Фан Клуб: Интер

Површината на правоаголник со страни а и b се пресметува со формулата:


  • Вкупно гласачи
    39
  • Гласањето е завршено на .

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.704
Поени од реакции
4.477
It was also Inzaghi’s 250th Serie A game as a coach and on 143 wins, he’s got more victories than any coach in his first 250 matches over the last 35 years

Ами, честита нека му е. Денеска среќа имаше у газот пошто со јуве немаше. Таму издоминираа со шанси гол не дадоа, денеска се изгубија на терен а тепаа.
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.530
Поени од реакции
2.425
На пример, Јури Тилеманс, Чаглар Сојунчу, Асенсио, Ндицка (овој од Ајнтрахт штопер 23 години, 32 милиони вреди, знам летово Милан го бараше), Гереиро од Борусија, Грималдо од Бенфика, Ауар од Лион (овој пред 1 година 70 милиони го проценуваа нешто се курчеа французите, дали потонал или не у меѓувреме поима неам ама 24 години има на крај краева), Семедо, Траоре од Волфс овој билдеров земи го нека рине по десна страна, Себаљос.

Џонтрицио Дномано.
Многу е јак. Заебанцијата настрана. Можи да игра средина или на Бастиони местото. Рини баткава! Топката ако помини, играчот тешко,
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.972
Поени од реакции
5.995
Кореа клетиов се повредил, нема да иде на светско.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.982
Поени од реакции
34.959
Кореа клетиов се повредил, нема да иде на светско.
Misterija e kako voopsto dobi povik za repka, univerzumot ja ispravi ocigledno za niv, za nas ode vozot, flop klasicen ama dur e tuka ke postoi onaa minorna ronka nadez deka ke ubode nesto i ke imame nekakva korist od nego.
Ali ova sekako mentalno ke go osakati, taka da so sreka neka ni e, bivolon crn da se nadevame deka ke e dostapen sledna godina inace go obravme bostanot.
 

Filip Telford

Mouse Rat
Член од
20 јули 2020
Мислења
6.873
Поени од реакции
43.133
Тачка е Онана, види го


Фатив малце, последните 15тина минути ги ѕиркав така, у неколку наврати искачаше пред штоперите со топка, им викаше цело време, мрдаше, пафташе со раце, креваше атмосфера, ги бодреше.

Добра енергија пренесува на тимот, ова и за Интер важи, само да не испадне кловн на крај. Нека тера, добро брани сега за сега, летоска Сарма ако не продолжува, не е лошо да се земе голман кој ќе му биде конкуренција на Онана а не само резерва.
 
Член од
25 ноември 2022
Мислења
18
Поени од реакции
21
Ако го земат Турам уште во Јануари ќе завршат голем работа.
Од Кореа и Лукаку не бива ништо а Џеко ќе си отиде.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.999
Поени од реакции
18.660
А Турам добар ли е со здравјето?
Влезе во 63та, во 95та душа нема во него. Со рацете на половина, се откажа од последниот напад.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.487
Поени од реакции
6.400
Ако го земат Турам уште во Јануари ќе завршат голем работа.
Од Кореа и Лукаку не бива ништо а Џеко ќе си отиде.
Као демек Марота бил во Катар и ке договараат услови со агентот на Турам, се предпоставуе 10 милиони дека му истекуе договор на овој во Јуни.

Еве го влезе за Франција пред 10 мин , има добра клубска статистика црниот .Ај белким ке го договорат дека со Кореа подпросекот и Лукаку константно повреден треба да се работи на случајот.
 

Filip Telford

Mouse Rat
Член од
20 јули 2020
Мислења
6.873
Поени од реакции
43.133
Хахахахах го избркале Онана од репка од дисциплински причини.
Се скарал со селекторот, овој барал од него да не игра како што игра односно да не искача со топка и да не подава туку да игра едноставно со рогање и избивање.

Секако беа распадната репрезентација, овој Ето нема грам мозок, тотален хаос праел таму како претседател на федерација, негови играчи, диктирал состав, кажувал правила.

Овој Ригоберт Сонг што им е селектор, претходно доека бил активен играч бил отстранет од репрезентацијата на барање на Ето. Години подоцна, Ето станува претседател на федерација и го става Сонг за селектор.

Класика црнчуги на секое првенство, обавезно некоја селекција мора да се раскара и распадне.

Нека си дојде братот Андре назад у Милано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom