовме уорлд клас за без пари а?
Ги преебавме Јунајтед. Роки тип на трансфер. Истрошен до максимум, ни форма ни бутур. Видич беше играчиште, ама неколку години пред да дојде кај нас. Сеа ај ако не Роналдињо да го земеме летово и да викаме еве класа купивме?
Раџа си беше топ трансфер. Класа играч.
Од каде знаете како ќе изиграше под Конте годинава? Сите се влечкаа лани. Марио тикварот 100 пати имате пишано дека заслужувал уште шанси, ама затоа Раџа не. Брозович, Гаља и уште еден куп пациенти што поминале во клубов, го дрвеле по неколку сезони и повторно им се давало нови шанси.
Само за потсетување ова.

@Трибиани
Можеби не убаво се имам изразено.
Дали е одлика на голем клуб купување на таленти и цел сезона да ти зависи од тоа дали ќе се покаже талентот или не?
Значи во ред е да се надеваш, ама не може бе цели сезони да ти зависат од тоа дали Сенси и Лазаро ќе се покажат или не.
И Арсенал се надевале со Џака, Тореира и остала боранија и Милан се надевал со Кеси.

Јас не знам како не можете да ја видите пошироката слика. Кога се работи за друг клуб ви е кристално јасно дека од Мустафи, Кеси итн не бидува играчи и ги исмевате нивните фанови, а кај нас на клубов за буквално иста ситуација реагирате различно. Исто како вие што ги дупите комшииве за Биља и Кеси, исто така не дупат и останатите за Сенси, Лазаро, Гаља.... Само кога е ваше, различни ви се гледиштата.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.784
Поени од реакции
8.848
На висина од 1.9м не треба да биде потежок од 95-96кг. дури и тоа е многу со оглед на годините што ги има, не е над 30 години па да му прегледаш низ прсти. Вака што го гледам на слики не изгледа дебел, ама ако стварно има 104кг тоа е премногу, треба да се засрами за 26 годишен фудбалер кој на пазарот држи вредност и е купен 70-80мил евра.
Кога Фазио и Жезус ќе му добијат дуел ќе правиме муабет. :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.756
Видич и Форлан си ги ставил за пример
Да го земевме Модрич лани, ќе беше стварно трансфер на класа играч. Страшило го изигра светското
И Форлан одигра страва светско ама кај нас не одигра ништо. Не одигра ни Модриќ ништо после светското. Едноставно ризик се играчи пред крај на кариера, некои имаат мотив и играат ко луди до крај, некои само лапаат пари на стара слава... никогаш не се знае што ќе ти се погоди.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Јасно е дека Лукаку касни со припреми, чекаше трансфер пола лето. Ништо страшно, ама нормално во италијански медиуми тоа се пренесува дека Лукаку е дебел со комплет податоци за точната негова килажа, како они да му правеле тестови лол.
Сега, очекувано, полека ќе почне бранот на тенденциозни новинарски текстови, како се ближи почетокот на сезоната. Навикнати сме на тоа. После првите два кикса одма ќе има статија дека на Конте му се заканува отказ, минимум еднаш ќе има статија дека има проблем во соблекувалната, дека група играчи не го сакаат тренерот, дека некој има проблем со договорот и сака нов, па ќе се анализира со недели, па ќе искачаат анонимни инсајдери. Стандардна практика, Интер им е вечна мета на италијанските медиуми.

Се надевам само дека некој од играчите нема да биде толку глуп, за да си ја стави жена му за агент и да почне да се оправа преку медиумите, минирајќи ја цела сезона на клубот. :)Од се друго може да се преживее.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.037
Поени од реакции
106.833
Не го сфати човекот, и ти не прпај! :D

Поентата на муабетот му беше дека "големите" клубови не оставаат на случајност некои играчи да се погодат, туку си ги обезбедуваат слабите позиции а тие од кои се очекува да се "погодат" ги оставаат резерви, или можеби во прв тим, али со овие првиве заедно. ;)
Aj sea objasni zasto Real frli 200 i kusur milioni letovo samo za rezervi (osven Hazard), a ima eden milion dupki vo timot?

Ne, najiskreno ne ve sfakjam i ne znam sto sakate od timov i upravata, aj eve da vi udovolat neka gi donesat VVD, Nejmar, Eriksen, Pogba i Robertson, cisto za Aco i Berzeker da kazat deka dokazani iminja nosele. Poso Karvahal recimo mnogu dokazano ime bese vo Real koga dojde, Skriniar isto, Grizman takodze 3 LS so Sosiedad osvoi pred da dojde vo Atletiko, Bonuci pred da dojde vo Juve prvotimec na Barselona bese, i da ne nabrojuvam nataka.

Aj preku kurov mi e da se objasnuvam znam deka vecno nezadovolni ke bidete i sve ke bide dzabe. Inace neam mesto za site da ve nosam na ushka u maj, koj ve ebe kaj Urko i trolot grebete za toa. :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.284
Aj sea objasni zasto Real frli 200 i kusur milioni letovo samo za rezervi (osven Hazard), a ima eden milion dupki vo timot?

Ne, najiskreno ne ve sfakjam i ne znam sto sakate od timov i upravata, aj eve da vi udovolat neka gi donesat VVD, Nejmar, Eriksen, Pogba i Robertson, cisto za Aco i Berzeker da kazat deka dokazani iminja nosele. Poso Karvahal recimo mnogu dokazano ime bese vo Real koga dojde, Skriniar isto, Grizman takodze 3 LS so Sosiedad osvoi pred da dojde vo Atletiko, Bonuci pred da dojde vo Juve prvotimec na Barselona bese, i da ne nabrojuvam nataka.

Aj preku kurov mi e da se objasnuvam znam deka vecno nezadovolni ke bidete i sve ke bide dzabe. Inace neam mesto za site da ve nosam na ushka u maj, koj ve ebe kaj Urko i trolot grebete za toa. :D
Јас уште помалку имам желба да се објаснувам, верувај.
А и не сме само со "Ацо" двајцата он сејм пејџ, многумина тука го констатираа истото. Просто и чудно ми е на која основа мислите дека сме на повисоко ниво од лани, само нека :)

И бајдвеј... Ако Реал има дупки тогаш во Интер има кратери! :LOL:

"И Реал фрли 200 и кусур милиони само за резерви (освен Хазард) Добар пример.
 
Последно уредено:

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Не е изразена во преголема мера дебелината на Лукаку и не се одразува тоа на него на тренинзите,се гледа по видеата што ги објавува официјалниот ФБ профил на Интер.

Може да ослаби колку што треба за кратко време,му дале режим на диета со салата,ама и да остане како што е,сепак е животно во шеснаесетикот и килограмите никогаш не му биле проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom