Фан Клуб: Интер

Ако мора да се продаде еден од овие двајца, кого би продале?


  • Вкупно гласачи
    39
  • Гласањето е завршено на .
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.011
Поени од реакции
13.525
И во тие пет години , има еден куп ( у најсмешни услови освоен ) и еден пласман во ЛШ во можеби најмизерната Серија А некогаш, со тим кој по квалитет не беше ништо полош од една Рома, Интер, Милан, па дури и подобар од последниве два.
Дај боже да грешам, но до сега во сите сезони нема покажано дека е карактер што може да води голем клуб.

Спомнат е Италиано како пример , за дрзок карактер што може да се проба. Неговиот фудбал и пласман со Специја не е нималку за потценување, фудбалот што го игра со Фиоре исто.
Подобро е со такви тренери да се проба , Алегри да не поминал години и години во просечен клуб пред да го земе Милан ? или Анчелоти пред Јуве ? Да не се збори за Зидан и Пеп , други услови се но ниеден од ним не водел , тим како рецимо Валенсија 6 години пред да дојде во Реал/Барса.
Ниеден шампион од тренер немал , сигурен "комфортен" ангажман во просечен тим , пред да дојде во голем клуб.

Поголем ризик е ангажман на таков неискусен, млад тренер, тоа е неспорно, но може да даде резултати на долг план. Бар подобри од вакви просеци.
Лацио имале тим ништо полош од Интер и Рома? Брат му на Лукаку го споредуваш со Коларов? Во средина му играа Сенад Лулиќ и Пароло а во напад замена му беше Каиседо.
Немој од инает да трескаш глупости сега. Ок е да не ти с допаѓа како тренер, ама ова е too much. Ако си прател редовно Серија А задњиве години, знаеш дека Инзаги и Гасперини беа тие кои од ништо направиле нешто.

Споредбата со Алегри ти е нула.
Алегри отиде во Милан да води екипа составена од Ибра, Бекам, Роналдињо, Т.Силва, Пато во неговиот прајм, Сидорф, Пирло...најјаката миланова постава после 2007.
 
Член од
29 април 2018
Мислења
57
Поени од реакции
83
Лацио имале тим ништо полош од Интер и Рома? Брат му на Лукаку го споредуваш со Коларов? Во средина му играа Сенад Лулиќ и Пароло а во напад замена му беше Каиседо.
Немој од инает да трескаш глупости сега. Ок е да не ти с допаѓа како тренер, ама ова е too much. Ако си прател редовно Серија А задњиве години, знаеш дека Инзаги и Гасперини беа тие кои од ништо направиле нешто.

Споредбата со Алегри ти е нула.
Алегри отиде во Милан да води екипа составена од Ибра, Бекам, Роналдињо, Т.Силва, Пато во неговиот прајм, Сидорф, Пирло...најјаката миланова постава после 2007.
Збориме за Лацио и Интер пред 4/5 сезони. Во што тоа Интер имаше подобар тим , жити се . Брозович е подобар од СМС ? или некој Борха Валеро, Гаљардини беа боље од Лулич, Пароло ? Одбраната подобра беше од нивната, со потрошен Миранда, непостоечки бекови ?
Океј напраиле нешто за клуб од ранг на Лацио и Аталанта, збориме за големи клубови.
Да не се заборави дека тој големиот Гасперини , доби шанса во Интер, знаеме како помина.


За споредбата со Алегри, доколку не ја сфаќаш а очигледно не ја сфаќаш.
Дадена му е шанса на тренер , кој во никаков тим покажал нешто, што привекло внимание. Затоа и му е даден готов тим, тим кој е спремен за титула.
На крај краева нели имаме најдобар тим во моментов во Италија , не е иста ситуација ? Или сепак не се толку јаки , ко што ги мислиме ?
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.451
Поени од реакции
7.642
Одличен е, ама за Сериа А пошто ги гази малите екипи, за ЛШ што праиме?
Зависи со што сме задоволни... Од Манчини беше задоволен кога не можевме да поминеме 1/8 ЛШ а газевме Сериа А?
Со Манчини далеку тоа дека газевме во Италија...ако во 2006-2007 кога игравме сами во лигата и 2007-2008 кога имавме 6000 пати појак тим од Рома и до последно коло се тресевме за титула кога повреден Ибрахимович вчезе сосила да дај два гола го рачнаш газење тогаш тоа е твое нереално мислење....сезоната 2007-2008 кога игравме најгрозен фудбал од кога пратам фудбал...едно буквално ништо....а секој нормален тренер ќе завршеше со 20 бода пред Рома.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.622
Поени од реакции
1.981
Сме имале доминација и серија на освоени скудета, на тоа мислев.

Не ми кажа дали беше задоволен со скудетата само или сакаше да пркнеме и ЛШ малку :)
Пошто Конте ти гарантира само домашна титула, друго слабо.
 
Член од
29 април 2012
Мислења
299
Поени од реакции
157
Само да прашам кого донел Конте?

Лукаку??? Хакими???

ОД МАЈКАМУ 3 стана ги ги продал и ги инвестирал у интер
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.133
Поени од реакции
2.783
Го направивте Инзаги Конте за само 4 кола, почекајте нека заврши сезоната па ќе пишеме што и како. :D
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.884
Поени од реакции
8.057
Да резимираме. Два можни исходи на дискусијава:
1. Освојуаме Сериа А и поминуваме групи ЛШ.
- Конте е заслужен, негов е костурот од екипата. Кур ќе видевме титула иначе.
2. Блам сезона
- Инзаги стручнакот, ете ви го. Конте слабиот што не ви чинеше.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.222
Поени од реакции
89.574
1.Тоа е тоа површно размислување, испаднап путе.
Клубот ти е воден од дете од Кина, преку зум апликација, у задњи 2 години. Претседателот на тимот, од човек кој секој ден беше во Милано и одеше на сите натпревари, стана претседател кој еднаш во годината иде у Милано и само преку зум те информира дека клубот е за никаде и ти удира ручна на идејата Интер да стане доминантна сила во Италија, ваљда зашто компанијата на татко му во Кина почна да се распаѓа со брзина на светлината и секако тоа им беше приоритет нив, НЕ интер. Еден клуб најди ми кој беше воден вака у задњи 2 години, ЕДЕН. Ама ок, Конте бил путе зашто Сунинг ја уништи неговата идеја од Интер, клубот за кој навиваш, да создаде доминантен шампион во годините што следат. ОК. ете, Конте е путе поради истото, така кажа стек од ченто. Нека е.

И со цел памет Куман морковот ми го спомнуваш, по низа случајности што се нашол у Барса а не каде што припаѓа, у Аз Алкмар. Боже мили каков пример ми дае, Куман морковот. ОК стек.

2. Короната дојде за цел свет, не само за Интер, не го терај тоа како некаков изговор, Сунинг како копманија се распадна периодов, имаа само план А како да се води клубот без план Б и Ц, кога дојдоа рестрикциите во Кина уште пред короната тоа се одрази врз Интер, Короната само даде буст на и онака проблематичното водење на клубот ради Кина како држава. Имав разбирање и имав и имав ама куршлус пукна последново лето

Им се распадна кинескиот клуб после освоена титула, го банкротираа и избришаа од фудбалска мапа, компанијата им доживеа тежок удар, за Интер се замараа други луѓе, Марота, Аусилио и Конте, Интер за Сунинг задњи година-две не постоеше освен на тие пар зум комуникации што ги имаа со тимот каде им беше пренесено дека клубот е во очајна ситуација и излезот лежи во тоа да се продаваат најдобрите. Значи тимот инкасираше 200м евра, ДВЕСТА стек, не беа кадарни ни 30 да потрошат, па ова ако не ви збори за очајот во кој влеговме, што повеќе ? Ама корона имало ... ме боли кур, ние имавме шампионски тим, со шампионски тренер, клуб кој загарантирано ќе владееше во Италија во годините што следат, тоа Сунинг го УНИШТИ, сеа не знаеме на што сме, ама у никој случај ја немаме гаранцијата за успех што ќе ја имавме со Конте и неговиот план за Интер, у моментов работите се такви и тоа е факт.

Колку што добро направија Сунинг за клубот, а направија, толку и лошо изнудија во задњи година ипол, ако ги фалиме за добрите работи, зашто се плашите да ги критикувате за лошите кои дефакто се тука и постојат, сеуште постојат

3. Дали има или нема капацитет небитно, моментално имаш полош тренер од него во клубот кој сеуште ништо големо не освоил, сеа тебе ако ти е целта Интер да има полоши играчи и полоши тренери у иднина, ок, нема што тука веќе да се дискутира. Логиката мене ми вели дека тимот не треба да се ослабнува, Сунинг го ослабна, драстично, тоа под дифолт е голем проблем, барем треба да е, али за голем дел од навивачиве бар тука на форумов глеам не е јер конкуренцијата е слаба. И тоа е она што мене ми смета, а не што Инзаги е сеа тука, а Конте не е, фактот што Интер како клуб е драстично ослабнат од ланската сезона а ти ко навивач се тешиш со фактот дека и со другите во Италија е тоа случај. :) Кој ти е овој левел на размислување, уште изглеа не си свесен дека Конте и неговата идеја за Интер следнава сезона ќе ти доставеа титула со едно 20 бода поише од моментално смешнава конкуренција, од која за жал у моментов не се издвојуваме многу.

4. Зашто 10 години замараш тогаш за Симеоне, според твојата дефиниција за силеџии, он е убедливо најголемиот моментално во фудбалот и најсериозно ти тврдам дека Конте за него игра далеку подобар фудбал. Резултатите на Конте не гледам како тоа се краткорочни, па во Јуве создаде генерација на фудбалери што 10 години доминираше во Италија, основата он им ја постави, мислиш ако останеше немаше да продолжува да освојува титули со нив ? :))))
Пред некој да ми каже ама таму Марота беше одговорен за истото, што делумно е и точно, само нека провери каде завршија исто, со Марота, сезоната пред да дојде Конте, а потоа и да го види тимот кој Конте го имаше во првата негова сезона таму.

Со Интер види каква генерација и основа создаде за само година ипол, краткорочно ќе владееше со истата ? Од дебелиот лукаку, дупло полошиот од Икарди според тебе, направи топ 3 деветка моментално у свет, од прв ден го челичеше со тренинзи со начин на исхрана со све, монструм креираше, од Бастони исто, од играч печен за уште една позајмица направи перманентен стартер у шампионски Интер, и тн и тн, да не набројувам. Кракторочен ли ќе беше неговиот успех со ваква генерација на фдубалери и очај од конкуренција ? Поим немаш со муабетов дека неговите успеси се краткорочни, Интер како клуб лесно ќе те демантираше, а и Јуве, докторски креираше генерација на фудбалери што ќе ти доставуваше тебе титули у годините што следат, ко што и докторски беше спречен од тоа од кинезите.

5. Мислењето за Конте секогаш ќе ми остане исто, нема да ми го смени евентуална титула освоена од Инзаги, не гледам апсолутно никаква основа нешто да се промени во врска со моите ставови кон Конте само зашто Интер пак е шампион. На која основа Конте би бил лош ако Интер продолжи да победува, не ми е јасно : ))). Тогаш што да кажеме за него ко тренер чим после јадни мучни 10 години освоил Скудето ? Зашто тогаш ако веќе вака размислуваш, плитко, не го праиш еден од најдобрите тренери у свет, чим од оној јаден Интер што до задња секунда не знаеше дали ќе игра во ЛШ или Не, ти направил dominant force за година дена на чизмата, а притоа, да не заборавиме, кога дојде го изгуби убедливо најдобриот играч на клубот а притоа доведе дебел кечер од Англија за кого фан базата нарочито на форумов имаше прилично интересно мислење.
1. Сериозен си дека ти е чудно што Жанг изминатава сезона поретко доаѓаше во Италија? Уште еднаш, сериозен си? Па ти да имаш семеен бизнис и си патем од Македонија, а притоа имаш фирма во Кина рецимо, и сеа се дешава вакво срање со корона, у Кина ќе дремеш или дома? Баш чудно што Жанг останал во Кина при катаљарда рестрикции низ светов а особено за Кина, плус уз 300 проблеми со нивните бизниси таму. Ти што мислиш дека Жанговци го создале Интер па ќе им биде на прво место пред сите нивни бизниси? У кој свет живееш бе мајсторе? Што е лоша споредбата со Куман? Не го споредив јас со Конте како тренер, него како ситуација во која се нашле. Ете го имаш и Алегри, дојде у мај у Јуве а у август му го шитнаа Роналдо па не видов негде да квичи и да се заканува ЈАВНО со откази како што тоа го правеше Конте. Се кладам да беше Конте у ситуацијата на Алегри дека одма отказ ќе си дадеше ако му го шитнеа Роналдо.

2. Не те разбирам повторно. Што лошо изменаџирале? Секнаа секакви приливи, твојот миленик од тренер допре фијаско у ЛШ и скрати и од таму барем 30тина милиончиња, немаше публика, немаше продажби на дресови, реквизити и остали работи, едноставно се живо запре у светов нормално уз кризата на Сунинг ко фирма/корпорација. Се знаеше дека еден играч МОРА да си оди, изборот падна на Хакими и тоа е тоа, не разбирам што беше проблем за Конте да остане само без еден играч... Ете ќе се стрпеше оваа сезона, ќе освоеше титула ако беше маж и следна ќе можеше да се тера колку толку постабилно, ама нееее, проекти бара господинот у ситуација кај што цел свет се распаѓа. Еве ај објасни ми сем ПСЖ и ПЛ тимовите кој трошеше, кој не беше погоден од кризава? КОЈ АЈ КАЖИ? Милан донесе шпиц за 100 гроша и потпиша голман за 15м, плус Флоренци на позајмица. Јуве го продаде Роналдо и го купи едвај Локатели со триста маки. Баерн 0 трансфери, Барса изгуби све живо и диво и донесе 5 играчи на фри трансфери, Реал 0 трансфери, Дортмунд 0 трансфери, Лајпциг Броби го земаа и Андре Силва само. Интер од друга страна го земаа Кореа за 30+ милиони, Џеко за ситно, Дамфрис за 15м, а ги изгубивме Лукаку и Хакими. И пак и покрај кризата Кинезива инвестираа колку толку, ете се зема измена за нападот од 30м, замена за Хакими. Сето ова изменаџирано во услови на КРИЗА!

3. Како заклучи дека Инзаги е полош тренер? Нема јако CV позади него? Па 5 години е тренер човекот, освои 1 или 2 купа, Супер куп, што повеќе? На Лацио беше тренер не на Реал Мадрид. Млад тренер е Симоне, зашто прерано судиш? Што еве ако во иднина он испадне подобар тренер од Конте? Тогаш свесен си каков смешник ќе излезеш со муабетиве? Ај да го донесеа Вентура, Ментура тие умрениците што 200 години се мотаат по Серија А тогаш ќе сфатев и гнев и незадоволство и све, ама кога ти носат млад и надежен тренер кој фура офанзивен и фудбал убав за око тогаш не знам што е со замарањево и песимизмот. Ќе судиме на крај на сезона колку е downgrade у однос на Конте, да не биде обратно.

4. Јас никогаш немам речено за Симеоне дека игра убав фудбал. Тоа со Марио си се заебаваме за Чоло дека е Интераш и ништо повеќе, ако ме пратиш у последно време поише го критикувам отколку што го фалам, едноставно кансор фудбал игра и рак фаќам кога ги гледам Атлетико. Кај напраил Конте успех на долг рок бе? Сегде си идеше после 2-3 сезони, а зошто тоа запрашај се самиот, можда затоа што е едно обично себично лигле и ништо повеќе. Ете ако ја поставил основата во Интер што не продолжи со истата и сезонава и да си освои уште една титула?

5. Мене ме боли кур за твоето мислење за Конте, за тебе можда он е подобар и од Фергусон и тоа е апсолутно небитно, битни се фактите. Не дека Конте ќе биде лош ако Интер освои сезонава, него ќе испадне дека џабе квичеше и дека испадна путе, а и дека Инзаги воопшто не е лош и downgrade како што ти и некои сакате да го претставите. И не знам зошто замараш за основа на Интер кога во неа голем удел има и Спалети, колку и да е полош тренер од Конте сепак одбраната ја зацементира он, од Броз направи класа играч итн. Факт е дека и Конте доведе неколку играчи кои се забетонираа у прв тим и ќе бидат столбот на Интер следните години, Барела првично нормално, ама не е дека сета заслуга треба да му се препишува на Конте.

Не знам, мене ми е мерак што го земавме Симоне, сериозно отсекогаш ми играл убав фудбал за око со Лацио и требаше да добие шанса во клуб кој се натпреварува за титули, со сета должна почит кон Лацио. Со Конте веќе не се замарам, минато е, фала му за титулата ама никад нема да ми е при срце ко Мурињо или Манчини. И да, веќе кога сме кај Манчини, упорно форсаш со тоа дека Конте ни донел титула после 11 години, а кога и да се спомне Манчини брутално го понижуваш дека поима немал а он уствари ни донесе титула после 20933423 години, али добро тоа е небитно секако зашо тебе така ти одговара.

П.с. Да не заборавиме дека очобол гледавме и под палката на Конте, уствари Интер од сите 2 сезони на Конте убав фудбал играше само 3 месеци, од јануари од март 2021 година, толку, се останато беше на сила, мачење, тегавење. Единствено што всади е победнички менталитет кој не можеше да го наметне Спалети на пример и реално фала му за тоа зашо еве гледаме сезонава колку значи, два пресврти имаме во 5 кола.
Автоматски споено мислење:

Да резимираме. Два можни исходи на дискусијава:
1. Освојуаме Сериа А и поминуваме групи ЛШ.
- Конте е заслужен, негов е костурот од екипата. Кур ќе видевме титула иначе.
2. Блам сезона
- Инзаги стручнакот, ете ви го. Конте слабиот што не ви чинеше.
Многу нормално, вчера истово му го реков на Џонтра на ФБ, гарант ќе замара Урко ако освои титула Инзаги дека Конте бил заслужен зашо му остаил готов тим и плус слаба била лигата, а ако не освоиме ќе биде ете ви го Инзаги, го нејќевте Конте бла бла бла бла. И Триплета да освои Инзаги истиов муабет ќе биде така да знам дека џабе тропаме у празно.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.884
Поени од реакции
8.057
Реално може и да завршеме 4ти и да не разочара Инзаги. Муабетов е дека предвреме му се суди, поради Конте причини.
Пази, Инзаги не е докажан и е осуден на пропаст оти ги водел Лацио до сега, ама затоа Кондогбиа и тоа прлето Медел, кој што го купивме од тимиштето Кардиф, беа кнап трансфери.
Ај ем аут.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.589
Поени од реакции
30.037
ХАХАХАХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХА
Кој е овој Чалета Цар што го засени дното на Урко во изминативе 4-5 страни.
Требало да се земе ВИНЧЕНЦО ИТАЛИЈАНО пошто јако дело напраил лани со Специја плус годинава играл многу јак фудбал со Виола, точно 1 месец... за разлика од просек тренер како Инзаги кој 10 ГОДИНИ ништо не напраил. :pos: :pos: :pos: :pos:
ЕЛЕМЕНТАРНО ДНО Е ДОПРЕНО. Овие па му се објаснуваат. зззззззз


ВИДИ ГО УРКО.
Е СЕА ЌЕ ТИ ЕБАМ СВЕ.
СЛЕДИ ПОДОЛЕ.

И вовововово ќе сум јадел скрин од фејсбук чет, јаката закана од некој што јаде секојдневно кал, песок, слама и кога има среќа, остатоци од бајато просо. тапрекукур ако јадам скриншот.
Once upon a time:
333.png
Никогаш не сум го омаловажувал Инзаги
Е сеа пошто ТАПРЕКУКУР... ондак јади.
444.jpg

Не се ни труди да ми се објаснуваш.
Можеш само да ме навредиш и со тоа да собереш неколку хаха реакции што ќе ти ја задоволат тоа мртвата душа.
Да не те пцујам, сепак пријатели сме.
:smirce:
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.331
Поени од реакции
32.201
Ништо потажно нема од тебе најискрено : ))) ^ Вади афектни пораки од приватна порака напишани у период кога Интер преку ноќ почна да се распаѓа, Конте кога си отиде и потоа и Хакими, вооппшто не ни треба да се коментира човек ко тебе више најискрено, земал муабети од фејсбук чат вади каде све и сешто за секого е пишувано имплусивно за да лапа лајкчиња на форум, колку да истера поента која нема врска со реалноста. Очајот, што подалеку од фаци ко тебе у животот толку боље, а и од дечко ти стек.
Да почнам да ти вадам срамови од истата порака од дома не би искочил али ајде, нека ти е, терај си за лајкчиња по форуми далеку ќе стигнеш така у животот.

@Stefan-kobe
Фактот што уште застануваш зад кинезите многу збори за тебе, така да и ти не вреди више да се коментираш, и после вакво лето уште застануваш позади нив, класичен срам и ништо повеќе, реферати сеа си испишал за да ги браниш после едно од најочајните лета кога е Интер во прашање, барем од кога навиваме за овој клуб, значи ти распаднаа шампионска генерација во рок од недела дена и ти пак со судни маки ги браниш. Ок ...

Не знам каде ја гледате основата да се брани некој на кој Интер не му беше на прво место веќе 2 години, на која основа можеш да браниш некој кого кур го болеше за Интер у задњи година дена и притоа тоа се одрази врз тимот, на крај краева јас ги критикувам, човек кој најмногу застануваше позади нив во минатото. Ова е само за исписница и ништо повеќе, нарочито ако сезонава не освоиме титула во Италија, а ко што гледам и самите веќе гледаат и бараат начини како да излезат од клубов што всушност и им је једини приоритет очигледно у задњи пола година.
Автоматски споено мислење:

Многу нормално, вчера истово му го реков на Џонтра на ФБ, гарант ќе замара Урко ако освои титула Инзаги дека Конте бил заслужен зашо му остаил готов тим и плус слаба била лигата, а ако не освоиме ќе биде ете ви го Инзаги, го нејќевте Конте бла бла бла бла. И Триплета да освои Инзаги истиов муабет ќе биде така да знам дека џабе тропаме у празно.
Мхм, секако според сите муабети испишани тука ќе замарам за Инзаги, али не може глуп човек ко тебе и марио да искочи со некој поинаков заклучок од целава ваква дискусија.
У Лш да не ги пласира Инзаги сезонава нема да го обвинам али ајде, чим ти и дечко ти така сте заклучиле и претпоставиле, плус Александар од кајгана, вреди ли поише да ви се објаснува.

Али најискрено ваков дел од фан базата и заслужува такво сценарио зашто очигледно само така може да сфатите што ни се случи ова лето и колку некој ја промашил на штета на клубот за кој навивате.
Цела среќа што во Италија вака не размислуваат, мада и тоа е јалово, 0 влијание имаат и они и само се бламираат со банери пред седиштето на клубот или влагаат у хотели и не знаат да кликнат на лифтот за нагоре па седат у лоби и јадат чоколатца, ко што беше случај кога си идеше Конте, зад кого цела фан база у Италија застана.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
34.222
Поени од реакции
89.574
Фактот што уште застануваш зад кинезите многу збори за тебе, така да и ти не вреди више да се коментираш, и после вакво лето уште застануваш позади нив, класичен срам и ништо повеќе, реферати сеа си испишал за да ги браниш после едно од најочајните лета кога е Интер во прашање, барем од кога навиваме за овој клуб, значи ти распаднаа шампионска генерација во рок од недела дена и ти пак со судни маки ги браниш. Ок ...
Не ги бранам, само пробувам да бидам реален. Имам разбирање дека има криза у цел свет, дека они ко компанија се апла погодени плус рестрикциите што ги јебат од Владата на Кина, и пази и во такви услови направија јак и конкурентен тим за титула. Ама тебе изгледа не ти е битно тоа, битно е да се плука само. Зошто плукаш ај еве кажи... Хакими беше продаден само, Лукаку САМ ПОБАРА ТРАНСФЕР и тоа е тоа. Што е тука ужасно? Ужасен е Лукаку што е гомно од човек, не Кинезите.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.331
Поени од реакции
32.201
Не ги бранам, само пробувам да бидам реален. Имам разбирање дека има криза у цел свет, дека они ко компанија се апла погодени плус рестрикциите што ги јебат од Владата на Кина, и пази и во такви услови направија јак и конкурентен тим за титула. Ама тебе изгледа не ти е битно тоа, битно е да се плука само. Зошто плукаш ај еве кажи... Хакими беше продаден само, Лукаку САМ ПОБАРА ТРАНСФЕР и тоа е тоа. Што е тука ужасно? Ужасен е Лукаку што е гомно од човек, не Кинезите.
Реален а притоа нормално ти е што претседател на тим не се појавува во градот каде што игра твојот тим цела година, притоа работи на решавање на внатрешни проблеми во компанијата и Интер му е на задње место. Што од тука е нормално и каде е тука основата да гледаш као реално на работите и да имаш разбирање. Ти можеш да имаш разбирање што нивниот бизнис има дигресија, нормално, можеш да имаш разбирање и дека тоа ќе се одрази лошо на Интер што е и случај, бидејќи си доаѓаат тие работи у пакет, ама од каде бе разбирање дека постои тој луксуз клубот да пари ради некој рандом кинез и притоа истиот да биде спречен да постави добра и стабилна основа ко што беше случај со Јуве за време на нивната 10 годишна доминација.

Каде е тука основата да се правда некој кој немал бек ап план, и го нема веќе година ипол - две, ете си отиде Лукаку као непланирано, као само 1 играч требало да се продаде ( ова никој не го знае ), и ете од тоа негово непланирано идење наместо само парите за Хакими, демек оние планираните, Интер непланирано си доби бонус од плус 80м евра или колку и да беа за Лукаку. И сеа логиката вели, ако ова било непланирано, а тие пари си легнале глатко, Интер ќе имаат барем 50-60м за трошење, зашто не само што добија голема пара од Хакими и Лукаку, се ослободија и од нивните големи договори, плус од големиот договор на Конте.

Колку Интер на крајот од денот можеше да троши после све ова ? Јадни 20 до 30м евра што за денешно време е срамно за ваков клуб нарочито ако истиот изгубил титула и нарочито ако истиот изгубил не 1, туку двајца супер битни играчи, само тука требаше да ти биде исцртано каков јад и чемер нажнеааа кинезите, и тука нема одбрана за нив освен човек да се надева дека ќе си заминат од клубот, што пак ќе кажам, е нешто што најверојатно и ќе се деси бар според последните информации што доаѓаат од таму. Без око да им трепне си распаднаа клуб преку ноќ во Кина, освоија титула и толку беше, све изгубија, еден папак ко Едер ни црташе што го чека и Интер ама нас тоа ни беше смешно јер Едер се презивал Цитадин, дури и оние мртвине од арена коментатори беа у право, ама нас и они ни беа јадни и смешни јер навивале за јуве и биле неинформирани, за разлика од нас, информираните кајганаши.

Среќа форумот не работеше тој период, богзнае што ќе се пишуваше тука и у какво бунило ќе бевме сите, оној плинарот од илинден што вади пораки од приватни пораки на кајгана и муабетот за инзаги е баш од тој период, али ако, нека му е,чим на 30 години јака сатисфакција му се лајкчиња на кајгана.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.011
Поени од реакции
13.525
дури и оние мртвине од арена коментатори беа у право, ама нас и они ни беа јадни и смешни јер навивале за јуве и биле неинформирани, за разлика од нас, информираните кајганаши.
Бош муабет. Денеска не треба да си спортски коментатор за да бидеш информиран. Доволно е да имаш интернет и телефон. И ним и нам ни се достапни истите новости. Не е дека коментаторите на Арена се во директен контакт со некој близок на Интер.

Тоа што Жанг држел зум состаноци може да има причина. Кинезите мора да одат карантин ако сакаат да влезат во Италија.
Крај краева не треба предмет на дискусија да биде на кој начин го водел клубот. Нам како фанови треба да не интересира дали имаме добар тим и менаџер, за да се надеваме на титула. Тоа го имаме.
Точно е дека не се амбициозни како пред, ама да трубиме секој ден за кинезите воопшто нема да ја смени ситуацијата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom