Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Не беше лоша играта, иамвме неколку шанси и против вака затворен тим не може да се очекува повеќе. Важни 3 бода, и со победа против Наполи мислам дека 99,9% скудетото е наше.

Денес ме разочара Санчез, а другите одиграа добро. Немавме некој кој претрано со истакна, ако би одбирал најдобар тоа е Дармиан заради голот.

Колку и да не сакам, мора да го искоментирам играчот со број 5. Тешка катастрофа, само што влезе се распаѓа цела концепција, како на аматер низ нозе му врви топката и Каљари ја имаше најголемата шанса да изедначи.

Сенси ако ја врати формата може да биде многу значаен играч, денес одигра солидно. Ако не се повреди, очекувам доста од него.

Наредно коло ги имаме Броз, Барела и Ериксен, уште Перо да се врати ке бидеме комплетни и може да ја решиме титулата.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.583
Ја само да кажам пар зборови за Ериксен кој игра како препороден. Денес у прво играше десно, у второ лево, игра и задњи везни кога не игра Броз, едноставно се препороди човеков откако веќе сите се откажавме од него. Во добар дел и Ериксен е заслужен за серијава од 11 победи зашо конечно се стабилизираше средината, пред тоа една со Видал една со Гаљардини, ракот лебдеше над нас цело време. Уште Сенси да се разигра и да имаме 4 бетон везњаци за следна сезона, плус нека останат Весино и Гаља и таман. Видал слободен е, очи да не му видам.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.921
Да убодат уште еден како Хакими по лева страна догодина, играта ќе биде перверзии.
Нема потреба да убодуваат, само да тркнат до Бергамо со куферчето пари. Све е спремно.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.921
Moze trampa da napravat Gosens za ovoj sto ni e na pozajmica vo Germanija, Lazaro/Lazano kak i da bese.
Лазаро + 25М и таман сме.

Ене му го Регуљон синчето од кај Евреите. Нека среди Марота таму :kafence:
Со тие гнаси никад нема више договор да склучат после тоа до Ериксен. Се виде и лани до Шкринијар (среќа се евреи па неќеа да дадат 40М)
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.921
Si mislas go kupuvame Robertson od Liverpul ili Koman od Baern M. pa i 25M da im dadame. Lazaro +5 i neka kutat, ili druga opcija Lazaro i Sancez = Gosens i Muriel
Реалноста е таа, дека Лазаро ти е некаде 10-15М макс, а Госенс 40М.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Лингард го земаме 100%.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom