Фан Клуб: Интер

Ако мора да се продаде еден од овие двајца, кого би продале?


  • Вкупно гласачи
    39
  • Гласањето е завршено на .

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.391
Поени од реакции
5.951
Ја мислам утната му е позицијата на Хакан , треба малце по напред да игра , на моменти со брозович се еден до друг ко задњи везни. Има и шут и пас и центаршут нема многу абер од тие квалитети колку позади повлечен.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.132
Поени од реакции
6.265
И цела екипа на Аталанта би ја убил што при вар протестираа ко луди за пеналот и за поништениот гол, и двете кристално чисти ситуации.
Изгорени беа да победат, види го Гасперини само како се радува и реагира на одлуки, се му ебам.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.810
Поени од реакции
7.783
Џеко требаше да шутира. 10 од 10 пенали во ваква ситуација Џеко треба да ги пуца. Да нема дилема. Искуство еден тон. Што шут беше ова од Димарко? Искрено некој од форумов да го викнат ќе го направи истото. Си бираш страна и рокај со цела сила, да не ја фати голманот. Ако погодеш, арно.
Не е мајсторијата во тоа, скрос др пристап треба. Џеко ќе го седнеше голманот уште пред да шутира.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
572
Поени од реакции
778
Абе дај не заебавај жити се. Лошо бил поставен. Требаше да маркираат одбранбените исто како што требаше да го чува некој Толои од утрчување.
Се знае дека Малиновски има топ шут, не смее да се остави.
Буквално воопшто не е крив за ниту еден од головите.
Не смее од 30м левак од таа страна да даде гол, како сакаш кажи. А за оставање, се согласувам ама јебига ... изгубија топка на средина и се отвори простор за малиновски
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.102
Поени од реакции
2.718
Дочекавме ДиМарко да шутира пенали, факинг Ди Марко.

Прво би го убил од мавање Џеко, кој кур му остава да шутира пенали, па макар си промашил 300пенали претходно. Ахххх како не беше на теренот Мартинез имаше да го сонува тој пенал уште многу овој мочко.

Сметам дека Џеко со овој потег покажа дека има слаб карактер.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.197
Поени од реакции
31.546
Лош меч ако си навивач на Интер, за неутралци еден од можда најдобрите у задње време во калчото.
Без стабилна одбрана нема шанса да освоиме, не дека ја откривам Америка со ова, секогаш кога сме освојувале титули тој дел од играта ни бил најконсолдиран. Така да кога ми го терате муабетот дека со Инзаги играме убав фудбал или поубав од тој на Конте, изгледа за вас дефиниција за истово е како напаѓаме а не и како се браниме, ова целосно го занемарувате а можда е и најбитен дел од играта, и во овој сегмент Конте е тренерскиот Алберт Ајнштајн за Инзаги.

Денес Аталанта креираа број на шанси поголем од сите оние што ги креираа против нас у претходните 4 дуели, исто и дадоа толкав број на голови, колку што успеаа да дадат у 4 меча со нас.
Имаа среќа Аталанта на крај, имавме и ние на крај, ама на 1-2 и тоа на старт у второ после излез од соблекувални имаа 2 зицера они, погодија статива по што топката дојде до Запата на 2 метри пред гол, никој не го чуваше ама не се снајде добро, претходно оној Хатебоер со глава сантим до статива, при двете шанси Ханда стоеше у место и само гледаше, веќе беше совладан.

Измените кај нас го сменија текот на натпреварот, тогаш почнавме да играме асално све до вториот гол, после тоа паднавме па добивме пенал кој го промашивме за жал. И ова е вториот беден момент, Ди Марко да шутира, да, шутираше редовно во Верона али уредуе, на ваква сцена и ваков тим, а и вакви играчи, не треба у ниеден слуај он да изведува зашто притисокот е енормен и влијае, ужасен потег на Инзаги сличен на оној на Конте со Алексис лани против Сампдорија, кој шутираше пред Лаутаро а низ кариера поише промашени пенали има чилеанецов од погодени.

Небитно, огромен акцент треба да се стави на одбраната, денес примија 2 гола, можеа да примат уште минимум 3 многу лесно, недопустливо е тоа, нарочито не со такви имиња во тим, претходно коло Фиорентина у прво за 20 минути 3 добри шанси и од четвртата дадоа гол, денес Аталанта преголем број на шанси плус 2 гола дадоа. Не сме екипа што може да се носи со ова, да идеме на голови и одбраната да се игнорира, на крај да имаме Аталанта статистика, 90 дадени 50 примени, и секако, трето или второ место на табела.

Како и да е среќа што ова на крај се деси и не загубија бидејќи прилично голем психолошки удар ќе беше тоа за играчите, се виде и по реакцијата на сите, и тие на терен, и тие на клупа, и тие на трибини што беа и не беа у состав денес, така да бодов е ок ако се земе све во предвид, ако ние заслуживме денес триумф заслужија и Аталанта со своето издание, така да реми е прифатливо.
 
Последно уредено:
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.610
Поени од реакции
1.939
Дочекавме ДиМарко да шутира пенали, факинг Ди Марко.

Прво би го убил од мавање Џеко, кој кур му остава да шутира пенали, па макар си промашил 300пенали претходно. Ахххх како не беше на теренот Мартинез имаше да го сонува тој пенал уште многу овој мочко.

Сметам дека Џеко со овој потег покажа дека има слаб карактер.
Од каде брату Џеко слаб карактер па сеа?

Ова на Инзаги е одлука претпоставувам, ако Џеко го земеше пеналот од шупаков и го промашеше ќе го правеа од гомно подоле, од непочитување на тренер до соиграчи... Немој со вакви коментари...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.043
Поени од реакции
88.611
Абе Џеко со еден тон искуство не шутира земале на Ди Марко му даваат пенал, бог да чува и да брани. И да го дадеше голот ќе ги пцуев, тотално несфатлива одлука.

Весино инаку е многу потценет играч, кога и да игра максимално добро си ја врши работата и плус цело време се шуња во противнички 16ник и претставува опасност по противничкиот гол.

Голема штета што не тепавме денес, значи пенал имавме за победа, што више... Многу слабо издание на штоперите денес, сите тројца беа криминал. Ханда исто мизерно издание, не знае кај тера човеков, очајник.
 

Nik20

Неверифуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.495
Поени од реакции
3.563
Реков ја, утакмиците на Интер се уживање сезонава. Штета за резултатот. Да го заковаше Марче пеналот ќе имавме 3 бода. Не знам од каде он испадна да шутира....
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.735
Поени од реакции
6.688
Можеби глупа споредба ама Малиновски со Македонија не доби толку шанси да шутира колку денес.
Не знам како му оставаат толку простор на играч, кој буквално само тој квалитет го има. Удар од далечина, се друго е просечно кај него.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.810
Поени од реакции
7.783
Алберт Ајнштајн, што прими 4 гола против Гладбах во два меча (Вар го спаси при 5тиот), 5 против Реал, мислам дека против фиорентина беше кога тепавме 4-3 на Меаца, а имаше и по два гола против Кротоне и нив сличните, кои ги тепавме со по 5/6 -2.
Ајнштајн ќе кажеш дека е Мурињо со триплетата.
 
  • Хаха
Reactions: Syn

Kajgana Shop

На врв Bottom