Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
26 август 2011
Мислења
517
Поени од реакции
114
Po 40 milioni sto gi baraa za uslugite na Carlos Teves vo Letniot proden rok sega graganite bi se zadovolile i so 10 Milioni vo kes ,vo zimskiot preoden rok ke se vodi bitka za ovoj igrac od dosta timovi od Anglija vo koj i od Italija megu Inter i Juventus ..


 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.532
Абе се е тоа ок, Морати пак со нова финансиска инекција од 40м евра, ама не е добро ова, тоа значи дека сеуште не се ко што треба работите, али до некаде се дава објаснување зашто типот не дава пари од свој џеб за трансфери ...
Рачунајте дека беше продаден и Ето, покрај тие 24м евра што ги добија за него се отарасија и од неговата плата.
Едно е сигурно, тимот ќе добие финансиска стабилност, мене проблем не ми е дали ќе ги исполнат ФФП условите зашто милион посто ќе ги исполнат, проблемот е однесувањето на трансфер пазарот, затоа и сакам Алварез, Зарате, Поли и останатите нови адиции ( плус Оби и компанија ) да се покажат перфектно за Интер, зашто млади се и можат да претставуваат долгорочно решение за тимов.

Инаку, момците што беа за Наполи - Интер, од Интер Клуб Армата ме/не информираа дека им било кажано дека темелите за новиот стадион се веќе удрени, така биле информирани во Милано, али деталниот план сеуште се држи во тајност. :D
--- надополнето: Oct 9, 2011 2:18 PM ---
E ова не го знаев, сега преведувам за сајтот, Морати пред 2 години одвоил 70 милиони евра за клубот, лани одвои 40 и оваа година повторно 40 од свој џеб, што значи се на се 150 м евра дал за Интер последниве 3 години.

Премногу е ова за еден циција, сега убаво е исцртано зашто не се давало многу за трансфери, покрај Ето сезонава, беа продадени и Балотели и Ибра, и пак Морати двоел свои пари за тимот, и тоа премногу, се на се веќе има дадено над 800 милиони евра свои пари за тимот и капак на Се удрени се темелите за новиот стадион а тука пола од парите за истиот он ќе ги даде.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.893
Инаку, момците што беа за Наполи - Интер, од Интер Клуб Армата ме/не информираа дека им било кажано дека темелите за новиот стадион се веќе удрени, така биле информирани во Милано, али деталниот план сеуште се држи во тајност. :D
Под земја да не го прават? :)
 
Член од
26 август 2011
Мислења
517
Поени од реакции
114
Интер го исполнува Џузепе Меаца повеќе од Милан.Црно-сините имаат 34.732 навивачи
во стадион.Додека од сите екипи на Сериа А,Интер има најголем процент на навивачи
во стадионот Џузепе Меаца 70.1% исполнет секој натпревар,додека 52.2% Билан.
Ова покажува кој е кој во Италија !!!! Ние сме Интер ....
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Не дека провоцирам, ама ова е ова ти е тапа водење на клубот. 10 години да неможе да се финансира сам клубот, да опстојува со пари на сопственик. Плус Интер оваа сезона, не плати скуп трансфер, а исто и минатата година коа освоија тројна круна.

Но за разлика од други големи клубови Интер на финансиски план стои подобро, барем има намалување на долгот.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.532
Не дека провоцирам, ама ова е ова ти е тапа водење на клубот. 10 години да неможе да се финансира сам клубот, да опстојува со пари на сопственик. Плус Интер оваа сезона, не плати скуп трансфер, а исто и минатата година коа освоија тројна круна.
Не можеш да го разбереш ова зашто има различни услови во Германија а различни во Италија.
Погледни ги Милан на пример у последниве неколку години, исто и останатите тимови, ретко кој од Италија се расфрла со трансфери, даночниот систем е бајаги строг и затоа останатите земји се во голема предност пред нив.

Затоа сега ќе се гради нов стадион, се потишуваат нови спонзори, јаки, стабилни, ко Туркиш ерлајнс а се шушка нешто и со Газпром, можно е и новиот стадион така да биде крстен, односно да добие име на некој спонзор.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Абе ајде сумливо ми е нешто 2009/2010 год 350 милиони евра приходи и пак 70 мил загуби .Значи клубот потрошил 420 милиони таа сезона па добро Реал имаше буџет 450 милиони но ги купи Роналдо,Кака,Бензема Интер кој скоро за никој пари не даде освен Снајдер и минимални суми за другите и пак има расходи како Реал.

Или мафијата работи или го имат најнеспособниот економист во светот или влечат долгови од порано.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Абе ајде сумливо ми е нешто 2009/2010 год 350 милиони евра приходи и пак 70 мил загуби .Значи клубот потрошил 420 милиони таа сезона па добро Реал имаше буџет 450 милиони но ги купи Роналдо,Кака,Бензема Интер кој скоро за никој пари не даде освен Снајдер и минимални суми за другите и пак има расходи како Реал.

Или мафијата работи или го имат најнеспособниот економист во светот или влечат долгови од порано.
Пааа.... Јас би рекол ова е причината, али дали знаеш кој е економистот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom