Фан Клуб: Интер

Ако мора да се продаде еден од овие двајца, кого би продале?


  • Вкупно гласачи
    39
  • Гласањето е завршено на .

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.133
Поени од реакции
6.266
Одбраната на Аталанта не е ништо посебно, можеме да преокренеме, само ни треба да намалат грешките у додавање.

И, да го гледаш оној Украинецон дека цело време се мести на лева за шут и ти му оставаш простор. Од лани толку не научија нешто.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.152
Поени од реакции
4.950
Posle 5ta minuta nikakov, dosaden, baven inter. inter bez nikakva organizacija i idea za napad, 2 kontri od 6ta do 45ta minuta e nedozvolivo. Atalanta napaga od site strani a Handanovic kako i sekogas mesecar ednas ke te spasi 5 pati ke zgresi. Ajde prvata moz ne se branese ama za 2ta golman so 15god iskustvo izreagira kako amater za odbranata de vrij i bastoni super skrinar izguben slucaj pa se zamisluva oti e messi trce napred.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.219
Поени од реакции
27.895
Првиот гол не се брани, не се глупирајте. За вториот лошо ја одби иако по реакцијата се виде дека се постави да ја одбие на страна, али силен шут и тоа е тоа.
Мртва одбранава, Барела само џафка а дефанзивно не постои, Турчинот обратно, напред го нема.
Џеко умрен 3 чисти гола ни скина.

Може да ја свртат, не се кујзне колку јаки Аталанта. Нека влезе Дамфрис одма.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.407
Поени од реакции
47.377
Не знам ама ги гледам Брозо и Барела и дупка каде што треба да е Турчинот, само дефанзивно игра нешто, напред го нема. Не постои средината буквално, прелесно ни доаѓаат до 16 метри.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.942
Поени од реакции
14.591
За првиот воопшто не беше крив, за вториот не му е прв пат, ама од 16 метри сам му шутира, да ја одбиеше пред него ќе ја фатеше Запата.
Како и да е, првиот беше глуп гол кој не требаше да падне. Лесно можеше да биде 2-0 да беа посконцентрирани во напад
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.804
Поени од реакции
8.308
Само фластер лепи им се да не можат да шутираат. Не надиграа по првите 15 минути, неможеме додавање да сврземе во завршната фаза од нападот.

Нема потреба да се брза и да се игра на памет. Секако имаме поквалитетни играчи и требаше да се спушти топката и да се чека шанса. А не, они контри ќе играат против екипата што со две три додавања може да ни стигне во шеснаесетник.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.735
Поени од реакции
6.688
Добро почнаа, ама после многу хаотично.
Инзаги се глупира со Дармијан. Пак ќе повторам, вреден играч, борбен, солиден, ама не смее да игра прва постава во тим што се бори за титули. Дамфрис се покажа како добар играч и мора да добива шанси, бидејќи е купен како замена за продадениот првотимец.
Ханданович е со изминат рок на траење. Следната сезона треба да се паркира на клупа. Има сериозен пад на квалитет последниве 10ина месеци.

Дај нека се вратат, не можам психолошки да издржам уште еден пораз од овој со шеќерната волна на глава.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.610
Поени од реакции
1.939
Ај да се кладиме дека ова што Мусо му го симна на Весино Ханданович ќе го следеше со поглед?
Па и последново што го одбрани ќе ги измачеше само очите Ханданович
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.407
Поени од реакции
47.377
Sekako ovoj muso za utakmicava prerasna vo oliver kahn licno i personalno.
Отсекогаш си беше јак Мусо. За 20 милиони го зеде Аталанта, а демек ни беше главна цел за голман летово.

Дај да ја свртиме некако...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom