Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Еве супер прилика за Интер..

Фелипе Андерон е во лоши односи со Инзаги и ретко добива минутажа, додека пак односите на двата скуба се доста добри и може лесно да се реализира овој трансфер.

Неопходно ни е ново крило, не е лошо да размислат за оваа опција во Јуни.

Мартинез најверојатно е завршен трансфер, и со сите сили да се атакува на Андерсон и Де Фрај (како слободен играч).

И онака нема пари за звучни имиња, па мора да се задовилиме со потенцијални таленти.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.583
Не фала, не ми треба уште еден Хернанес во екипа. Се еба Лотито што не го продаде прошлото лето кога можеше преку 50-60 милиони да му извади. Превара од играч е Андерсон така да не ми треба у екипа воопшто.
Дај го СМС навака и шукурац.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
СМС ке заврши негде у Англија за 50-60 ако продужи вака, чим еден Перишич што го проценивме на 50 летото сигурно и на Србинот ке му ја начукаат цената.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.583
Брат СМС за испод 100 нема шанси да го дадат што ти е, мега јак играч е, башка Лотито е гомно и увек цеди и повеќе од што треба од своите играчи. На овој пошо е млад и мега јак гарант 100че му лапа у денешниов луд трансфер пазар.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Еве супер прилика за Интер..

Фелипе Андерон е во лоши односи со Инзаги и ретко добива минутажа, додека пак односите на двата скуба се доста добри и може лесно да се реализира овој трансфер.

Неопходно ни е ново крило, не е лошо да размислат за оваа опција во Јуни.

Мартинез најверојатно е завршен трансфер, и со сите сили да се атакува на Андерсон и Де Фрај (како слободен играч).

И онака нема пари за звучни имиња, па мора да се задовилиме со потенцијални таленти.
Новиот Хернанес,Зарате,Кандрева....и на крајот пак Лацио пред нас[DOUBLEPOST=1518534287][/DOUBLEPOST]
Брат СМС за испод 100 нема шанси да го дадат што ти е, мега јак играч е, башка Лотито е гомно и увек цеди и повеќе од што треба од своите играчи. На овој пошо е млад и мега јак гарант 100че му лапа у денешниов луд трансфер пазар.
СМС мега јак:pos::pos::pos:..јас ти кажав,и Гомез од Аталанта да игра во Лацио ќе ти изгледа мега јак..превара од клуб,превара од играчи
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Новиот Хернанес,Зарате,Кандрева....и на крајот пак Лацио пред нас[DOUBLEPOST=1518534287][/DOUBLEPOST]

СМС мега јак:pos::pos::pos:..јас ти кажав,и Гомез од Аталанта да игра во Лацио ќе ти изгледа мега јак..превара од клуб,превара од играчи
Не пишувам у други фан бази никад али сега морав!

Дали си сериозен за СМС дека е превара од играч? Не ме заебавај дечко,се што си пишал некако едвај проаѓало,али да кажеш дека СМС е превара од играч треба да немаш никакво елементарно познавање на фудбалот.

У кој дел гледаш дека СМС е превара од играч.Наброј некои негови карактеристики што те тераат да имаш такво мислење.

Молим те не траскај зелени.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
In before 248028402802802 километарскиот пост на Џони со НУЛА логика и причите како бил он главен судија во 7ма фиромска лига и затоа е он ЗНАЕ а ти не.


Све да ти ебам!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не пишувам у други фан бази никад али сега морав!

Дали си сериозен за СМС дека е превара од играч? Не ме заебавај дечко,се што си пишал некако едвај проаѓало,али да кажеш дека СМС е превара од играч треба да немаш никакво елементарно познавање на фудбалот.

У кој дел гледаш дека СМС е превара од играч.Наброј некои негови карактеристики што те тераат да имаш такво мислење.

Молим те не траскај зелени.
Јас нигде не потенцирав дека СМС е превара од играч туку напишав генерално за играчите на Лацио што не сум далеку од вистината со оглед на тоа како се снаоѓаат кога ќе го напуштат тој клуб...СМС несомнено е добар играч ама од една полусезона вие го напрајвте на ниво на Дибала...мега јак нема грешка.

Пак ќе ти ги доставам јаките звезди што жареа и палеа во Лацио како Зарате,Хернанес и Кандрева на какво ниво беа/се откако дојдоа во Интер...Зарате ако го памтиш беше нинџа,три пати подобри игри покажуваше од СМС сега и постигнуваше голој од секоја можна позиција..Лотито за ништо живо не го даваше па видовме како заврши..затоа не брзајте со заклучоци од една полусезона.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Јас нигде не потенцирав дека СМС е превара од играч туку напишав генерално за играчите на Лацио што не сум далеку од вистината со оглед на тоа како се снаоѓаат кога ќе го напуштат тој клуб...СМС несомнено е добар играч ама од една полусезона вие го напрајвте на ниво на Дибала...мега јак нема грешка.

Пак ќе ти ги доставам јаките звезди што жареа и палеа во Лацио како Зарате,Хернанес и Кандрева на какво ниво беа/се откако дојдоа во Интер...Зарате ако го памтиш беше нинџа,три пати подобри игри покажуваше од СМС сега и постигнуваше голој од секоја можна позиција..Лотито за ништо живо не го даваше па видовме како заврши..затоа не брзајте со заклучоци од една полусезона.
Дибала, мега јакиот играч aka Меси или не знам кој...

Џони, не мебај...
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.748
Поени од реакции
12.759
Јас нигде не потенцирав дека СМС е превара од играч туку напишав генерално за играчите на Лацио што не сум далеку од вистината со оглед на тоа како се снаоѓаат кога ќе го напуштат тој клуб...СМС несомнено е добар играч ама од една полусезона вие го напрајвте на ниво на Дибала...мега јак нема грешка.

Пак ќе ти ги доставам јаките звезди што жареа и палеа во Лацио како Зарате,Хернанес и Кандрева на какво ниво беа/се откако дојдоа во Интер...Зарате ако го памтиш беше нинџа,три пати подобри игри покажуваше од СМС сега и постигнуваше голој од секоја можна позиција..Лотито за ништо живо не го даваше па видовме како заврши..затоа не брзајте со заклучоци од една полусезона.
Не знам кој зарате го памтиш ти ама никад не бил подобар од смс. Чист просекус беше дечкото, се сеќавам дека кога го потпишавме имаше повеќе негодување, него задоволство. Ме замисли со ова нинџа и отворив статистика. Во најдобрата сезона во животот има дадено 13 голови, а следните две сезони му се подоле од тоа, после доаѓа во интер и скроз исчезнува од фудбалската мапа ако воопшто бил на неа.
*за споредба пандев 07/08 има дадено 14 голови во серија а, 4 во лш и уште пар голови во куп. Ако зарате бил нинџа, гоче бил арнолд шварценегер.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Милинкович-Савич е the real deal, животно е типот. Со такви физички карактеристики, на таа висина, и таква агилност, да има таква техника со двете нозе, тоа е ептен редок потенцијал. Ако се развива правилно, за неколку години ќе доминира со противнички средини, некст левел може да биде детето. Дури и да не си го оствари потенцијалот, едно 10 намени како role player може да покрие, такви играчи секогаш ќе имаат вредност.
За тимови ко Интер би бил супер опција, ама не верувам дека се на пазарот за него, најверојатно е таксан за некој тим во ПЛ, таа лига веројатно и најмногу би му одговарала.
Едина слабост, како и на сите други балкански играчи, му е главата. Да беше Германец, сто посто би бил сигурен дека ќе доминира за некоја година, вака Србин, подеднакво веројатно е и дека хајлајт во кариерата ќе му бидат неколку снимки од сомнителни кафани на српското подземје, каде се расфрла со пари по разни певаљки и пука со пиштол.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.069
Поени од реакции
11.047
Се преговарате дали требало да дојде или не,за дечкото што ни во најлудиот сон не би дошол кај нас,оти сме 0 од тим во споредба со тие што го бараат.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
И јас мислев дека го хајпуваат српските новинари, знаејќи ги добро колку можат да хајпуваат просечни играчи од нивната држава и посебно со прикаските околу неговата вредност, ама сега се уверив дека ке израсне во одличен играч, иако веќе е на прагот да не е веќе млад играч (нели границата е до 23 години). И се заборава уште едно во ссвоето си-ви има светска титула со Србија до 20 години, факт кој не смее да се заборави
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Јас нигде не потенцирав дека СМС е превара од играч туку напишав генерално за играчите на Лацио што не сум далеку од вистината со оглед на тоа како се снаоѓаат кога ќе го напуштат тој клуб...СМС несомнено е добар играч ама од една полусезона вие го напрајвте на ниво на Дибала...мега јак нема грешка.

Пак ќе ти ги доставам јаките звезди што жареа и палеа во Лацио како Зарате,Хернанес и Кандрева на какво ниво беа/се откако дојдоа во Интер...Зарате ако го памтиш беше нинџа,три пати подобри игри покажуваше од СМС сега и постигнуваше голој од секоја можна позиција..Лотито за ништо живо не го даваше па видовме како заврши..затоа не брзајте со заклучоци од една полусезона.

Џони многу е поразлично кога некој шпиц пали и гаси у некој да речеме среден по квалитет тим во Италија или слаб тим. Има милион играчи кои газат во мали тимови,а кога ќе отидат во некој поголем тим каде што притисокот е х50 имаат невиден флоп у играта и слично.Земи ги играчите како Зарате,Амаури,Ди вајо,Миколи...Сите овие се пробаа во големи тимови и не го исполнија потенцијалот кој се очекуваше од нив.Едини паметен момак беше Ди Натале и си остана таму кај што припаѓа.

Е сега за СМС,Доколку замислиме што е речиси невозможно да дојде во Интер,така глатко ќе им ја среди средината а со тоа интер ќе биде мнооооогу поразлична екипа од сега што е.
Средниот ред е тој што го прави тимот,основата на еден тим дали ќе игра добро или не зависи од средината,односно од тие играчи чиј придонес многу помалку се гледа кај обичниот гледач.Покрај СМС и Гаљардини ќе стане подобар играч,ќе има повеќе шанси за Икарди,повеќе топки по крила,бекови и сл.

У кратки црти играч ко СМС ќе го напраи Интер многу подобар тим.Сергеј е грамада,снажен играч,цврст,одличен у скок,разбира фудбал дечкото,само што да речеме да беше мангуп ко Погба,или да беше од тие фенси фудбалските нации или недај боже да беше енглез и да играше у најдобрата лига на оваа планета и оние од околу до сега ќе вредеше 200м ко ништо.

Моли се да дојде у Интер :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom