Фан Клуб: Интер

Ако мора да се продаде еден од овие двајца, кого би продале?


  • Вкупно гласачи
    39
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.099
Поени од реакции
3.552
За нанесена душевна бол поради свеЦката пандемија која предизвика финансиска криза бо неговиот клуб.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.043
Поени од реакции
88.611
Каде е тука основата да се правда некој кој немал бек ап план, и го нема веќе година ипол - две, ете си отиде Лукаку као непланирано, као само 1 играч требало да се продаде ( ова никој не го знае ), и ете од тоа негово непланирано идење наместо само парите за Хакими, демек оние планираните, Интер непланирано си доби бонус од плус 80м евра или колку и да беа за Лукаку. И сеа логиката вели, ако ова било непланирано, а тие пари си легнале глатко, Интер ќе имаат барем 50-60м за трошење, зашто не само што добија голема пара од Хакими и Лукаку, се ослободија и од нивните големи договори, плус од големиот договор на Конте.
Не знам како да ти/ви се објасни дека не е ова фудбал менаџер и дека парите од Лукаку не идат директ за реинвестирање во други играчи за износот за кој е платен Лукаку. Ако сакаш да веруваш во такви менаџер плитки муабети тогаш ок. Според мене во услови на ограничен буџет нашиве добро скрпија во напад, Џеко како играч со големо искуство и квалитет за без пари и Кореа како версатилен играч од клупа што може поише позиции да игра у напад, што би рекол Марио да се шуња лево десно. Сеа тоа што ти го потценуваш Џеко е друг проблем и не можам да ти помогнам. Еве 5-6 утакмици се изиграа и на секое слабо полувреме ти имаш коментари дека нашиве не се нормални што го дале Лукаку и го земале Џеко, а Џеко до сега даде 100 гола и игра во топ форма. Не викам дека е појак од Лукаку ама не е гревче како што сакаш да го претставиш. И да повторам, Лукаку сам бараше трансфер.
Автоматски споено мислење:

Ако најдете време, да ми објасни некој како му плативме на Конте за да си замине на негово барање.

Еве ја шефот го молам да ми даде отпремнина, нејќе да чуе :toe:
И мене не ми е јасно ова искрено, гомното само сакаше да си оди и на крај и оштета зема.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.197
Поени од реакции
31.546
Бош муабет. Денеска не треба да си спортски коментатор за да бидеш информиран. Доволно е да имаш интернет и телефон. И ним и нам ни се достапни истите новости. Не е дека коментаторите на Арена се во директен контакт со некој близок на Интер.

Тоа што Жанг држел зум состаноци може да има причина. Кинезите мора да одат карантин ако сакаат да влезат во Италија.
Крај краева не треба предмет на дискусија да биде на кој начин го водел клубот. Нам како фанови треба да не интересира дали имаме добар тим и менаџер, за да се надеваме на титула. Тоа го имаме.
Точно е дека не се амбициозни како пред, ама да трубиме секој ден за кинезите воопшто нема да ја смени ситуацијата.
Има причина де, им се распаѓаше компанијата во Кина, види што се случи периодов со evergrande, нешто што ќе има импакт глобално на пример. Али небитно тоа, не им бевме приоритет, кратко и јасно, тоа под дифолт треба да значи нивно заминување од тука зашто такви газди не ни требаат, кога им бевме, мед и млеко течеше во тимов и одевме само нагоре и нагоре, мал застој имаа втората сезона со Спалети но после тоа дојде Конте.

Не е дека не се амбициозни, туку немаат услови да ја имаат истата амбициозност ко пред 3-4 години кога вриеа. Вложуваа и во Сунинг фудбалскиот клуб па откако дојде кризата, освоија титука и клубот прекина со постоење, веќе тука требаше да ни стане јасно дека работите нема да штимаат и кај нас. Ја не ни очекував некои богзнае какви трансфери, евентуално Џеко да се донесеше и турчинот, плус лев бек, све на све склопено 30-40м евра али на моменталниот ростер што го имаше Конте, ни на крај памет дека ќе се принудени да го распаѓаат тимот, да инкасираат јака пара, а притоа да немаат ни 30м евра за трошење. Тука веќе им удрив рецка, за све имав разбирање ама за ова никогаш, повеќе од јасно треба да ни е дека они се dead man walking со Интер, читај шпекулации периодов, работат на тоа да не продадат а всушност ова е актуелно веќе година дена.

Очигледно уште никој не се нафаќа да не земе, бар не за парите кои они ги бараат ама периодов со враќање на публика, плус факт е дека барем сме со сигурност топ 4 екипа во Италија и у моментов едни од најдобрите, ваљда сеа откако ослабнуваат мерките интересот да некој инвестира во Интер ќе биде далеку поголем. За време на ковид кризата бевме у таква була да не му се исплатеше на некој да ризикува дур не види како ќе се одвиваат работите у фудбалот во иднина, а сеа за сеа колку толку истите се враќаат у некаква нормала. Неам ни ништо против да го свртат све ова кинезите и кај нив и кај нас, ама у моментов за ова гледам микроскопоски мали шанси да се деси.
Автоматски споено мислење:

Не знам како да ти/ви се објасни дека не е ова фудбал менаџер и дека парите од Лукаку не идат директ за реинвестирање во други играчи за износот за кој е платен Лукаку. Ако сакаш да веруваш во такви менаџер плитки муабети тогаш ок. Според мене во услови на ограничен буџет нашиве добро скрпија во напад, Џеко како играч со големо искуство и квалитет за без пари и Кореа како версатилен играч од клупа што може поише позиции да игра у напад, што би рекол Марио да се шуња лево десно. Сеа тоа што ти го потценуваш Џеко е друг проблем и не можам да ти помогнам. Еве 5-6 утакмици се изиграа и на секое слабо полувреме ти имаш коментари дека нашиве не се нормални што го дале Лукаку и го земале Џеко, а Џеко до сега даде 100 гола и игра во топ форма. Не викам дека е појак од Лукаку ама не е гревче како што сакаш да го претставиш. И да повторам, Лукаку сам бараше трансфер.
Автоматски споено мислење:


И мене не ми е јасно ова искрено, гомното само сакаше да си оди и на крај и оштета зема.
Немој жити све со тие ова не е фудбал менаџер муабети.
На добиени скоро 200м евра од трансфери плус ослободување од огромни плати, фактот дека може да се трошат само 30 e само по себе премногу поразително и тажно, нарочито ако пред само месец дена си освоил ебана титула на која си чекал ебани 11 години, и тоа рачунај од тие 30 или колку и да се, 16 отидоа на .... зииинооо внахасхусен. :)

Нека го Лукаку сам да бара трансфер, супер, ете ти плус огромна пара за да можеш да трошиш, работата е што ако Лукаку не побарал трансфер, колку си сигурен дека немаше да продадат уште некој трет за над 50м евра. Претпоставката за овој муабет е Фактот кој вели дека иако Лукаку е продаден за многу пари, најскап трансфер чинам за нас во Историја, Интер пак немаше ни за буѓав лебац. Дека после Хакими не прекинаа муабетите за други продажби, односно, фактот што Лукаку е продаден а пак очајно стоеа на трансфер пазар доволно говори дека Интер сепак биле во преголеми проблеми и имале потреба и од тие пари добиени од Лукаку, да немаа, ова ќе им дојдеше ко огромен финансиски бонус и сигурно ќе имаа повеќе за трошење од тие срамни 30, кои пола отишле на зииинооо ванхашаусен кој моментално е во џенова и гребе за опстанок.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
34.043
Поени од реакции
88.611
фактот што Лукаку е продаден а пак очајно стоеа на трансфер пазар доволно говори дека Интер сепак биле во преголеми проблеми и имале потреба и од тие пари добиени од Лукаку,
Немаше, потврдено и од Романо и од сите медиуми. Дека се добредојдени тие пари да, точно, ама дека биле неопходни тоа не е точно и не си измислувај муабети.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.197
Поени од реакции
31.546
Немаше, потврдено и од Романо и од сите медиуми. Дека се добредојдени тие пари да, точно, ама дека биле неопходни тоа не е точно и не си измислувај муабети.
Tогаш зашто трансфер буџетот беше левел Фиорентина а не поголем ? Во ситуација кога ослабнавме премногу и во ситуација кога кинезите забранија трошење на тие пари.
Измисли сеа некој изговор и преточи го тука како факт.

А и од каде тоа дека Романо а и сите други медиуми потврдиле, мене не ми текнува на такво нешто, потврда имаше дека само Лукаку сакал да си оди ама не и дека толку, застанува продавањето на играчи после Хакими, зашто уште беа у була, затоа и многу тука се критикуваше ( не од мене ) сумата која ја земаа за него. Колку што ја знам, Интер имаа премногу пари за давање за оние што веќе ги имаа купено, вклучувајќи ги и Хакими и Лукаку кои не беа исплатени, и тоа дополнително го јадеше буџетот при ужасна финансиска состојба. Така да стварно ме интересира каде сите медиуми, плус Романо, потврдиле дека сеа све е ок после Хакими, идеме даље, зашто ја такво нешто не памтам дека сум начекал на нетов, oсвен шпекулации кои у многу наврати се испоставија како погрешни.
 
Последно уредено:

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.189
Поени од реакции
27.810
Ништо потажно нема од тебе најискрено : ))) ^ Вади афектни пораки од приватна порака напишани у период кога Интер преку ноќ почна да се распаѓа, Конте кога си отиде и потоа и Хакими, вооппшто не ни треба да се коментира човек ко тебе више најискрено, земал муабети од фејсбук чат вади каде све и сешто за секого е пишувано имплусивно за да лапа лајкчиња на форум, колку да истера поента која нема врска со реалноста. Очајот, што подалеку од фаци ко тебе у животот толку боље, а и од дечко ти стек.
Да почнам да ти вадам срамови од истата порака од дома не би искочил али ајде, нека ти е, терај си за лајкчиња по форуми далеку ќе стигнеш така у животот.
Урко дај бе прекини да се лигавиш како дете мало. 50 години имаш.
Нели тапрекукур ако ти извадам скринови каде се срамиш. Извади ми и мене, ме боли кур, ќе се смееме кајшто се бламирам, сигурно нема да се лигавам као пичка и да блокирам и ливнувам на фејсбук као да иам 8 ипол години.

Ебате умрениот, сам влагаш у дискусии кајшто се праиш паметен и верглаш едни исти муабети што мислиш дека се факти и дека е баш така како што ти си кажал и на крај коа нема да искочи така и ќе почнеме да те заебаваме, зимаш плачеш и квичиш као лингур. Класичен разгаленко.

Класика после бламажа, не сум рекол така, реков вака, не е точно.. и ќе добиеш скрин дека е баш така и вака и е точно, следи лив, блок, навреди, пцуења, квичења и слични методи добро познати за тебе.

вововововововов дечко ти Стек, не вредело да се губи време со вакви ликови, немало што да се објаснуваш. И у продолжение продужуваш да ги верглаш истите муабети долж и попреку. Јакиот лик па ти, самобендисан што никад не признал грешка. Класичен вака-така лик.

Пичка.

Не е за лајкови глуп, само за да видиш колку си контрадикторен и трескаш глупости.

Идиот.

едит. У афект го кажал тоа дека Конте си отишол НООООО во истото пишано стои и дека си го пишал тоа кога Милан им изедначиле на Лацио, таму некогаш, и таа ситница е доволна за тебе да го прогласиш за мртов тренер и да го избркаш од секакви шпекулации со Интер.
хахахахахахахххаа
 
Последно уредено:

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.197
Поени од реакции
31.546
Mртов незакопан си ти за мене, не постоиш едноставно.
Го смрдлива реа ќе ти ги третирам сите муабети, тагови и било што кое доаѓа од тебе,си доаѓа, си смрди, и глеаш што побрзо да го снема и да отиде у заборав, макар меѓу редови си го протнал и лекот за рак, небитно.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.189
Поени од реакции
27.810
Ехххх многу ме навреди сеа искрено, како ли ќе продолжам со животот после оваа информација, дека не постојам за Урко, големиот лик.
Многу смешно хуехуехуеухеуеухехеухуехуехеуххеуехуехе.

Не постојам само затоа што истреска епски глупости на полувреме со Виола за буквално 10 минути у продужение на утакмицата да добиеш по муцка и исчезнеш од фејсбук. :pos:

Продужи да се објаснуваш тука, можеби и некој ќе ти ги прочита овие есеи, све едни исти. Вака така.
 
  • Тажно
Reactions: Syn
Член од
16 април 2014
Мислења
5.810
Поени од реакции
7.784
Уште еден интересен факт.
До пред одењето на Конте кога некој од нас ќе пишеше збор два против кинезите, канонада од реплики на Син сме имале. Километарски постови, стручнак пар ексаланс.
Е сеа, тоа беше пред некои си 3-4 месеци така? Тогаш ГОДИНА и ДВА месеци не беа цапнати кинезите во Милано, ама нема врска, ретардирани сме ние. Е сеа откако Конте замина, главен аргумент е таа година и пол зум средби. Да останеше Конте, и 4 год да не беа цапнати кур ќе го болеше.

Да не испадне дека ги бранам, уште одамна сум се изјаснил за нив уште пред 3-4 год. Сакаат клубот да се самофинансира и не се баш спремни да превземат поголем ризик за да го убрзаат процесот. Сеа после распад системот минатава година, мислам дека се спремни за АУТ, пошто не верувам дека Кина проблемите ќе се средат така лесно. Се ми мириса дека и следното лето ќе треба да внееме 50кк пример и да кратиме на играчи.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.197
Поени од реакции
31.546
Уште еден интересен факт.
До пред одењето на Конте кога некој од нас ќе пишеше збор два против кинезите, канонада од реплики на Син сме имале. Километарски постови, стручнак пар ексаланс.
Е сеа, тоа беше пред некои си 3-4 месеци така? Тогаш ГОДИНА и ДВА месеци не беа цапнати кинезите во Милано, ама нема врска, ретардирани сме ние. Е сеа откако Конте замина, главен аргумент е таа година и пол зум средби. Да останеше Конте, и 4 год да не беа цапнати кур ќе го болеше.

Да не испадне дека ги бранам, уште одамна сум се изјаснил за нив уште пред 3-4 год. Сакаат клубот да се самофинансира и не се баш спремни да превземат поголем ризик за да го убрзаат процесот. Сеа после распад системот минатава година, мислам дека се спремни за АУТ, пошто не верувам дека Кина проблемите ќе се средат така лесно. Се ми мириса дека и следното лето ќе треба да внееме 50кк пример и да кратиме на играчи.
Aбе ајде, шо збориш, срам да ми е што сум бил задоволен со нивната работа до носењето на Конте и носење на имиња ко Лукаку, Хакими, Ериксен, Барела, Лаутаро и тн и тн, да не набројувам, стварно требаше да се плука по нив тој период и срам да ми е што сум застанувал во нивна одбрана.
За другово стандард измислуваш и лажеш ко и по обичај, мислам дека и сам не се сфаќаш уствари што сакаш да кажеш, се обидуваш да истераш некоја поента ама слабо ти иде.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.810
Поени од реакции
7.784
Муабетов е дека не биле во Милано година и пол не е никаков проблем. Капираш?
Само тебе ти е еден од главните аргументи.
Класика, трупаш секакви информации и нешто демек јаки аргументи ти се и ќе му реплицираш на другите дека не одбираат ништо и готово, форумски шериф и сезнајко.
Еве размисли малце, можно е ти секогаш да си во право, и во ситуација кога 10 души ти цртаат како на слепец?
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.197
Поени од реакции
31.546
Муабетов е дека не биле во Милано година и пол не е никаков проблем. Капираш?
Само тебе ти е еден од главните аргументи.
Класика, трупаш секакви информации и нешто демек јаки аргументи ти се и ќе му реплицираш на другите дека не одбираат ништо и готово, форумски шериф и сезнајко.
Еве размисли малце, можно е ти секогаш да си во право, и во ситуација кога 10 души ти цртаат како на слепец?
Oкееееј. :ROFLMAO:
Ете да речеме дека не е проблем кога некого го боли кур за клубот и приоритет му е да си ја спаси сопствената компанија, ете да речеме дека тоа не треба мене да ми е уствари никаков аргумент контра сопствениците на клубот, небитен е и нема никакво влијание. Само во твојот свет секако, зашто надвор од истиот тоа и те како е проблем, не сум ти ја крив што тоа не можеш да го разбереш и се потираш што велеле останатите 10 души, кои и да се тие 10.

А и јаките 10 души, уреду е, истите ми цртаа со недели зашто Лукаку е дебела свиња и Икарди го има измислено фудбалот за него и дека со Конте курот ке го јадеме и нема да освоиме скудето, пирло ке освоел, алегри требал да дое, и многу други работи, ама ете чим тие 10 души така викаат зашто воопшто да се дискутира, на форум, да оставиме истите да кажуваат што како е и ние да климаме само со главата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom