Фан Клуб: Интер

Ако мора да се продаде еден од овие двајца, кого би продале?


  • Вкупно гласачи
    39
  • Гласањето е завршено на .

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
34.283
Поени од реакции
50.174
Што се случи со Ериксен, има некое инфо за дали ќе продолжи да игра? Последно што знам е дека се врати во Милано нели за да прави тестови.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.049
Поени од реакции
88.635
SportMediaset:
Inter & Milan Skriniar have agreed terms over contract extension, deal is until 2025 from 3 wage will raise on 4 mil€ plus bonuses, its expected in upcoming weeks deal to be officially signed.

Дај му договор до 2075, доживотен договор, капитенска лента и акции од клубот. Мојот човек Миланче :vozbud: :vozbud: :drk::love::love::love:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.407
Поени од реакции
47.378
И тоа сам потегнал иницијатива за продужување на договор. По мене он ја заслужува капитенската лента следна сезона дури повеќе и од Барела.
Во ниеден универзум Барела не ја заслужува капитенската лента повеќе од Шкринијар. Форсираат многу дека е Италијанец, инаку се друго оди во прилог на Шкринијар: подолго е во клубот, има отпуштено менаџер кој го убедуваше да замине и еве сега бара нов договор самиот.

Шкринијар е изборот без дилема.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.392
Поени од реакции
5.958
Вечер мора да се добијат тие говната виолетови , страшно заебана екипа . Миланчо фластер на влахович и пола работа е завршена.

башка сега гледам ги добиле аталанта у гости.

ке биде клање..:zloo:
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.219
Поени од реакции
27.895
Кај знае Миланчо капитен да биде бе, остај го нека врие со лидерство од позадина.

Ко Броз еднаш коа беше капитен со Милан, коа се глупираше и мислеше дека све треба он да праи. До душа даде еден гол со лева со волеј и беснееше од славење ама не е тоа тоа. Замараше на секое.
Исто и Шкринијар ќе замара, ќе се кара со судијата, ќе се потсмева иронично на секој фаул што му го свират кога им одлепува бубрези на противниците но според него немало врска од контакт.
Остај го Барела нека пафта со рачињата.

Види го Миланчо хахахахха, сите чекаат Лаутаро, Барела и Броз официјално да продужат договор, овој сам отишол рекол дај да потпишам кај треба... ама чекај Милан па ти не си дојден уште на ред.. абе што има врска каков ред дај ваму добновам.

 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
2.572
Поени од реакции
5.710
Ако не се работи за fluke и ако не ги подречам браќата Еспосито и Муталиери може да не живнат малце за наредна сезона.

Еспосито (19) во Базел на 5 натпревари 4 гола и 1 асистенција. Муталиери (20) кине во Серија Б на 5 натпревари 6 гола, ако продужат вака за наредна сезона ќе имаат бек ап млади напаѓачи или ќе ги товарат по Аталанти за по 20 милиони да не вадат од криза и наредни години да не тероризираат...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
34.049
Поени од реакции
88.635
Не сум лик што има мислење дека тимовите што играат против Интер даваат 150% од своите можности само против Интер, а против Јуве, Милан и компанија се дно, како што увек мисли и пишува Џони, ама за овие Виола имам таков филинг, абе за опстанок да се борат против Интер играат како на дроги. Лично ми се многу симпатична екипа вака неутрално кога ги гледам, ама против Интер кога играат од такт ме вадат.

Ќе биде доста заебано вечер, имаат и те како добар офанзивен потенцијал Виола и ќе мора сериозно да се пристапи во текот на сите 90 минути. Нема друго освен победа, едноставно мора да продолжиме со добри игри и резултати пошо не очекува малце збиен и тежок распоред.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.804
Поени од реакции
8.308
Не се веќе екипа од подолниот дел на табелата како од пред 2-3 години. Сасуоло, Болоња (лол), Сампдорија, Фиорентина, Торино се екипи кои на секого може да му одземат бодови. Треба да влеземе максимално фокусирано и да не ги подценуваме.
 

Джонтра Вохохолта

I`m with the fucking FBI
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.219
Поени од реакции
27.895
Абе истата мртва екипа е Виола само што изгледа имаат добар тренер, тој Италијано доста го фалеа лани за работата у Специја, беше и пред трансфер у Наполи. Ги скоцка добро и затоа изгледаат вака јако почетоков.
Не дека имаат кујзне колку јаки играчи, истите им се, Каљехон, Пулгар, Бонавентура, Бираги, Амрабат и компанија.

Ама ко што вика Стекот, против нас без разлика што играчи и тренер имаат, увек вријат. Све да им ебам.

Ќе тепаме, смирете се.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
4.979
Поени од реакции
9.340
100 мајки у пичка да му ебе перишиЌ на мртвакот што ни е тренер!
Мрш!

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom