Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.038
Поени од реакции
12.460
Горд сум што сум навивач на Интер!Денеска Интер ме направи најсрекен човек на светот,вечито благодарен...
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Вечер од момците сакам да видам карактер :pos: Да имаат желба за надигрување, да тргнат како да не е се загубено.

Подобро нека заврши 4:3 за Баерн, него да заврши 0 - 0 натпреварот. Одбраната на Баерн е ранлива што се гледа скоро секое голо во Бундес и затоа мора да се удри офанзивно на нив па што биде биде.
Ете ме послушаа момците, покажаа карактер како никогаш до сега :)

Секако дека среќата беше составен дел на овој натпревар, со очајната игра на одбраната во прво полувреме можеа да примат 4 - 5 гола. Сепак во второ многу подобра игра и на крај како и да се гледа ова е заслужен пласман. Можеби не заради играта колку заради желбата, може да се каже дека Интер играше во стил на германски тим.

Цезар веќе ги потроши сите кредити, ама може ќе се спаси само затоа што помина Интер понатаму.

Пандев со овој гол се извади за сите глупости сезонава и ќе добие кредит барем до крај на сезоната :) Во основа одигра солиден натпревар, добро ја конторлираше топката, му фалеше повеќе агресивност во дуелите. Башка попречи на оној шут на Снајдер, ама сепак он е херојот вечерва.

Најслаб играч денес Мота.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Само што го видов насловот на статијата ,,Империјата го возвраќа ударот", знаев дека е ИоСоњо :D
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Давај го ти ливчето да го видиме, не забораваме ние :)
Ливчето заедно со едни пликови од банка и упте неколку лименки од Кока Кола Зиро :)pos:) ги искинав/фрлив наоколу кога даде гол Пандев. Што да ти дадам, не фатив, 2-2 имав играно, да му ги ебам рацете на цезар.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.866
Другари за 50 денари играа Интер 1 у 2 а Манчестер кец у кец. :)
Две ливчиња играа, едното беше Интер x у 2 a Maнчестер исто ко првото, али 50 денари, над 3000 ќарија, не е малце но не е и многу за едно вакво погодување на епилог.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ај честито :)
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.038
Поени од реакции
12.460
Ранокија - боже што играчиште ни донесе....
Овој е најдоброто нешто што му се случи на Интер оваа година
Страшен играч!
 

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
АУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ

Најаки сме браво за ПАНДЕВВВ не израдува сите денес!!
Цезар направи грешка но потоа се извади за неа.

ОВА Е ЛУДИОТ ИНТЕРРР !!!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.752
Само што го видов насловот на статијата ,,Империјата го возвраќа ударот", знаев дека е ИоСоњо :D
Сепак не беше моја идеја. Пред некој ден јадев бурек дека најверојатно ќе испаднеме, и од некаде ми пиша Ibracadabra, рече ќе тепаме сигурно и кога ќе тепаме да ставам ваков наслов. :)

Слушааааш Вајсмилеееер? :pos:
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
То брее ѕверови срцето ми се наполни како никогаш до сега сезонава :)

П.С Ако го забележа некој Македонското знаме на Алианц арена само да напоменам дека дечки од Кавадарци навивачи на Интер беа таму :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
Ранокија - боже што играчиште ни донесе....
Овој е најдоброто нешто што му се случи на Интер оваа година
Страшен играч!
Боже да не беше Пандев, ќе кењавме по Ранокија и мизерната одбрана.
Ќутите поарно.
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
Никој не го пофали Кутињо,дали само видовте каква свежина внесе детето,и уште еднаш поголем Мотиватор од Лео неам видено,браво мајсторееее
 
M

mercenary

Гостин
Не гледав ејјјјј, моеш да замислиш??!!! :S:S:S
 

Kajgana Shop

На врв Bottom