Фан Клуб: Интер

Дали мислите дека имаме шанси за Скудето.

  • Можни одговори

  • Не

  • И ајт чао пријатно


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
20 јули 2020
Мислења
948
Поени од реакции
5.407
Можиме колку сакаме да хејтаме за одбраната,поставеноста,трансфер пазарот и се останато....ама искрено многу ме радува што Конте му даде душа на тимот, не знам колку пресврти имаме направено со него на клупата што порано за нас беше научна фантастика....сега некој можи да напиши дека на толку пари потрошени нормално е да победваат ама треба да се види behind the wall picture во целата ситуација, а тоа е дека тимот гради победнички менталитет, не се предаваат и се борат до крај....затоа мора да му се признај на периката.

Иначе не го гледав натпреварот и ако можи некој да ми кажи како изиграа синчето Бираги и другарот Валеро за Виола?
Бираги ко Бираги, ќе биде добар едно пола саат, ќе трча напред назад, ќе урла и после ќе го снема. Асистираше за првиот гол, после имаше чиста шанса за 2-0 ама пуцаше шпатраво.
Валеро онака, незабележителен, тука веќе ги газевме у средина, влезе тешка артилерија кај нас и ги удавија.

Какви мафијаши се Видал и Раџа, деликвенти, ко оние браќана близнаци од Брејкинг Бед. Вријат.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.064
Поени од реакции
7.008
Под итно да го стопираат трансферот на Шкринијар и да го стават во игра, зошто одма можеше да не чини три бода. Продажба на Годин и Шкринијар во иста сезона е комплетен аматеризам, не се занесувајте со тоа кој ќе дојдел да го замени, тоа е небитно.
Гледам упорно пишувате за продажба на Шкринијар, но не гледам дека го поврзуваат со било кој клуб, освен со Тотенхем, што не верувам дела ќе се случи, евреинот нема да ги плати парите кои Интер би ги барал за Словакот.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
31.440
Поени од реакции
74.698
Гледам упорно пишувате за продажба на Шкринијар, но не гледам дека го поврзуваат со било кој клуб, освен со Тотенхем, што не верувам дела ќе се случи, евреинот нема да ги плати парите кои Интер би ги барал за Словакот.
Ќе пробаат со плус играч да ја намалат цената, Конте е запнат по Канте ама пошо нема да го добие ќе оди на Ндомбеле така да тука ќе проба Тотенхем да искористи за трансферот на Шкринијар. Се надевам дека нема да се оствари ова и Миланче ќе си остане кај нас.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
4.192
Поени од реакции
7.109
Незнам кој стои зад продавањето на годин за да дојде коларов ама кој и да е,секоја чест.
Една од поголемите глупости во последно време.

пс.Со перишич џабе се залажуваат.Никад нема да се вклопи во формацијава што ја форсира конте.

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
29 април 2015
Мислења
2.444
Поени од реакции
2.000
Ако негде сте најслаби моментално е одбраната, ако негде сте најјаки тоа е средината. Зошто запнал да го продава Шкринијар за Канте?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
2.918
Поени од реакции
5.471
Ќе пробаат со плус играч да ја намалат цената, Конте е запнат по Канте ама пошо нема да го добие ќе оди на Ндомбеле така да тука ќе проба Тотенхем да искористи за трансферот на Шкринијар. Се надевам дека нема да се оствари ова и Миланче ќе си остане кај нас.
Јас мислам со доаѓањето на Видал веќе таа приказна е завршена, односно не ни треба повеќе DM.
Во средина моментално имаме 8 играчи, ако си оди Весино остануваме на 7 што е сосема доволно.

Ако негде сте најслаби моментално е одбраната, ако негде сте најјаки тоа е средината. Зошто запнал да го продава Шкринијар за Канте?
Канте нема шанси да дојде во Интер сезонава, он е незаменлив во Челзи.
Имал желба Конте, ама рекоа дека се претпазливи со финансиите.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
12.931
Поени од реакции
32.388
Ако негде сте најслаби моментално е одбраната, ако негде сте најјаки тоа е средината. Зошто запнал да го продава Шкринијар за Канте?
Зашо Скринијар му потона у тој 352 систем на Конте минатата сезона и овој пошо е тврдоглаво и нефлексибилно човече ваљда сака да го кикне за да ја ојача уште толку средината.
Мене ми нема логика, Скринијар е реално топ дефанзивец, млад е, коска од играч ама па од друга страна Интер се познати по правење вакви грешки.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.658
Поени од реакции
37.516
Какви мафијаши се Видал и Раџа, деликвенти, ко оние браќана близнаци од Брејкинг Бед. Вријат.
radja-vidal.jpg


Гледам упорно пишувате за продажба на Шкринијар, но не гледам дека го поврзуваат со било кој клуб, освен со Тотенхем, што не верувам дела ќе се случи, евреинот нема да ги плати парите кои Интер би ги барал за Словакот.
Проблемот е што воопшто преговараат. Си пукаме во здрава нога со евентуален трансфер.

Зашо Скринијар му потона у тој 352 систем на Конте минатата сезона и овој пошо е тврдоглаво и нефлексибилно човече ваљда сака да го кикне за да ја ојача уште толку средината.
Мене ми нема логика, Скринијар е реално топ дефанзивец, млад е, коска од играч ама па од друга страна Интер се познати по правење вакви грешки.
Да го задржеше Годин, ќе го разберевме продавањето на Шкринијар. Овој двајцата сака да ги продаде и да ја размонтира одбраната комплетно, па да купи бек-ап опција за Шкринијар и да го уигрува во почната сезона.

Најмногу од се ме испизде што го изостави Шкринијар од состав во ситуација кога Де Вриј е суспендиран, и стави три бода на коцка. Преку тоа никако не можам да поминам.


Вчера да игравме со Аталанта на пример, цревата имаше да ни ги извадат.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
1.351
Поени од реакции
1.876
Него, што правиме со Алексис братот? Мора да се интегрира некако у прва постава, а не да чекаме да бркаме негатива и типот да мења игра од корен.

И да, Лукаку нека иде на психијатар или кај и да треба и нека не се понаша дека е у Манчестер.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.394
Поени од реакции
28.007
120198951_629460437930139_4784011066476083808_n.jpg

Така некако му доаѓаше ова.

Него вчера моментот беше коа го дадоа голот за победа, и дадоа кадар од публика и еден од навивачиве реакција ко секој нормален навивач на интер, коа праеше потег со фацата и рацете у стил чекајте, смирено, може да изгубиме 4-7 на крајот.

Иначе се слагам со сите за муабетите за одбраната, али време е да си признаете на самите себе дека ериксен у моментов е дрво за вешање, и у овој интер, у овој систем, од него има 4 бољи играчи ( сенси, барела, видал, наинголан ). Не гледам како овој ќе изгура у прв тим покрај овие, освен Конте да смени систем и да игра со 4312 ко вчера на крајот, нешто што сите знаеме дека нема едноставно да се деси.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.658
Поени од реакции
37.516
Од лани е мемето, кога се шпекулираше за Видал а Раџа се уште не беше пратен во Каљари :D
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
6.748
Поени од реакции
703
Ако замине Шкриниар, мора да се земе Миленкович.
Со Коларов и келнерот нема што да бараме.

Ја имавме најдобрата одбрана во лигата, не знам која е логиката да ја менуваме.

Очигледна е класата на Видал, многу корисен може да биде и наркоманот. Имаме квалитет, нема алиби за неуспех сезонава.

Санчез да е здрав и жив може многу да помогне сезонава.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
26.394
Поени од реакции
28.007
Ako otide skriniar, milenkovic is a must, plus uste eden ( smoling ? izzo ? ), kunbula otide vo roma, taka da ovie se opciite.
Ako si otide skriniar, plus ranokija, klasicni stoperi u inter ke ostanat samo pirola, de vrij i bastoni, dambrosio i kolarov toa ne se zatoa i gi izostavuvam od toa klasificiranje.

Premnogu neseriozno za covek kako Marota a i Konte, se nadevam imaat veke isplanirano i spakuvano nekoj vo sprotivno ke im se desi debakl, narocito ako de vrij se povredi na podolg period. Bastoni e odlicen igrac, super potencijal, ama nema iskustvo u noze, dosta delikatna pozicija e ova narocito za vakov sistem taka da sigurno ke gresi, potrebno mu e vreme, godina do dve za da prerasne vo nezamenliv igrac za timov.

Do 5ti Oktomvri trae transfer periodot, ene kaj e, ja licno ne veruvam u muabetite smoling da se zeme mesto skriniar i tolku, mora 2ca da dojdat, eden za prv tim i eden za klupa i rotiranje.
 
На врв Bottom