Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.341
si rabotat na slucajot, ko i so lukaku, barela, dzabe se smarate.
Ke naredat do kraj nov napagac, igrac od sredina i bek i toa e toa.

Mene samo me iritira sto konte se postavi ograniceno so 352 formacijata, se stavi u situacija i da ne moze da improvizira, krilni igraci za napad skoro i da nema, taka da so srekja neka mu e vaka kako sto si gi postavil rabotite, ako ne ide ovaa formacija, nit ima prostor za 442, 4231, nit za 343.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.942
Поени од реакции
6.117
si rabotat na slucajot, ko i so lukaku, barela, dzabe se smarate.
Ke naredat do kraj nov napagac, igrac od sredina i bek i toa e toa.

Mene samo me iritira sto konte se postavi ograniceno so 352 formacijata, se stavi u situacija i da ne moze da improvizira, krilni igraci za napad skoro i da nema, taka da so srekja neka mu e vaka kako sto si gi postavil rabotite, ako ne ide ovaa formacija, nit ima prostor za 442, 4231, nit za 343.
konte ne ni znae da igra so 442 4231 toj si znae 2 formaci i to e to 3-5-2 ili 3-4-1-2. No od druga strana so ova formacija si gazase vo Juventus a si izgazi i vo Premier ligata, dobar motivator i bara od igracite maks sto mozat da ponudat. Za formacii site znaevme deka e tapa.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.942
Поени од реакции
6.117
BREAKING: Prema najnovijim informacijama, Conte razmišlja i o tome da zadrži Icardija i vrati ga na TOP level.

Napoli, Roma, Juventus, svjedoci smo zaista mnogih opcija Icardijevog transfera, ali do kraja roka je 15-ak dana, a pomaka oko transfera nema.

FB informaci
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Не веруем дека Конте би се нафатил да се оправа со Икарди , ке лета Мауро и тоа највероватно у Рома дека овие се најблиску до понуда што би го задоволила Интер ,, кеш плус Џеко.

Друго , Бираги е блиску до Интер , посеизгледа Политано и Ди Маркo ке идат накај Фиорентина. За Политано ми е криво што никако неможе да се убаци во системот на Конте а ми се свига ептен ко играч дека знае да убие по таа десна страна.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.341
konte ne ni znae da igra so 442 4231 toj si znae 2 formaci i to e to 3-5-2 ili 3-4-1-2. No od druga strana so ova formacija si gazase vo Juventus a si izgazi i vo Premier ligata, dobar motivator i bara od igracite maks sto mozat da ponudat. Za formacii site znaevme deka e tapa.
sekogas postoi opcija prvicniot plan ili formacija da ne cini.

Eve primer, murinjo so nas, ili najsvez tokmu so konte, pocna so 433, 451 u celzi, otkako go rasljakaa arsenal so wenger 3-0 mislam
smeni vo 343, i taka igrase cela sezona, format koj mu zapali i osvoi titula.
Vtorata godina od nemu poznati pricini smeni 352. 3511, ali ok imase i problemi so kosta i par drugi igraci u tim, plus loso transfer leto i bidna sto bidna.

Muabetot mi e, mozno e i kaj nas prvicniot plan da ne mu zapali, ko i vo celzi, i koi se opciite za menuvanje na formacija ? Gi nema, eve sega citam deka politano ke odi vo fiorentina, ke dojde biragi, sto znaci timot ke bide stokmen samo za edna edinstvena formacija, 352, ali deka konte znael da igra i 343, ni za toa nema da ima prostor da kombinira, eventualno neso 3412 ko atalanta so igraat, stoznam, ne e ni bitno. Ostanuva da se nadevame deka prvicnata ideja sto ja forsira ke bide dobitna, inaku ke imame problemi bidejki takticki vaka rosterot e limitiran na formacii bez ofanzivni krila.
Od druga strana, za formacija so 4 nazad, ke ima prostor za 4312 samo, kako i da e, u moderna era na fudbal da krois ekipa bez krila nekako ne ide. :)
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Можеби немате крила, ама бековите ви се крилести :D
Сем штопери,ништо друго неаме,реално ако праиме муабет.
За 2 недели ништо посебно неможе да очекуваме,така да останува да се молиме да му тргна на Конте со неговата усрана 352 формација.
А 352 на Интер никад не му одговарала,така да јебали смо јежа .

Лани мн. по возбудливо и поинтересно трансфер лето имавме.
Годинава - комиње.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Џеко го продолжил договорот со Рома до 2022 година,па идеално би било сега за Икарди да си го симне егото на земја,да се извини јавно на телевизија за грешките досега што ги направил на штета на Интер,жена му нека продолжи да ги слика газовите по Малдивите,ама нека си земе нов агент кој ќе работи професионално,не емоционално.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
Сем штопери,ништо друго неаме,реално ако праиме муабет.
За 2 недели ништо посебно неможе да очекуваме,така да останува да се молиме да му тргна на Конте со неговата усрана 352 формација.
А 352 на Интер никад не му одговарала,така да јебали смо јежа .

Лани мн. по возбудливо и поинтересно трансфер лето имавме.
Годинава - комиње.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Ете Закапоста и Дармиан се слободни, Хисај е на излезна врата од Наполи, има солидни бекови на располагање.. ај Запакоста и Дармиан не се мн офанзивни, ама Хисај добро ќе дојде било на Рома или Интер
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Имаше пред некое време некои штури информации дека наводно ќе го договарале Дармиан за наредното лето како слободен трансфер.

Ако не се лажам,скоро 30 години има веќе,не се наигра многу во Манчестер и бог знае во каква форма е воопшто и колку ќе е корисен во Интер.


Политано би требало да остане во екипава,добро би било да има широчина екипата,ама не со дибидуси како Каржа и Кузмановиќ на времето.

Еден крилен играч на местото на Перишиќ,напаѓачки ориентиран и класа над Перишиќ би требало да се доведе,да не си играат ташак со Бираги,ти реков ми рече.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Ете Закапоста и Дармиан се слободни, Хисај е на излезна врата од Наполи, има солидни бекови на располагање.. ај Запакоста и Дармиан не се мн офанзивни, ама Хисај добро ќе дојде било на Рома или Интер
Запакоста е доста добар офанзивно.
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.841
Поени од реакции
8.687
Запакоста е доста добар офанзивно.
Не сум го гледал многу во Челзи, али во Италија никогаш не ми оставил впечаток дека е офанзивен бек. Единствено ако сте му ставиле крила и сте го истјунирале во крилест бек како Интер шо прават од нивните :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom