Фан Клуб: Интер

Дали мислите дека имаме шанси за Скудето.

  • Можни одговори

  • Не

  • И ајт чао пријатно


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
14 ноември 2009
Мислења
16.358
Поени од реакции
13.093
Не постои причина зашто да продаваш одличен дефанзивец за мочани 50 милиони, притоа да ризикуваш дека можда некој од Фиорентина или кај било ќе се погоди за 30 милиони. Дополнително тоа што Конте не се гледа долгорочно во клубов, па може уште следната сезона ќе бараме играч за 4ца во одбрана.
Патем и Шкринијар не беше лош у одбрана, само испод нивото на кое што бевме навикнати.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.960
Поени од реакции
13.044
после вчерашниот натпревар, шпекулациите за Шкринијар мора да умрат ама под итно.

Ништо пари не потрошија, можат уште еден штопер да земат на рати или на позајмица.

Иначе за вчера иако тројцата назад беа многу слаби, вториот гол средината дозволи играч да му пребега и да излезе сам пред гол.

многу дупки во дефанзива има на средината што си помислив дека уште сме со Мацари на клупа.
Мора да се внимава на овај дел од играта.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.403
Поени од реакции
28.021
Следниот меч ни е одложениов уствари со беневенто, среда од 6, да знаете, ја мислев ова ќе се игра покасно, али ок е и вака. Истиот ден играат и Лацио со Аталанта, бар нема да кука Конте дека имале ден повеќе одмор.
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.219
Поени од реакции
4.201
Следниот меч ни е одложениов уствари со беневенто, среда од 6, да знаете, ја мислев ова ќе се игра покасно, али ок е и вака. Истиот ден играат и Лацио со Аталанта, бар нема да кука Конте дека имале ден повеќе одмор.

Oчекувам Лацио да си ебат пичката мајчина со Аталанта...до последна капка пот да се истрошат и после со нас да излезат како инвалиди....златна шанса да почнат со 3 од 3 нашите....со Беневенто нека одмара Конте пола тим, и после на Лацио нека му влезат All-In...кој кур посекако репрезентативна пауза следи.
Автоматски споено мислење:

Другари само пирло може да ни ја спаси сезонава,пирло и никој друг!
Батали ги Јувентус....нашите треба да победваат и да не гледаат што прават другите....Јувентус нема некој застрашувачки тим ниту капацитет да победи сто натпревари со ред односно да се недостижни, без разлика кој му е тренер.....ако победваат нашите континуирано тогаш ќе нема зима...ама и нашите се нестабилни и после првиот кикс можи бродолом да ги фати, па тука е проблемот
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.573
Oчекувам Лацио да си ебат пичката мајчина со Аталанта...до последна капка пот да се истрошат и после со нас да излезат како инвалиди....златна шанса да почнат со 3 од 3 нашите....со Беневенто нека одмара Конте пола тим, и после на Лацио нека му влезат All-In...кој кур посекако репрезентативна пауза следи.
Автоматски споено мислење:Батали ги Јувентус....нашите треба да победваат и да не гледаат што прават другите....Јувентус нема некој застрашувачки тим ниту капацитет да победи сто натпревари со ред односно да се недостижни, без разлика кој му е тренер.....ако победваат нашите континуирано тогаш ќе нема зима...ама и нашите се нестабилни и после првиот кикс можи бродолом да ги фати, па тука е проблемот
Против Беневенто е најдобро да им се даде шанса на Далберт и Пињамонти да покажат што знаат и дали уопште заслужуваат место на клупа, конечно иаме добар ростер и можеме да си дозволиме да одмориме некој првотимци. Само годинава да ни тргне против помаливе екипи, не смееме да си дозволиме губење на лесни бодови сезонава....
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
6.752
Поени од реакции
703
Можна е продажба на Шкриниар само за да се земе Канте и да се задоволи Конте. И еден центсрфор (Журу?) како алтернатива за Лукаку.
Јас би дал и 8м платата на Кавани, за беспари е идеален избор.

Во тој случај ке заминат и Наинголан, Весино и еден од Броз/Ериксен.

Миленкович + Смолинг +Канте +Журу за Шкриниар, Раџа, Весино и Брозович/Ериксен ми изгледа ситуација во која ние губиме...
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
1.364
Поени од реакции
1.898
Можна е продажба на Шкриниар само за да се земе Канте и да се задоволи Конте. И еден центсрфор (Журу?) како алтернатива за Лукаку.
Јас би дал и 8м платата на Кавани, за беспари е идеален избор.

Во тој случај ке заминат и Наинголан, Весино и еден од Броз/Ериксен.

Миленкович + Смолинг +Канте +Журу за Шкриниар, Раџа, Весино и Брозович/Ериксен ми изгледа ситуација во која ние губиме...
Едино нешто што пробувам да го сфатам е: Максимович да ти го мења Шкринијар за да идеш по Канте, во ситуација кога имаш 8 везњаци од кои 5-6 се физикалци како Канте, со плус минус мали разлики у техника.

Јас сфаќам да се даде Шкринијар со цел да купат World Class стопер кој подобро се снаоѓа во 3ка позади, ама Максимович...
Сепак делува дека Конте е задоволен со Дамброзио-Де Фрај-Бастони/Коларов
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
1.243
Поени од реакции
1.573
za naingolan seuste se kaljari vo igra. Za vesino navodno napoli planiraat da go zemat. Za brozovic ima spekulacii deka ke bide ponuden na celzi, plus pari, za kante. Za eriksen nisto pokonkretno sea za sea.
А за Гаљардини има нешо?
Иато и Асамоа какобшо глеам уше е у тим.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
15.123
Поени од реакции
11.950
Oчекувам Лацио да си ебат пичката мајчина со Аталанта...до последна капка пот да се истрошат и после со нас да излезат како инвалиди....златна шанса да почнат со 3 од 3 нашите....со Беневенто нека одмара Конте пола тим, и после на Лацио нека му влезат All-In...кој кур посекако репрезентативна пауза следи.
Автоматски споено мислење:Батали ги Јувентус....нашите треба да победваат и да не гледаат што прават другите....Јувентус нема некој застрашувачки тим ниту капацитет да победи сто натпревари со ред односно да се недостижни, без разлика кој му е тренер.....ако победваат нашите континуирано тогаш ќе нема зима...ама и нашите се нестабилни и после првиот кикс можи бродолом да ги фати, па тука е проблемот
Вака последно ко рече Јувентус играше финале ЛШ и оствари 17 победи со ред :icon_lol:
 
Член од
21 јули 2018
Мислења
2.219
Поени од реакции
4.201
Вака последно ко рече Јувентус играше финале ЛШ и оствари 17 победи со ред :icon_lol:
Друг тим имаа 2016-2017 друго е сега...и тие 17 победи со ред 2015-2016 беа кога испаднаа од Баерн во 1/8 финале.....сега кога ќе ги запукаат ЛШ,Сериа А не знам дали ќе издржат такво темпо да дробат све.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
15.123
Поени од реакции
11.950
Друг тим имаа 2016-2017 друго е сега...и тие 17 победи со ред 2015-2016 беа кога испаднаа од Баерн во 1/8 финале.....сега кога ќе ги запукаат ЛШ,Сериа А не знам дали ќе издржат такво темпо да дробат све.
Долга е нивата ќе видиме, се можи да се случи.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
1.364
Поени од реакции
1.898
Екипа за отстрел: Марио, Весино, Броз, Ериксен и Раџа. Веќе имале состанок со агентот на Раџа, не му се седело резерва.

Наводно, Конте сака да продава 2-3ца од овие, ваљда колку може повеќе и да направи среден ред од Видал, Барела, Сенси, Гаљардини, тие од горните што нема да се продадат и да се додаде Канте.

Исто така, Пинамонти ваљда пак ќе го откачат некаде и ќе го соберат Жервињо.
Перишич наводно бек ап опција на Јунајтед за Санчо.

И дај нека исчистат ѓубрето, Ранокија, Асамоа, Далберт, Марио, Весино... Доста беше со тие штетниците веќе.
 
На врв Bottom