Фан Клуб: Интер

Ако мора да се продаде еден од овие двајца, кого би продале?


  • Вкупно гласачи
    39
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.835
Поени од реакции
12.654
Брееееј од три бода за минута до нула.
Ебати ДиМаркото. Се си мислев Џеко ќе го шутира.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.097
Поени од реакции
2.704
Овој пораз може да значи и бродолом во наредниот период.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
4.961
Поени од реакции
9.282
Тоа се тие просекуси ди марко ди шарко што ќе шутираат пенали...

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.326
Поени од реакции
46.948
Никогаш не му се дава пенал на некој што е научен да ја рога што појако. Тоа што знае да ја закачи од 20 метри не значи дека е мајстор за пенали.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.122
Поени од реакции
6.254
Со кој памет на Ди Марко да изведува пенал, 100 пати ја намести топката, се виде дека ќе ја утне.
Утакмицава можевме лесно да ја добиеме ама и лесно да ја изгубиме.

И лани у 6коло со Парма дома игравме нерешено, понатака знаете што се случи. :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
4.835
Поени од реакции
12.654
Среќа е споро гомново на гол, па некоја корист и од тоа.
Додуша он со неговата реакција што се обиде да ја спаси ги врати Аталанта во игра за гол.

Де Фрај денеска очаен. Шкриниар исто. Хандановиќ повеќе статичен иако имаше и некоја добра одбрана.
Мора на вакви натпревари Думфриз да е прва постава. Сериозно поопасни сме кога он игра.
Перишиќ шта речи...
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.094
Поени од реакции
3.521
3-5-2 на Инзаги не му функционира. Повеќе од очигледно. Увек кога мења се дешава преокрет и играме боље. Ај нека почне една у друга формација и да гледаме фудбал 90 минути.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.326
Поени од реакции
46.948
Не е за резултатот ама би го замолил Инзаги да не глуми Лацио и да се стегне малку во вакви натпревари. Се осеќам како да гледав брканица а не фудбал.

Дензел од прва минута секогаш.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.729
Поени од реакции
6.663
Добра борба, убав натпревар за неутралци, ама би ги убил за тоа што му дадоа да шутира пенал на ДиМарко.
Глупост на Инзаги со тој потег, иако повторно многу добро успева да одговори на потезите на противникот. Исто, добри замени.
Хакан беше катастрофа утакмицава.

Се надевам дека за Шахтјор ќе се врати Кореа и нема да паузира 3 утакмици од еден удар, ебати лиглето.
Тоа.

Гасперини умри, гаду еден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom