Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Не ја гледав оваа со Валенсија, добро игравме а? :D

Кажете нешо бе ко на гробишта да сте. Како што кажа dragonsky гледате ја темпираат за со Јуве да паднеме лол.
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.135
Поени од реакции
1.303
Не ја гледав оваа со Валенсија, добро игравме а? :D

Кажете нешо бе ко на гробишта да сте. Како што кажа dragonsky гледате ја темпираат за со Јуве да паднеме лол.
Одлично играат само нема некој свадба да прај да ги викни да видиш како играат, за фудбал далеку се ове од врвни фудбалери.
Освен онај нагачот французинот кој цело време се бореше играше и доста покажа се друго катастрфа.
 
N

Nicky Santoro

Гостин
сакам јуве 5-6 да ни фукни да видам на што ќе се вадат тогаш позитивциве што викаат немало врска припремиве.или и тогаш припреми биле нш 5-6 ако јадиме ? Ние неможевме трентино како беа оние од ц2 тимот а не па јуве,валенсија
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Пуштив 10ина минути, баш кај третиот гол, абе очи ме болеа тоа што гледав тие 10 минути, аууу кои аматери во одбрана особено...
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.135
Поени од реакции
1.303
Не се секирајте јуве без 3,4 парчина во мрежата на Ханданович не го пуштаме да си оди.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Беда и очај, среќа никој од другиве фанови не не гледа, па нема ребрање.

Него кога Валенсија даде гол од офсајд, Ханданович бранеше тогаш и отиде пас да чува, наместо прва статива?
Каков аматер човече.
 

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
668
Поени од реакции
2.298
Ај да го избркаме, и онака не се вклопува во моменталниов Интер.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.463
Навикнав веке,не си ни нервирам веке да ви кажам.Морати направи да го засакам клубот,он ке направи и да го отсакам или да бидам индеферентен према него.Само ме интересира кој ке е нареден тренер :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.313
Поени од реакции
57.761
Sovrseno se vklopuva. Na prviot gol na Celzi na penal crta bese. Aj, ke mu dadam uste nekolku natprevari. Ne znam sto gi maci ama izgleda zarazno e.
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Беда и очај, среќа никој од другиве фанови не не гледа, па нема ребрање.

Него кога Валенсија даде гол од офсајд, Ханданович бранеше тогаш и отиде пас да чува, наместо прва статива?
Каков аматер човече.

Да да ауу како сум се смеел на тоа човече,јас до сеа такво нешто не сум видел.И по ова се гледа до кое дереџе сме дојдени каков аматеризам страшно нешто.:eek:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.313
Поени од реакции
57.761
Што се ми истекна откако го видов видеото:

  • Продолжи ја низата: Хамбургер 1, Челзи 2, Валенсија 4, Јувентус (?)
  • Фала ти Мурињо што не не посрамоти!
  • Останува само едно важно прашање од турнејата во Америка - дали ќе дадеме гол? :свиркам:
  • Јеботе, а кога ќе помислам дека го пуштивме Сасуоло да игра Тим Куп, за да се подготвиме. :tapp:
  • Нашите противници открија дека можат слободно да се прошетаат со маалски дриблинзи и да влегуваат со топката во гол. Тактика не е потребна.
Не може човек ни oneliner да напише како некогаш...

Од што сме мизерни почнав да го жалам Мацари. Ни крив ни должен ќе го јаде. Моја прогноза, откако ќе го усереме стартот (нерешено со Џенова, пораз на гости од Катанија како и обично, лесен пораз од Јуве дома...) ќе се вадиме на неподготвеност и младост и мечот со Сасуоло ќе биде да се биде или не... ќе не плеснат едно 2-0 глатко и така ќе заврши малку поуспешно од Гасперини. На фцинтерњуз веднаш ќе ни раскажат некој план за јануари (дај Боже Мусачо) а од штабот на Морати ќе закажат состанок со некои арапи за стадионот. Сезонава кај и да е ќе заврши до ноември по што ќе можеме да се препуштиме на некоја нова серија, а и филмовите за Оскари ќе почнат да излегуваат.

Секој атом оптимизам е убиен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom