Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Наинголан MoM :чда:

Што убаво му се погоди на конте со хокеарскиве измени, цел тим го смени, па ако тргне тргне.

Смешка е одбраната, играта без идеја и на мускули и индивидуални потези.
Многу играчи имаме, денес тепавме, ама мора Конте да се реши кои ќе бидат прв тим и да гради игра на нив.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.463
Ајде да се надеваме дека со де вриј и шкринар(?) нема веќе ваква тажна епизода на одбраната да гледаме.
Ова беше жално...

Инаку конечно имаме десен бек од пензионирањето на занети навака.
Ашрафот е огин!ОГИН!
пс.Ептен ми се напраи ќејф за она усраноно педерче што на крај блееше како мисир.
Одвратно створење,одвратна муцка,ко роден за во јубентус да игра маме му ебам,А!

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Доволни беа 15 минути за да се види што значи добар бек. Дамбо онака никад немаше да се уфрли, ниту да асистира. Конте све ќе ти ебам ако го видам Хакими пак на клупа, а и тројкана позади денес што играше.

Лукаку другар се е ок, се трудиш, гинеш, ама еби си мајката со зицерите да ти ебам се најмило у пичка. Подобриот финишер од Икарди според Урко hhhh. Санчез ја смени цела утакмица, класа е братот.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.559
Поени од реакции
6.669
Пак нека игра со Перишич и Ериксен стартери , едноставно се испукани играчи кој од километар дека играат ноншалантно чисто за плата на први.

Добар шамар е ова за Конте дека одбраната му е мизерна а он Скринјар ке го продава чоекот мада и да го даде ако го мења за Милинкович (дечково искина денес) нема да му се налутам толку колку што ке се напизам Смолинг да го земе.

Хакими браво дете за 3 мин направи повеке него ли перишич во последниве 3 сезони.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Ајде да се надеваме дека со де вриј и шкринар(?) нема веќе ваква тажна епизода на одбраната да гледаме.
Ова беше жално...

Инаку конечно имаме десен бек од пензионирањето на занети навака.
Ашрафот е огин!ОГИН!
пс.Ептен ми се напраи ќејф за она усраноно педерче што на крај блееше како мисир.
Одвратно створење,одвратна муцка,ко роден за во јубентус да игра маме му ебам,А!

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
Ептен катастрофа ни беше одбраната ама каква feels good утакмица беше ова хаха. Во 90 минути сите можни емоции ги искусив.

Класика Интер.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.281
Ајде да се надеваме дека со де вриј и шкринар(?) нема веќе ваква тажна епизода на одбраната да гледаме.
Ова беше жално...

Инаку конечно имаме десен бек од пензионирањето на занети навака.
Ашрафот е огин!ОГИН!
пс.Ептен ми се напраи ќејф за она усраноно педерче што на крај блееше како мисир.
Одвратно створење,одвратна муцка,ко роден за во јубентус да игра маме му ебам,А!

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
На Шкриниар можеме да му кажеме чао чим денес дремеше на клупа а Дамбо и Коларов играа прва.
Ваљда свесни се сите во Интер дека со ваква одбрана нема шанси да се одигра пола сезона.
Ако се повреди Де Вриј, остануваме на Ранокија. Мора да донесат адекватна замена за Шкриниар. Мене ми се чини Рудигер ќе ни го тупнат што не го сметам за адекватна замена на Шкриниар.
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
На Шкриниар можеме да му кажеме чао чим денес дремеше на клупа а Дамбо и Коларов играа прва.
Ваљда свесни се сите во Интер дека со ваква одбрана нема шанси да се одигра сезона.
Ако се повреди Де Вриј, остануваме на Ранокија. Мора да донесат адекватна замена за Шкриниар. Мене ми се чини Рудигер ќе ни го тупнат што не го сметам за адекватна замена на Шкриниар.
Или Смолинг. :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Само 18 милиони за Смолинг, пери носи.
Заебанцијата на страна ама Смолинг ви е боље од сите штопери што ги имате, ама јбг у грешно време се најде у Јунајтед. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom