Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.908
И пак доаѓаме до тоа што некако го одбегнуеш во цела оваа дискусија, каде е тука неговата професионалност. неговите лидерски карактеристики, капитенски и слично, он Одбива да игра, а не дека клубот го казнува, како можеш да го оправдуваш со тоа што Не сака да игра и да биде дел од тимот во можеби и најделикатниот дел од сезоната, само зашто не е капитен
Не го одбегнувам воопшто, во 2-3 поста реков дека мора да игра, оправдување нема. Имам разбирање за Рапид Виена бидејќи знам што значи емотивен шок, но имаше доволно време да се прилагоди на новонастанатата состојба и да го прави тоа за што е платен. Нема што да се објаснува понатаму тоа.

Јас дури не викам ни дека треба да е капитен, само што јас овие работи би ги решавал во јуни. Иден капитен треба да е Шкринијар.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
Не го одбегнувам воопшто, во 2-3 поста реков дека мора да игра, оправдување нема. Имам разбирање за Рапид Виена бидејќи знам што значи емотивен шок, но имаше доволно време да се прилагоди на новонастанатата состојба и да го прави тоа за што е платен. Нема што да се објаснува понатаму тоа.

Јас дури не викам ни дека треба да е капитен, само што јас овие работи би ги решавал во јуни. Иден капитен треба да е Шкринијар.
Ама повреден е...

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.029
Нека се огледа глупердата на Ранокија, и него му ја одзедоа капитенската лента, го пуштаа по позајмици и пак се врати и кога е пуштен во игра, срце остава на терен и покрај се.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.551
Не го одбегнувам воопшто, во 2-3 поста реков дека мора да игра, оправдување нема. Имам разбирање за Рапид Виена бидејќи знам што значи емотивен шок, но имаше доволно време да се прилагоди на новонастанатата состојба и да го прави тоа за што е платен. Нема што да се објаснува понатаму тоа.

Јас дури не викам ни дека треба да е капитен, само што јас овие работи би ги решавал во јуни. Иден капитен треба да е Шкринијар.
epa od toa sto go pisuvaat mediumite, uslovot za da igra mu bil da bide kapiten, realno ova e mnogu loso, i mnogu mizeren uslov, ako e tocno.
Ima eden nacin za da zamolci nekolku usti, i bez pritoa da bide kapiten, site znaeme koj e, neka svitka opaska neka si progolta ego, na dolgorocen plan toa pozitivno moze samo da mu se odrazi. Ima i copa america, valjda ako si odi, ke saka da odi u jak klub, nikoj nema da go saka vakov, nit pa ke go zemat za copa america, na kraj inter moze ke go jade, ama i on samiot.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Нека се огледа глупердата на Ранокија, и него му ја одзедоа капитенската лента, го пуштаа по позајмици и пак се врати и кога е пуштен во игра, срце остава на терен и покрај се.
E od takvi kako ranokija kandreva dambrosio ne ni go biva timot. IC da ne se ogleduva na niv .
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.071
Поени од реакции
11.054
@Io Sono Interista
Во ред,сигурно го лажела управата.Имаат глупости правено и тие најверојатно.
Но тој има уште 2.5 години договор.Мора него да му се дава договор кога ќе му прдне на курето?
И ако не му дадаат ајде зааложник цел клуб,ќе ви ја ебам сезоната.Ете,ако не е задоволен и ако го лажат и му ветуваат се и сешто а го манипулираат,нека им рече наредното лето дека сака да си оди или сака 9,12 или 15 милиони по сезона.Ако се погодат арно,ако не чао тути.А во теков на сезонава воопшто нека не преговараат.Ама тој уствари сака да остаане во интер и даа зема 9кк,ама се плаши дека доколку се решава ова наредното лето нема да му ги исполнат условите и ќе треба да си оди.
Па затоа ајде на сред сезона ќе ги уценувам.Поверојатно е да ми дадат 2кк повеќе оти во спротивно ќе изгубат многу повеќе.
Доколку си заминеше на лето,ќе си заминеше поради тоа што кинезите не му овозможиле 9кк и ние навивачите ќе ја хејтавме управата наместо него.
Грешка сум некаде?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.482
Поени од реакции
1.669
Како и да ја вртите работава, двете страни се криви за ова шо настана. За Икарди, напишавте скоро се што погрешно направил, ама за управате не толку (освем ио до негде).

Прво, немојш на копиљ од 22-23год да му дајш капитенска лента, тоа е грешка од Интер и менаџментот, требаше одма на Ханда да му се даде, ама то е то, бидна.

Второ, излегува Жанг и вика "ние ќе правиме се шо е можно Интер да е во топ6 во Европа", a не сака да му даде на најдобриот играч 10милиони по сезона, е немојт така бате. Или ќе дајш плати ко шо требит за квалитетните фудбалери, ко шо даваат сите во топ10 клубовите низ Европа или ќе си филер во Италија и ќе играш еднаш во ЛШ, на секој пет години. Друга работа, како бе сакаш да си во топ екипите, ко уште го чуваш Спалети на клупа, после сите работи шо ги прави, значит немат логика, те дупат на здрав мозок.

Трето, бидете и вие малце реални и ставете се на местото на Икарди, немаше вие да се искарате со пола тим, кога гледаш играчи ко Перишич кур гo боли за Интер, 6 месеци се тегнит и не му се играт во Интер, па уште секоја утакмица игра прва постава или пак со Наинголан, кој каснел и се пијанчел секој втор ден? Па и со Спалети бе, во најважната утакмица во кариерата на Икарди, тој му го става инвалидон Кандрева прва постава и тоа на позиција шо во живот не заиграл. Пишав уште после утакмицата со ПСВ, дека мора тогаш одма да се избрка Спалети за да не се правит фрки со Икарди и Шкрињар и да им се даде до знаење дека е завршена приказната Интер со Спалети и дека управата вистински сака Интер да е некош во блиска иднина шампион на Италија , ама тиквата пукна и најверојатно Спалети ќе си оди на крајот на сезоната, ама заради Спалети индиректно и Икарди ќе си заминит, зш не беше избркан на време мастермајндов шо прави измени во 91 кога брка резултат.
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Луѓе, дај бе прекинете со муабетите за нов договор и зошто управата не му дала нов договор.

Смрдлето аргентинско секои 3 месеци ли ќе добива нов договор за + пари?

Нема ни 15 гола дадено годинава, нов договор сакал. Шупак!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.551
9 gola dae sezonava, 10m evra zasluzuval godisno, da ne e preterano ?
So nula nastapi za argentina u goelmi natprevaruvanja, so nisto osvoeno, 10 godisno, okkeeeej.
Abe do doaganjeto na ronaldo u juve, najdobriot nivni igrac bese platen 7m evra, ekipa koja igra vo LS, atakuva na toj trofej i dominira vo Italija.
7-8, so nekoj bonus, toa go zasluzuva ikardi momentalno, kaki 10, se ponasame ko Ibrahimovic da e, ima uste leb da jade za da dojde do taa cifra za plata, baska sto ne e ni one man show na igrac, ednostavno ne e takov profil na fudbaler, sam da zeme da pomine cela odbrana i da dade gol, ili igrac sto izveduva dobro slobodni, dava golovi od 30 metri i sekoj vtor den od nego izlagaat klipcinja od fenomenalni golovi na jutub.
Tolku mnogu naprail u karierata, sto cel svet poise go znae radi wanda i faktot sto mu ja ebese zenata na negoviot najdobar drugar, otkolku sto go znaat za negovite fudbalski dostignuvanja.
Sea nekoj ke kaze pa ok u inter igra nemal prostor za osvojuvanje na tituli, pa i Skriniar igra, i zaneti igral Bez da osvoi golema titula, sto se zborelo ili zbori momentalno za niv, sto za mockovo koj zasluzuval plata ko Ibra sto imase vo Inter, od 4.5, direktiva na 10 ....
Imobile ispaga 20 zasluzuva sto so dusan basta i leiva ko soigraci 200 golovi dava u lazio, ili mertens na vremeto koj ekshli i se borese za titula so napoli, insinje isto, hamsik, i red drugi takvi.
10 moze da mu davaat timovi sto precenuvaat standard sve, ama eve gledam se istepaa takvite da go zemat u zadnji nekolku godini koga imase uslovno receno mala otkupna klauzula, zasto za igrac koj zasluzuval 10 godisno, 110m evra vo denesno vreme se pickin dim, ama ete, tocno 0 ponudi do inter so takva suma stignale.

Od druga strana momentalnava negova plata e isto sramna za vakov kalibar na fudbaler, ama da ne se ponasame ko za Ronaldo brazilecot da praime muabet, 10 nikad ne zalsuzil godisno Ikardi, daj boze da dojde do toj stadium u kariera u inter, pa da gi zasluzuva, platata koja sega ja zasluzuva realno klubot moze da si ja dozvoli a toa e skoro i duplo da mu ja zgolemat momentalnata, ama nego ne mu ni bilo do pari ustvari, taka vika wanda. :icon_lol:

I eve da se stavime na negovo mesto, brao za tie sto bi ebele zena na nivni najbolji drugar koj pak e eden od najzasluznite sto ste uspeale u zivotot, u megjuvreme ste se israle na kapitenskata lenta sto klubot vi ja doveril ( i toa vi e vtor takov slucaj do sega ), a vie vsusnost i ste navivaci na istiot, i pritoa i bi odbivale da igrate za istiot. Well good for you, thats the spirit.
 
Последно уредено:

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Не е проблемот во Икарди, и со него игравме лошо. Би било добро да се имаат повеќе опции во нападот ама и вака со Лаутаро тука сме покриени.

Проблем е немањето идеја и креативност во играта. Мора да се има поофанзивен простап, особено со екипи како спал и Каљари. СО враќањето на Балде очекувам подобра игра и во нападот.

Против Спал би излегол вака:
--------------Ханда-
Соареш-Шкриниар-Миранда-Асамоа
-------Броз--------Раџа
----------Марио
Перишич-Лаутаро-Политано
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Со Икарди игравме лошо дека беа искарани меѓу себе, за што сите треба заушки да јадат
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.029
Ај прочка е around the corner може ќе си се спростат, ќе си бакнат раче едни со други, плус некое евро ќе си стиснат и се ќе биде во ред другари мои, да не ми се секирате :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom