Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.796
Поени од реакции
8.921
Nisto posebno, daj nesto sto deli na kvalitet kako gore spomenatiot Bastoni.
Правиме муабет за играчи од Аталанта, не од Реал Мадрид.
Кастањ у Лестер, Кулуш у Јуве (да, дрво е таму, ама има 20 години и цела кариера е пред него).
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Правиме муабет за играчи од Аталанта, не од Реал Мадрид.
Кастањ у Лестер, Кулуш у Јуве (да, дрво е таму, ама има 20 години и цела кариера е пред него).
Pa zatoa mi e i muabetot igraci na Atalanta nieden ne vredi poveke od 20M.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.796
Поени од реакции
8.921
Pa zatoa mi e i muabetot igraci na Atalanta nieden ne vredi poveke od 20M.
Не се согласувам, гледајќи ги цените на пазарот, сосем валидно е за репрезентативец на Германија и солиден играч да бараат 35-40М. Дали ќе флопне во друг тим, тоа никад не можеш да го знаеш.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Бидејќи Каљари се пред испаѓање, дали мислите да го земат Ругани како слободен играч?
Ќе си биди замена за Ранокија и ќе се ротира со другиве штопери.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.154
Поени од реакции
107.579
Бидејќи Каљари се пред испаѓање, дали мислите да го земат Ругани како слободен играч?
Ќе си биди замена за Ранокија и ќе се ротира со другиве штопери.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.796
Поени од реакции
8.921
Нема потреба од Ругани, подобри Зињо Ванхаусден со едно колено нека седи на клупа.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.544
Поени од реакции
21.507
Овој плус Миленковиќ кој му истекува договорот и одбраната ќе пршти.


 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.001
Поени од реакции
55.209
Овој плус Миленковиќ кој му истекува договорот и одбраната ќе пршти.
Максимовиќ*

У игра е и некој Алиса Манди од Бетис, истотака му истекуе договор летово.
Покрај нив се спомиња и Ванхојзден од Стандард, тоа нашето дете. Најверојатно и Дамброзио ќе продужи договор.

За лев бек јас одамна сум за Таљафико да се купи, разулавен лик, башка позитивен, смешен. Ете, да го наречеме интераш. Аргентинец. Ќе врие. Понуди им 15+ бонуси на Ајакс ќе прифатат.
Истотака и оној Нико Шулц од Борусија е деклариран интераш. Прашај и за него штакурац, понуди им 2 годишна позајмица со опција за откуп од 8 милиони евра. Прифаќаат.

А не ние, ваљда, Госенс ќе го бркаме, копиле уште квичи за дрес од Роналдо му ебам матер. Дои земи од Брозовиќ дрес кур да не те боли.

Жиру у Интер летоска без пари. Нека дое да се слика гол за азиско тржиште.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Најлесно е да си новинар, сортираш играчи по истекување на договор, филтер June 30, го поврзуваш со Интер. Лапај си лајкови.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.544
Поени од реакции
21.507
Максимовиќ*
Прав си. Прочитав за ова пред неколку дена, и искрено се надевав дека не сум грешка и дека стварно е Миленковиќ од Фиорентина.
Како и да е, за на клупа, супер би бил и Максимовиќ.

Ванхаузден или како и да се пишува, веќе долго време не игра. Он пак скрши нога на почеток од сезонава.
Незнам колку можеме да рачунаме на него, ама по се изгледа ќе го земат затоа што е Club Grown Player. Причина зашто Пинамонти, Раду а и претходно Бираги беа дел од тимот. Ама ако им е толку до ова, подобро во средина наместо Гаљардини да го имаме Данкан или Бенаси.
Истотака на лево можат да го вратат Димарко а и Фараони не е лош сезонава,ма да незнам дали он е Club Grown Player затоа што колку памтам го земавме од младинците на Лацио. Секако, Дармиан ми е фаворит за замена на Хакими, но до толку е универзален Матео да може да игра и лево и централно.

Во врска со левата страна, нема да ми смета и еден од Емерсон или Маркос Алонсо да дојде.
Емерсон во задње време добива шанса за Италија, играше и ЛШ дуелот со А.Мадрид а и реално млад е сеуште. Позитива кај овие двајца е тоа што веќе имаат играно во Серија А. Плус, Емерсон ако не се лажам отиде во Челзи по барање на Конте!?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.894
Мене ме интересира дали годинава ќе размислат да и платат милион евра на мајка му на Еспозито. Греота е такво дете да испуштиме, два гола има дадено во втора лига, огромен потенцијал.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Море оној данецот од Самп да го земат , огин е малиот , дека ќе треба да освежуеме средина за наредна сезона треплетето нели :)
 
Член од
29 март 2021
Мислења
301
Поени од реакции
864
Максимовиќ*

У игра е и некој Алиса Манди од Бетис, истотака му истекуе договор летово.
Покрај нив се спомиња и Ванхојзден од Стандард, тоа нашето дете. Најверојатно и Дамброзио ќе продужи договор.

За лев бек јас одамна сум за Таљафико да се купи, разулавен лик, башка позитивен, смешен. Ете, да го наречеме интераш. Аргентинец. Ќе врие. Понуди им 15+ бонуси на Ајакс ќе прифатат.
Истотака и оној Нико Шулц од Борусија е деклариран интераш. Прашај и за него штакурац, понуди им 2 годишна позајмица со опција за откуп од 8 милиони евра. Прифаќаат.

А не ние, ваљда, Госенс ќе го бркаме, копиле уште квичи за дрес од Роналдо му ебам матер. Дои земи од Брозовиќ дрес кур да не те боли.

Жиру у Интер летоска без пари. Нека дое да се слика гол за азиско тржиште.
Кого и да го купите друг, ако не го донесете Лингард преодниот рок ќе ви биде потполно промашен. Очигледно е дека само со купување играчи од Јунјтед Интер може да биде шампион.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.544
Поени од реакции
21.507
Реално колку и да навивам за Интер далеку е од првиот ешалон на Европскиот крем историски гледано...реално нема логика Интер да биди пред Ајакс на пример...тие се вториот ешалон да речиме Интер,Ајакс,Бенфика и Порто...дури Интер има помалце Champions league appearances од Црвена Звезда...нема никаква основа да ги рамниме со Милан,Ливерпул,Јувентус и Манчестер во Европа.
Ќе дојдам в Битола, ќе го најдам твојон балкон со знамето и ќе ти фрлам еден молотов. Ќе јадам тост кај бомбата и ќе те гледам како се бориш за живот.
xxixka што гледа Вест Хем додека Интер игра против Аталанта е пример за тебе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom