Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Со ваква одбрана нема шанса да бидеме во топ 6 а не да се бориме за титула.
Коларов не е штопер, исто и Дамбросио.

Ериксен мора да игра од прва минута а не последни 10 минути.
Барела е тркач, работник а не креативен плеј.
Вчера, кога веќе Ериксен е на клупа Броз требаше да оди напред а Барела пред одбрана.

Катастрофа од одбрана.
Катастрофа Конте.
Катастрофа судење.

Тоа е причината за поразот од толку мизерен Милан...
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.394
Што мисли Конте со ваков среден ред ја не знам, ама друга екипа, технички подобра од Милан вчера 7-0 ќе не тепаше. Брозовиќ не може да игра со партнер у средина, или сам централно или со 2ца до него. Со Видал вчера двајцата беа премногу блиску. Барела непотребно игра толку високо напред, само ќе изгори вака.
Средниот ред му е точно по мерка да го игра тоа што го знае, има 2ца регисти - централни везњаци плејови у Броз и Сенси, има кучиња да ринат у Барела и Видал, па и Раџа е тука и Гаљардини и Весино ко ќе се врати. Стај ги Барела и Видал до Брозовиќ и Сенси и чао пријатно. Ериксен ме боли кур нека влага од клупа ако му се игра ако не нека си иде зимово. Конте пробува со друг тип на играчи да научи да игра 3412, прво самиот себе па после ваљда Ериксен. Нека не го гори Барела таму.

Друга чудна работа, кај има 2ца офанзивни бекови, скоро крила што не играат нешто изразито у одбрана, и он на тоа што праи, везњакот го гура уште понапред, уште поголема дупка да остане у средниот ред и да мораат бековите што играат штопери да испаѓаат напред. И Де Фрај вака ќе умре, вчера неколку пати излета ван позиција, ако не се лажам скроз испадна у ситуацијата за пеналот над Ибра. Какви бетонски одбрани имал у тимовите што ги водел, ова на ништо не му личи. Ќе ти ебам мајката еден Гери Кејхил ти играше страничен штопер, не ми глуми лудило дека Миланчо не може тоа да игра.

Трета работа, Бастони, лани планиран за ротација, од нигде никаде заигра прв состав и напраи едни Годин и Шкринијар да се борат за една позиција, се заигра и сеа му носиш конкуренција од 35 годишен играч чија позиција е нешто сосема друго. Наместо да го дозабетонираш детето у прв состав ти ќе му ја сецкаш минутажата сеа за играч што ќе биде тука 1 година само. Ја мислам дека Шкринијар ќе игра прва постава ама истотака и Коларов. Нејќам да верувам дека Конте е скроз отиден и дека ќе го напраи ова ама на тоа ме асоцира некако. Која му е идеата со Коларов искрено не знам, ја мислев дека ќе го користи ко лев крилен бек ама овој е сериозен у намерата да го игра штопер. Не го бива таму, спор е, очајно се поставува у дефанзива. Вчера Сусо да играше ќе не упропастеше бе што ви е на вас.

Како може сеа и тоа да забораи, да постави везен ред ебате глупакот, само се кара со судијата.

У напад, ок е тоа што би рекол Урко центарското играње на Лукаку ама не цело време. Повеќе треба Лаутаро да искача и да разигрува, да отворат позиција за Хакими и овој да сервира за Лукаку кој веќе ќе биде наместен на позиција. А не цело време Лукаку да бега на страна или да се враќа длабоко накај средината па доека се сврти па доека се намести, се губи време у акцијата. Мора за Хакими да се праат чисти шанси, вчера неколку пати имавме такви акции, дечкото е струја. Страв ми е да не изгори и он со оглед на тоа што на левата страна сме скроз умрени со Перишиќ. Бреј колку двои еј, онака убер лошо двоење. Ко на времето некои мртваци што ни играа, десно Маикон ти врие и лево ќе му подадеш на Киву со тоа капуљачата, па ајде полека доека се намести и му ја врати на Самуел назад или на Мота у средина, ништо корисно, некад штетно. Да е жив и здрав Јанг само, барем до зимоска.

Мене не ми се свиѓа Интер сега за сега, можда е уште рано да се коментира, доста работи не ни идеа у корист од почетокот па и сеа со коронава и репрезентациите баш пред дербиво... ама тоа што гледам на терен ме загрижува.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.756
Не знам како ви се зборува за средниот ред. Каква одбрана имаме, средината се Галактикоси, што год тоа да значи. Страшно е да играш фудбал со онаква одбрана. За две години од најдобра одбрана во лигата, до овој очај што го гледаме сега.

Разбирам дека имаше ред објективни околности како вирусот и репрезентативните натпревари, и барем во моментов ние го извлековме подебелиот крај. Но грешката е направена во преодниот рок и ова сега се последиците.

Нема воопшто потреба да се замараме со средината, затоа што со стабилна одбрана оваа средина лесно ќе доминираше во лигава. Целата нестабилност и несигурност доаѓа од позади и тоа влијае на се.

Имам кажано и порано, на пример предходната сезона со случајот Гаљардини: не може да играш во екипа како Интер ако правиш круцијални грешки. Значи не можеш, нема изговори, нема оправдувања, грешиш еднаш -два пати и бетон клупа. Истото сега со Коларов, колку гола треба да примиме за да го седнат на клупа? После оној пенал би го извадил моментално, значи толку глуп аматерски пенал немам видено со години, чист поклон. Тоа нема врска ни со позицијата на која игра, ни со ништо. Така, си го закачи Ибра, ничим изазван.

Ако не освојат оваа година, единствено Конте и управата ќе бидат виновни. Играчи имаат, се имаат. Не ни бегаат ни Јувентус ни Аталанта многу, Милан не е конкурент, за ЛШ ќе се борат тоа им е максимум.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.603
Поени од реакции
5.571
Со ваква одбрана нема шанса да бидеме во топ 6 а не да се бориме за титула.
Коларов не е штопер, исто и Дамбросио.

Ериксен мора да игра од прва минута а не последни 10 минути.
Барела е тркач, работник а не креативен плеј.
Вчера, кога веќе Ериксен е на клупа Броз требаше да оди напред а Барела пред одбрана.

Катастрофа од одбрана.
Катастрофа Конте.
Катастрофа судење.

Тоа е причината за поразот од толку мизерен Милан...
Не дека Милан е прејак и изгра нешто wow и сфаќам и ривалитет и се тоа ама тим што нема пораз 20+ утакмици има почеток 4 од 4 со 9-1 гол разлика е се освен мизерен.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.794
Поени од реакции
15.819
на крај да не излезе да неможат ниту Милан да ги стигнат :icon_mrgr:
вчера одбраната раде круниќ играчиште го направи.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Дечки, ништо не правиме вака. Толку труд вложив да го направам Јувентус слаб и да им ја сјебам самодовербата, и кога почнаа да киксаат, не можете Милан да го добиете.

Ќе се расправаме.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.594
Поени од реакции
7.168
Nemanjeto na prijatelska so pojak protivnik, samo ne zalazaa tie pobedi od po 5,6gola so protivnicite.
Nie nemame problem samo u odbranata, imame problem i vo sredniot Red, premnogu se zbieni.
Se, sto trebase samo da se na stavi so istata formacija sto doguravne vo Le do finale. Ovie eksperimenti gi vidovme posle korona nastavakot u sezonata minata.
Fiorentina ni bese pokazatel deka kje se macime so formacijata.
Iskoristeni samo dve zameni od mozni Pet, pa cekajte, sea kje kazete nemame klupa, oti se zaboleni od korona.
Lesno mozese da se prefrli so 4ka u odbrana, da se vnese se Ranokija mesto Grozniot a Kolarov da idese na lev bek, koj e mnogu popruduktiven, vnesi go i Pinamonti, gubis, sto ima vrska dali si izgubi so 1 ili 3 gola razlika.
Ovoj poraz ide na dusha na Konte, totalna utka imase u pristapot.
Brozo moze samo da igra pred odbrana, se druga pozicija e utka, taka igra i za Hrvatska pred odbrana.
Sredniot Red treba da, vidal-brozo-barela.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.756
Lesno mozese da se prefrli so 4ka u odbrana, da se vnese se Ranokija mesto Grozniot a Kolarov da idese na lev bek, koj e mnogu popruduktiven, vnesi go i Pinamonti, gubis, sto ima vrska dali si izgubi so 1 ili 3 gola razlika.
Не да се префрли, туку да го почне натпреварот со 4 назад, кога веќе нема играчи кои можат да одиграат одбрана со 3.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.594
Поени од реакции
7.168
Не да се префрли, туку да го почне натпреварот со 4 назад, кога веќе нема играчи кои можат да одиграат одбрана со 3.
Toa e rabota koja nikad nema da se sluci, mislam deka sme svesni.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.870
следни 2 утакмици у серија а против две кластер екипи, џенова и сеа парма на кои почнаа да им се таложат ковидаши.
ова со одење треба да се добие иначе мамицата у пичка на конте.

За немциве сеа у ЛШ муабет да не праам, многу важна утакмица е ова и мора да се отвори лш сезонава со победа.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Нека се распадни клубот ако не ја освоиме титулата оваа година....на онаков тажен Јувентус, на Милан со дедо Ибра на 150 години и веќе новопечените пациенти Наполи ако не освовиме титула тогаш не Конте туку и Марота нека го избркаат....преку курот од zero титули
 

Kajgana Shop

На врв Bottom