Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

@ki

Whaaaa? :)
Член од
27 декември 2009
Мислења
389
Поени од реакции
22
Значи стварно не сте лојални на играчите :) Изиграл лошо една утакмица и одма ШИТКАЈ!Полека бе,пред некое време видов некој пиша како сме требале Занети да го седнеме на клупа,ваљда знаете кој е Ел Капитано така?И не заборавајте дека Маикон е една од главните причини што земавме се што земавме сеа :) <3
 
M

mercenary

Гостин
Значи стварно не сте лојални на играчите :) Изиграл лошо една утакмица и одма ШИТКАЈ!Полека бе,пред некое време видов некој пиша како сме требале Занети да го седнеме на клупа,ваљда знаете кој е Ел Капитано така?И не заборавајте дека Маикон е една од главните причини што земавме се што земавме сеа :) <3
Не, Занети треба да игра додека не излезе со бастунче на терен, какво седнување на клупа...
И на Милито и Маикон треба да им биде загарантирано местото у прв тим за следната сезона, да не заборавиме дека газеа у сезоната 2009/10.
И да испаднеме од лига, голем кур, најважно е нашите легенди што ни донесоа ЛШ да играат прв тим, безразлика колку не ги бива.
И ја вака како тебе му реплицирав на Талахесе кога го збореше ова пред година дена, ама ми дојде паметот.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Значи стварно не сте лојални на играчите :) Изиграл лошо една утакмица и одма ШИТКАЈ!Полека бе,пред некое време видов некој пиша како сме требале Занети да го седнеме на клупа,ваљда знаете кој е Ел Капитано така?И не заборавајте дека Маикон е една од главните причини што земавме се што земавме сеа :) <3
Јас пишав, меѓу другите. Знаеме кој е Занети, знаеме и Бергоми кој е ама Бергоми одамна не игра, оти не може. Занети има 38 комада, очигледно е дека не е во најдобрите години и се разбира дека формата нема да му се подобри со годините. Со должна почит кон него која сите треба да ја имаме, и ја имаме, но годините си го прават своето. До лани беше незаменлив, оваа сезона чат-пат фаќаше и клупа, а следната треба да ја грее малку повеќе, следната по неа да си одигра проштален меч... нема тука ништо лошо и ништо не е срамота.

За жал, ние абер немаме да се засилиме како што треба така да Занети сеуште ќе ни биде прва опција. Иако мора да се сложам дека ова ни од далеку не е нашиот најголем проблем во однос на составот.

За трампата Цезар - Вивиано, не е ништо ново. Јас одамна го имам кажано моето мислење: од секогаш сме имале одлични голмани така да воопшто не ми е страв од трансфери тука, бев во паника кога Цезар го замени Толдо па излезе супер работата. Мене ми е еден од омилените фудбалери Цезар. Познавајќи ја ситуацијата (постојаното кукање дека се нема пари), нема да ме чуди ако дојде до ова, со што нешто би кеширале за други засилувања. На крај краева, парите нема да никнат на дрво и нешто ќе мора да се продаде.
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
а не знам дали сте го приметиле Сириго од Палермо, ама и тој мене многу ми прави мерак, млад квалитетен, и омилен клуб му е Интер. Сам има изјавено и изразено желба да брани за Интер, ама и он е свесен, дека после Жулионе, ќе го земат Вивиано...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Абе дечки не знам што сте се запнале толку за Цезар,Вивиано,МИмиано.....односно за голманската позиција која таа ни е најмал проблем од сите позиции на теренот..ние како прво немаме асолна одбрана,како второ немаме подвижни и солидни бекови(освен Нагатомо),како трето немаме подвижна и креативна средина..односно немаме никаква средина,како четврто немаме асолен тренер кој верувам дека повторно на битен натпревар ќе ја оплеска работата,како петто ни Морати не е кој знае колку расположен за да се расфрла со пари ова лето а и финансиската ситуација во клубот не е сјајна...и вие со сите овие недостатоци кои ги има во клубот сте се запнале за најмалиот проблем голманската позиција???..кога го гледав некни натпреварот против Палермо ми се плачеше..не ми се верува дека бевме притиснати од подпросечна екипа како Палермо и буквално надиграни во средниот ред каде нивните играчи кои немаат некој посебен квалитет изгледаа како барселона без месси против нашите дедовци во средниот ред кои ги мрзеше да истрчаат 5 метри за да ја освојат топката и просторот...добро е тоа што имаме класа поединци во составот како Снајдер и Ето иначе кој знае дали ќе го освоевме купот(my ass)

Јас искрено се надевам дека Морати и компанија го гледаа натпреварот(ама онака убаво го проанализираа) и се надевам дека увиде дека на тимот му треба големи реформи(вмро:)) и му треба иднина(сдсм:)) бидејќи догодина ако не се смени нешто во средниот ред и во бековските позиции ќе дојдиме до питачки стап како Милан во 2008 година каде кутрите моравме да му го пуштиме дербито против нас за да се пласираат во ЛШ а догодина верувам дека ќе биди обратна ситуацијата ако Морати се изглупира и да испрати некоја смешна понуда како 15 милиони за Санез+ некој антиталент од нашите сабтитјуз или па да изјави"тимот ни е доволно силен за нова тројна круна":notworthy:...

И неможам повеќе да го гледам Занети како се влечка по теренот..разбирам дека е голема легенда и дека многу има направено за тимот но мислам дека крајно време е да си се повлечи на клупата и да мисли за тимот малку бидејќи со него како прва опција тешко дека ќе им парираме на Милан догодина за скудетото,а камоли за во ЛШ...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Абе дечки не знам што сте се запнале толку за Цезар,Вивиано,МИмиано.....односно за голманската позиција која таа ни е најмал проблем од сите позиции на теренот..ние како прво немаме асолна одбрана,како второ немаме подвижни и солидни бекови(освен Нагатомо),како трето немаме подвижна и креативна средина..односно немаме никаква средина,како четврто немаме асолен тренер кој верувам дека повторно на битен натпревар ќе ја оплеска работата,како петто ни Морати не е кој знае колку расположен за да се расфрла со пари ова лето а и финансиската ситуација во клубот не е сјајна...и вие со сите овие недостатоци кои ги има во клубот сте се запнале за најмалиот проблем голманската позиција???..кога го гледав некни натпреварот против Палермо ми се плачеше..не ми се верува дека бевме притиснати од подпросечна екипа како Палермо и буквално надиграни во средниот ред каде нивните играчи кои немаат некој посебен квалитет изгледаа како барселона без месси против нашите дедовци во средниот ред кои ги мрзеше да истрчаат 5 метри за да ја освојат топката и просторот...добро е тоа што имаме класа поединци во составот како Снајдер и Ето иначе кој знае дали ќе го освоевме купот(my ass)

Јас искрено се надевам дека Морати и компанија го гледаа натпреварот(ама онака убаво го проанализираа) и се надевам дека увиде дека на тимот му треба големи реформи(вмро:)) и му треба иднина(сдсм:)) бидејќи догодина ако не се смени нешто во средниот ред и во бековските позиции ќе дојдиме до питачки стап како Милан во 2008 година каде кутрите моравме да му го пуштиме дербито против нас за да се пласираат во ЛШ а догодина верувам дека ќе биди обратна ситуацијата ако Морати се изглупира и да испрати некоја смешна понуда како 15 милиони за Санез+ некој антиталент од нашите сабтитјуз или па да изјави"тимот ни е доволно силен за нова тројна круна":notworthy:...

И неможам повеќе да го гледам Занети како се влечка по теренот..разбирам дека е голема легенда и дека многу има направено за тимот но мислам дека крајно време е да си се повлечи на клупата и да мисли за тимот малку бидејќи со него како прва опција тешко дека ќе им парираме на Милан догодина за скудетото,а камоли за во ЛШ...
Болдираните ти се поврзани, затоа сме запнале. Не е проблем фудбалски гледано, ама со купи-продај може да се дојде до некое евро + за други трансфери, онаму каде што е потребно.

И не ме хебете со Нагатомо, нема да играме со Катанија во ЛШ, треба да се води борба со Челзи, Ман У, Реал, Барселона, некој од нив... ми треба саглам бек или крило кој ќе може да се носи со нивните. Понекогаш заборавате дека не навиваме за Џенова туку за Интер, приоритетите ни се други...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Убаво викав јас, среќа што се падна Палермо во купот, иначе со таква игра Милан и овој трофеј ќе ни го земеше...

Не чека интересно лето, не се надевам премногу, али очекувам барем едно звучно име.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Болдираните ти се поврзани, затоа сме запнале. Не е проблем фудбалски гледано, ама со купи-продај може да се дојде до некое евро + за други трансфери, онаму каде што е потребно.

И не ме хебете со Нагатомо, нема да играме со Катанија во ЛШ, треба да се води борба со Челзи, Ман У, Реал, Барселона, некој од нив... ми треба саглам бек или крило кој ќе може да се носи со нивните. Понекогаш заборавате дека не навиваме за Џенова туку за Интер, приоритетите ни се други...
Со начинот ''купи - продај'' сигурно нема да извлечиме 20 милиони од Цезар бидејќи не верувам дека било кој од големите клубови(а и на малите) му е дојдено до купување на голман а не па да даваат астрономски суми за киксер како Цезар..ако веќе се решат Морати и компанија на таква процедура нека почнат од Мајкон кој донекаде држи каква-таква цена на пазарот и исто така ионака не ни беше од кој знае каква корист оваа година со неговите (не)игри а и глупо е да очекуваме да се здиви наредната година и повторно да трча по десната страна како да нема утре..

Нагатомо го спомнав бидејќи не е некој киксер во одбрана,помага во напад,брз и пред се упорен играч каде и тоа како ни дојде од корист оваа пролет за разлика од преценетиот Сантон кој две чисти од фудбал нема..сега неможиме да очекуваме од него да е ''Занети млаџим година'' ама барем добро си ја извршува својата дадена задача и плус можи да игра на двете страни од теренот..(синкир Рафаел и Фабио што играат во Манчестер се подобри од него)...за да му се спротиставиме на европските гиганти ни требаат некои здивени играчи како Санчез,Лавеци,Пасторе.....да гирзат по теренот и да трчаат како да нема утре а не да се влечкаат како Мота и Камбиасо како некои пензионери од сјурајдер...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Па не мора да земат 20, ама нешто ќе се во позитива и ќе имаме помлад голман, т.е. подолгорочно решение. Значи чисто од аспект на финансии збориме за голманската смена, не поради квалитет во тимот, со оглед на тоа дека Вивиано е одличен ама допрва треба да се докажува.

Јас лани бев за давање на Маикон од слична причина, пари за комплетирање на екипата, ама пошто живееја во свет дека екипата ни е ѕверска, нормално тоа не се случи. Жална вистина е дека ние сме силна екипа, но само Мурињо може со таков состав да победи во ЛШ, човекот извади 120% од некои играчи.

Оваа година не сум за давање на Маикон од едноставна причина што назад игравме очајно цела година. Прва и основна работа ни е сигурноста назад, за да можеме да направиме нешто. Тоа значи одлично уиграна четврка и одличен голман. Нас не заебава средниот ред, сите знаеме, не е од вчера. Имаме само еден вистински играч, Снајдер, и неколку многу добри играчи, ама по ниедно мерило врвни. Ако успееме да ќариме нешто на размена Цезар-Вивиано (не знам како им одат цените, едниот е пола наш), ако се ослободиме од Милито, Пандев, можеби Марига и Мунтари, заради платата, Кутињо на позајмица... и со некаква инвестиција од Морати, да се земат Санчез, еден јак офанзивен играч од лево, Лавеци-стајл... и уште еден во средина... што да ви кажам, напишете го составот на ливче и споредете...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Па не мора да земат 20, ама нешто ќе се во позитива и ќе имаме помлад голман, т.е. подолгорочно решение. Значи чисто од аспект на финансии збориме за голманската смена, не поради квалитет во тимот, со оглед на тоа дека Вивиано е одличен ама допрва треба да се докажува.

Јас лани бев за давање на Маикон од слична причина, пари за комплетирање на екипата, ама пошто живееја во свет дека екипата ни е ѕверска, нормално тоа не се случи. Жална вистина е дека ние сме силна екипа, но само Мурињо може со таков состав да победи во ЛШ, човекот извади 120% од некои играчи.

Оваа година не сум за давање на Маикон од едноставна причина што назад игравме очајно цела година. Прва и основна работа ни е сигурноста назад, за да можеме да направиме нешто. Тоа значи одлично уиграна четврка и одличен голман. Нас не заебава средниот ред, сите знаеме, не е од вчера. Имаме само еден вистински играч, Снајдер, и неколку многу добри играчи, ама по ниедно мерило врвни. Ако успееме да ќариме нешто на размена Цезар-Вивиано (не знам како им одат цените, едниот е пола наш), ако се ослободиме од Милито, Пандев, можеби Марига и Мунтари, заради платата, Кутињо на позајмица... и со некаква инвестиција од Морати, да се земат Санчез, еден јак офанзивен играч од лево, Лавеци-стајл... и уште еден во средина... што да ви кажам, напишете го составот на ливче и споредете...
Според новиот пач од менаџер или стариот? :icon_lol:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Јас искрено се надевам дека составот догодина ќе биди овај:
On paper of course:
Жулио-Агигарај-Лусио-Самуел/Ранокија-Нагатомо-Монтоливо-Мота-Снајдер-Санчез-Ето-Пацини
или вака:
Цезар
Агигарај/Занети------------Лусио/Андреоли--------Самуел/Ранокија-------Нагатомо/Киву

------------------------------Монтоливо/Камбиасо..........-------Мота/Банега-------------
--------------------------------------Снајдер/Станкович/--------------------
Санчез/Хазард-----------------------------Пацини/Милито----------------------Ето
Овие засилувања да пристигнат на Меаца и ништо друго не барам..иако скоро е невозможно двајца да дојдат од овие ама барем и јас имам право да си правам филмови како овие од другите фан клубови..
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Мота ако го продадат, и притоа ги држат сите гомна од срединава. Im about to :eek:.

Санчез на Интер му е потребен затоа што е добар во Италија. Има да ги растура послабите тимови во ЛШ (групна фаза), ке имаме човек плус да му асистира на Пацини, и како капак на све добиваме класа играч.

Друг ваков на Интер што му треба е Хамшик, ама барем до Јануари нема што да го бараме, после ако испаднат Наполи (а не сакам заради калчово да испаднат) може некоја зделка.

Трето, Бек.

Четврто, Нејмар. Онака сон ми е во Интер да го гледам.

Некој да не знае што ке бидне со Карја, читав на фцинтер1908.ит дека останува, ама не сум сигурен дали така бепе пишано или гугл тренслејт така го направи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom