Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.615
Поени од реакции
10.869
Ќе биде крваво ако играме со вас во полуфинале :) со среќа.
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
Они немаат врска со ова, ова иде стриктно преку УЕФА за неутралните гледачи, тимовите во финале што играат добиваат подеднаков број карти за трибините позади гол недела дена пред финалето, или недела ипиол, сеедно.
Мене ми е тоа јасно, ама стварно глупаво е само недела дена пред утакмица да има карти, бар некоја резервација да имаше или сл.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
ај да ве разочарам сеа
челзи мора да игра во финалето
шо значи ако се падниме со челзи НАЕБАВМЕ
Нели треаше Челзи да се падне со некој од слабата тројка?
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
Нели треаше Челзи да се падне со некој од слабата тројка?
jбг преку појакиве ќе оди
не се секирај пак ќе освој
син...
челзи мора да оди во финале оти јас го имам играно на 20 000 ШАмпион 5,5 коеф :)
кирца , не ти велам дека е местено не се нервирај одма кулирај си
а тоа дека и лани морало да не тепаат рутински....лани за лани ...ќе видиме годинава :)
сепак и да паднеме со нив полуфинале јас си навивам за нас покрај тоа што имам играно на челзи
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.189
Поени од реакции
4.015
Манчестер или Челзи кој и да падне нема да биде лесно,шансите се 50 - 50 да поминеме во 1/2! Со малце среќа финалето и тоа како е возможно,само Цезар да не направи некој кикс тоа ме копка!
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
ајде швабите годинава ќе ги намаваме :vozbud:
прво вердер, па баерн уште шалке и со среќа нека му е третото место после на џерманциве :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.522
Мене ми е тоа јасно, ама стварно глупаво е само недела дена пред утакмица да има карти, бар некоја резервација да имаше или сл.
Не е глупаво од проста причина што приоритет за тие карти се фановите на Интер од Италија, а не оние ширум светот. За тие карти во финалето можеш да дојдеш само ако ноќеваш пред некоја билетара во Милано или ако имаш некој у Милано што ќе може тоа да го прави место тебе.

На место си е тоа, нема логика позади гол да седат некои анонимуси место Курва Норд и луѓе што редовно ги гледаат Интер во текот на целата сезона.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Манчестер или Челзи кој и да падне нема да биде лесно,шансите се 50 - 50 да поминеме во 1/2! Со малце среќа финалето и тоа како е возможно,само Цезар да не направи некој кикс тоа ме копка!
Aбе остај ти тоа, и лани имавме само 10% да поминеме со Барса па знаеш како заврши.

Не се знае тоа, моментална форма, среќа, моменти решаваат.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Дечки не се палете дотолку ми звучете како Миланезите кога се паднаа со тотенхем......Шалке иако се во криза сепак не се некоја третокласна екипа туку така да ги поминиме...добро е тоа што играчите и Леонардо не размислуваат како вас иначе ќе испадневме уште по првиот натпревар..полека пополека се достигнува успехот исто како минатата година...добро е тоа што не ни се падна некој од гигантите поради тоа што вака против Шалке ако обезбедиме барем минимална предност пред реваншот во гелзеркинхен можиме да се сконцентрираме и во домашното првенство..само да не прати среќата никој да не се повредува и одиме кон одбрана на титулите......Иначе слободно можам да ви соопштам да уживате во натпреварот Челзи-Манчестер бидејќи според мене ќе биди вистински спектакл за неутралните гледачи..без разлика кој да ни се падни од овие две екипи во полуфинале(ако го елиминираме Шалке секако) ќе биди пеколно тешко и ќе треба голем напор од играчите за да се стигни до посакуваното финале во Вембли...јбг полуфинале е...
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.506
Леле колку јака ждрепкаааааа

Шалке се лесни, во полуфинале ги сакам Манчестер зашто се тим што ни одговара повеќе(иако играат преку крила, го немаат веќе Кристијано), одбраната без дуото Рио - Видиќ им е многу слаба, средината немаат некој креативец, така да ќе бидат полесен противник од Челзи.

И во финале, во Финале го сакам Реал, да му докажеме дека згреши и дека не може со секој тим да се освои ЛШ :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.887
Страв ми е од Шалке, Бундеслигаши се...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.232
Поени од реакции
41.522
Џони, после твоите убедувања тука пред вториот дуел со Баерн имаш право да м'чиш ! Шт ! :icon_lol:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.189
Поени од реакции
4.015
Точно е дека не треба уште од сеа да се радуваме за во финале,али не сме ние криви што ждребката ни даде посакувани противници! Реков нема да биде лошо и да испаднеме во 1/2 сепак пак сме стигнале далеку и тоа е успех,а веќе ако влеземе во финале и не освоиме мала утеха ке биде што сме освоиле лани! Интер најмалце може да изгуби од сите екипи бидејки ја брани титулата,другите мечтеат по тоа као ние што мечтаевме 45 години лани!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom