Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Не ми се верува дека ја размонтираа одбраната...
Не коментирам додека не заврши целава сага, ама ако се продаде Шкринијар се надевам дека кареирата на Конте ќе му заврши со Интер кој секако му е последна шанса и затоа ќе направи се за да си го спаси газот и да освои нешто, ако не ќе се изгуби од мапата на тренери. Абе бегај од јувенташ ко од ѓавол бе..
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.795
Поени од реакции
8.915
2 доста јаки match ups имаме викендов: Biraghi vs Hakimi и Pero vs Chiesa.

На сите флопови на Киеза, очекувам нешто вакво:
230047424-d0ef7a8f-9c8e-4752-b16c-8200e3edca6d.jpg
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.040
И што ако се продаде Шкринијар? Еве што ако земеме 60 милиони евра? И дел од тие пари, пола гарант ќе отидат на Миленковиќ и ништо не сме напраиле. Или најлошото а според мене најреално сценарио, ќе земат 5-60 милиони за Шкринијар а со тие пари ќе тргнат по Канте, пошто очигледно нема сериозни понуди за Брозовиќ и Наинголан. Виола ќе не одјебе за Блеки и ние ќе си се свртиме кон добро познатата тезга наречена Манчестер Јунајтед и ќе го добиеме Крис Смолинг за 500к евра позајмица со можен откуп за 9 милиони.

Не ми се свиѓа ова мене ич, Конте иде на инстант успех а пошто е жива пичка и несигурен у тоа главата прашање на време е кога ќе му текне да си отиде, оди па после избркај ги ваквите играчи.

Не знам ја кој кур му е толку тоа форсирање по Канте на сметка на пола екипа, божем Зинедин Зидан е дечкото. Што ќе ни е уште еден таков копач, 4ца имаме моментално...
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.597
Поени од реакции
7.177
Се тргна наопаку со тој состанок, пишав предходно, штета што не си замина Конте, еве ќе почне со неговите бубачки, до душа никад и не му исчезнале бубачките.
Годин ќе го сварам некако ама Шкриниар тешко.
Ако иде Миланчо ќе му се донесе замена во името на Дармиан.
Страшноо!
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
При слободен Покетино да му дадеш на гомново јувенташко да игра кур со клубот треба да си малку повеќе од само ретардиран...


Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.795
Поени од реакции
8.915
Се тргна наопаку со тој состанок, пишав предходно, штета што не си замина Конте, еве ќе почне со неговите бубачки, до душа никад и не му исчезнале бубачките.
Годин ќе го сварам некако ама Шкриниар тешко.
Ако иде Миланчо ќе му се донесе замена во името на Дармиан.
Страшноо!
Кај прочита ова?
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.470
Поени од реакции
5.473
Бастони - Де Фрај - Шкриниар

Што кој кур и фали на оваа одбрана?
Дамбросио десен штопер, Ранокија централен (јебига), Коларов лев штопер.
Што и фали на оваа клупа?

Броз, Весино, Сенси, Барела, Видал, Нианголан, Ериксен. -Најбоље средина у лигата генерално гледано.

Нападот перфектен. Пиња ќе добие шанса и конечно ќе иаме некој да го одмориме Лукаку, Санчез за Мартинез и завршена работа.

Раду одлична замена за Ханда.

Десна страна со Хакими треба да е Оган.

Лева страна Јанг е солиден за ротација, јебига години. Далберт океј за ротација исто.
Конте бабуш, ЛЕВ БЕК НИ ФАЛИ КРФ ТИ ЕБАМ.
2 комплетни тима имаме. Осеќам сезонава перикава сака со еден половичен да не остаи. Му ебам тоа периката со гаљардини и ранокија титула сака да освои гз мајчин. Најдобрата одбрана у лига ја растури.




Мурџо врати се! И земи го Рехулион со тебе. А моеш и Алдервајрелд.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.040
Бастони - Де Фрај - Шкриниар

Што кој кур и фали на оваа одбрана?
Дамбросио десен штопер, Ранокија централен (јебига), Коларов лев штопер.
Што и фали на оваа клупа?

Броз, Весино, Сенси, Барела, Видал, Нианголан, Ериксен. -Најбоље средина у лигата генерално гледано.

Нападот перфектен. Пиња ќе добие шанса и конечно ќе иаме некој да го одмориме Лукаку, Санчез за Мартинез и завршена работа.

Раду одлична замена за Ханда.

Десна страна со Хакими треба да е Оган.

Лева страна Јанг е солиден за ротација, јебига години. Далберт океј за ротација исто.
Конте бабуш, ЛЕВ БЕК НИ ФАЛИ КРФ ТИ ЕБАМ.
2 комплетни тима имаме. Осеќам сезонава перикава сака со еден половичен да не остаи. Му ебам тоа периката со гаљардини и ранокија титула сака да освои гз мајчин. Најдобрата одбрана у лига ја растури.




Мурџо врати се! И земи го Рехулион со тебе. А моеш и Алдервајрелд.
Ради вакви постови и Уркови глупости после јас и Стекот треба да ратуваме со пола форум.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Стек агентот за недвижнини сам си е крив :D
Да не беше модератор, не не, супермодератор, ќе ти речев дека мајка ти ја движам, од кревет у кревет, но сепак нема да ти речам.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.040
што се смееш бе урко да ти ебам фамилијата, само ако не освои конте ќе видиш што ќе ти се случи.
Него сеа ми текна, овие од убк дбк Мијалков и слична екипа ако земат да срчаат на форумов, еве да речеме УРКО .... има да ме најдат и све да убијат у мене.

Не го пцујам вашиот Урко, наш Урко е овој, дно од Урко е овој, све што не е вашиот.

:smirce:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.094
Поени од реакции
16.291
Него сеа ми текна, овие од убк дбк Мијалков и слична екипа ако земат да срчаат на форумов, еве да речеме УРКО .... има да ме најдат и све да убијат у мене.

Не го пцујам вашиот Урко, наш Урко е овој, дно од Урко е овој, све што не е вашиот.

:smirce:
Болен си ти, нема оправање :pos: :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom