Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Влечење по терен цел натпревар. Играа како лузери против комплетно боса екипа. Врв на се е што и Брозович се повреди, се надевам нема и он долго да отсуствува.
Веројатно годинава успех ќе биде да поминат период без оние стандардни падови секоја сезона, титулата можеби уште овој месец ќе им избега.

Чекам да видам што rant ќе има Конте овој пат. Претпоставувам, пак, дека нема доволно играчи.
Ако го добие и Ериксен месецов, од мене нема никакво оправдување, мора да се бори за титула до крај на сезона. Се останато е потфрлање, со оглед на тимот кој ќе го има на располагање, позицијата во која се во моментов и платата која ја зема. ЛШ веќе ја посра, ЛЕ е заебанција, им останува само домашната лига за играње. Недозволиво е вакво лигавење и играње во втора брзина.
Иначе, Кандрева гадот, го избрка Лазаро и сега ќе се врати на неговото нормално ниво. Два пати по ред од негово незатворање на играч, кој треба да го маркира, паѓа гол ради кој Интер губи бодови.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Чист гол поништен, и чист црвен картон за Лече.

Не беше лесно со екипа која се брани со 11играчи на своја половина.

Сега ќе ги видиме дали ќе ги казнат судиите, или како награда од федерацијата ќе им судат на своите миленици јувентус другата недела.
Kakov gol be cist faul bese toa na Lukaku. Crveniot ne e za komentiranje, sram dopre sudijata.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Kakov gol be cist faul bese toa na Lukaku. Crveniot ne e za komentiranje, sram dopre sudijata.
Што требаше да направи Лукаку да исчезне?

Топката му се лизна од раце на голманот при судар со свој соиграч.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Што требаше да направи Лукаку да исчезне?

Топката му се лизна од раце на голманот при судар со свој соиграч.
Чист фаул беше, се удри во голманот па после му падна топката на него.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Што требаше да направи Лукаку да исчезне?

Топката му се лизна од раце на голманот при судар со свој соиграч.
Tocno, no otkako Lukaku go gurna igracot na Kaljari koj posle toa se sudri so golmanot.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Tocno, no otkako Lukaku go gurna igracot na Kaljari koj posle toa se sudri so golmanot.
Ја мислев со Лече играме, овие со Калјари да ти играле, кој ретард сум у пичку матер.
 
Член од
16 јануари 2020
Мислења
3
Поени од реакции
1
Влечење по терен цел натпревар. Играа како лузери против комплетно боса екипа. Врв на се е што и Брозович се повреди, се надевам нема и он долго да отсуствува.
Веројатно годинава успех ќе биде да поминат период без оние стандардни падови секоја сезона, титулата можеби уште овој месец ќе им избега.

Чекам да видам што rant ќе има Конте овој пат. Претпоставувам, пак, дека нема доволно играчи.
Ако го добие и Ериксен месецов, од мене нема никакво оправдување, мора да се бори за титула до крај на сезона. Се останато е потфрлање, со оглед на тимот кој ќе го има на располагање, позицијата во која се во моментов и платата која ја зема. ЛШ веќе ја посра, ЛЕ е заебанција, им останува само домашната лига за играње. Недозволиво е вакво лигавење и играње во втора брзина.
Иначе, Кандрева гадот, го избрка Лазаро и сега ќе се врати на неговото нормално ниво. Два пати по ред од негово незатворање на играч, кој треба да го маркира, паѓа гол ради кој Интер губи бодови.
Кандрева следно коло не игра ке стартува Ешли Јанг. Ќе видиме како ќе биде со него, али покрај Кандрева денес најлош беше Бираги кој исто така не може да погоди центаршут иако за голот му се посреќи некако
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Кандрева следно коло не игра ке стартува Ешли Јанг. Ќе видиме како ќе биде со него, али покрај Кандрева денес најлош беше Бираги кој исто така не може да погоди центаршут иако за голот му се посреќи некако
Ужасен е Бираги. Ама никогаш и не бил подобар во кариерата.

Иначе, Марота денес индиректно како да потврди дека Спинацола не го потпишале ради нешто што виделе на прегледот.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Мизерии..не знам шо да речам..Конте беше донесен за ваквите екипи да ги решаваме а не да се тегниме со еден гол...ако случајно завршиме -10 бода на крајот од Јувентус и зад Лацио тогаш сезоната ќе испадни фијаско..а како шо идат натпревари во Ле и купот + дефицит на средни играчи тогаш ништо чудно така да биди.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Ужасен е Бираги. Ама никогаш и не бил подобар во кариерата.

Иначе, Марота денес индиректно како да потврди дека Спинацола не го потпишале ради нешто што виделе на прегледот.
Како бе така?
Па нели @Syn кој ги има најверодостојните извори кажа дека јас лажам,дека супер поминал на прегледите?
Чудна работа стварно...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.340
Dobro de se zbuniv, a Lece a Kaljari isto e. :D

Kandreva stoka, radi nego dve utakmici po red primame golovi.
Znam deka kandreva e nub, i obicno dezuren krivec i koga treba i koga ne treba, ama tuka zagrizuvaat drugi elementi od odbranata, ne on, zasto ako go vidis pak golot, jedini e sto nesto se obide da napravi ( bez razlika sto ne uspea ) sto ne e slucajot so ostanatite, ali narocito skriniar. Ako ne se lazam posle sutot na donati, topkata pomina pred broz a ovoj ne reagirase, a najzagrizuvacka e reakcijata na skriniar, ko i broz taka i on, brani so pogled, totalno nesvojstveno za defanzivec u sistemot na konte, kade po sekoja cena se nastojuva da se spreci protivnikot.

Bez razlika dali igra ok ili ne skriniar u sistemov, istiot nema vrska za ova sto reagira vaka blago, ko pederce nekoe, istiot skriniar i so fiorentina branese ocajno mesto da faulira uste na sredina od teren koga vlahovic dade gol, pa i 1-2-7 formacija da igra timot, skriniar i denes i togas so fiorentina morase da reagira i da brani ko da nema utre. Ednostavno po sekoja cena da se obide da gi spreci protivnicite, so fiorentina makar i da dobie crven, ili zut seedno ( ke gi ripnese genoa ), denes isto, imase prostor da reagira, ostavi taa rabota nekoj drug da ja vrsi ne deka ne mozese, pa posle toa i go glea bastoni ko on da e kriv.

Vakvi golovi ne smeat da se primaat, odnosno procentot na istite da e dosta mal vo tek na edna sezona, a toa za zal so nas ne e slucaj, eve u momentov samo mi teknue na golot so fiorentina, denes lecce, atalanta prethodnoto kolo, so parma vtoriot, ova sve na utakmici kade gubevme bodovi, a ima i drugi garant kade na kraj sme tepale a sme primile avoidable golovi u situacii kade duri i rutinski mozela da reagira odbranata.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Чекам да видам што rant ќе има Конте овој пат. Претпоставувам, пак, дека нема доволно играчи.
Ова ако го изјави треба директ отказ да попие, без грам двоумење. Божем ростерот му е крив што прави измена во 85-та минута и што првата измена му е дефанзивец за дефанзивец при резултат 0-0. Оваа утакмица денес е чиста на Конте, очајно изменаџирана од негова страна и промашено се што може да се промаши, пристап, тактика, измени...

Иначе у право е Урко, не е само Кандрева него и Бастони и Шкриниар кумуваа за голот, како незаинтересирани да беа, нарочито Шкриниар. Лукаку игра 90 минути у куп каде утакмицата ја добивме у 20-та минута, наместо да го извади на полувреме и да игра Еспосито овој 90 минути го држи и нормално дека денес ќе е ко дух. Сенси изигра 5 страшни утакмици, се повреди и изгледа полета во облаци дека е којзнае какво играчиште, да му ебам се миџетско ја на него. Криминален беше денес, уште па земал изведува со некои шутеви од место божем Роналдињо е. Носи го Ериксен одма и да видат малце конкуренција одредени ликови јер вака не иде, а истото важи и за Кандрева умрениот кој изгледа мисли дека има статус на Бог во тимов, се да му ебам најмило јас на него, ИНВАЛИД.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.340
Како бе така?
Па нели @Syn кој ги има најверодостојните извори кажа дека јас лажам,дека супер поминал на прегледите?
Чудна работа стварно...
Ako se navratis nanazad, istoto i jas go pisav ama i toa e pretpostavka samo, zasto nisto oficijalno nikade ne e potvrdeno, muabetot za izvorite inace i sam znaes deka bese za eriksen i negovoto odenje vo juve, za ova so pregledite samo ti staviv tekst od fcinternews kako stojat rabotite koga ti rece deka ne gi pominal medicinskite.
I seuste oficijalna potvrda za toa nema, nit pa ti stavi togas a i sega, zborese na pamet, mene licno kur me boli dali spinacola ke dojde ili ne, ili dali mozes ili nekoj tret takov ne mnogu biten, a i u paket so toa i pricinite za istoto, nebitni mi se, glavniot muabet bese za potencijalnoto glavno zasiluvanje za ovoj preoden rok pa i sezonava,eriksen, i eve do denes tocno 0 informacii, osven onaa od mozzart, ne izlegoa so muabet za toa deka juve se vmesale.

Hipoteticki ako nedelava potpise, da te tagnam treba li za da te prasam abe neli ovoj u juve ke idese ? Ili da go zaobikolime detskovo ponasanje.
Stavaj si izvori ko site sto praat tuka, ili barem koga nekoj ke ti replicira za da stavis link za nesto sto si pisal, napravi go istoto i glej toa da ne bidat srpski klikbejt naslovi glupo e da ti objasnuvam zasto e toa taka. Pokraj fcinternews, fcinter1908, football italia, ti za mozzart si se fatil.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Ова ако го изјави треба директ отказ да попие, без грам двоумење. Божем ростерот му е крив што прави измена во 85-та минута и што првата измена му е дефанзивец за дефанзивец при резултат 0-0. Оваа утакмица денес е чиста на Конте, очајно изменаџирана од негова страна и промашено се што може да се промаши, пристап, тактика, измени...

Иначе у право е Урко, не е само Кандрева него и Бастони и Шкриниар кумуваа за голот, како незаинтересирани да беа, нарочито Шкриниар. Лукаку игра 90 минути у куп каде утакмицата ја добивме у 20-та минута, наместо да го извади на полувреме и да игра Еспосито овој 90 минути го држи и нормално дека денес ќе е ко дух. Сенси изигра 5 страшни утакмици, се повреди и изгледа полета во облаци дека е којзнае какво играчиште, да му ебам се миџетско ја на него. Криминален беше денес, уште па земал изведува со некои шутеви од место божем Роналдињо е. Носи го Ериксен одма и да видат малце конкуренција одредени ликови јер вака не иде, а истото важи и за Кандрева умрениот кој изгледа мисли дека има статус на Бог во тимов, се да му ебам најмило јас на него, ИНВАЛИД.
Не го изјави тоа, овој пат. :)
Кажа дека Интер нема тим за со одење да добиваат натпревари и дека секогаш мора да играат со 100 на саат ако сакат резултати. И во право е за тоа.
Ама одговорноста секако паѓа на него за денешниот натпревар.

Иначе Кандрева не си ја покриваше страната, негов играч е тоа за маркирање. И во прво полувреме неколку пати го направи истото, на почеток на натпреварот Лече имаше и огромна шанса ради тоа. Катастрофа беше денес.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom