Фан Клуб: Интер

Дали мислите дека имаме шанси за Скудето.

  • Можни одговори

  • Не

  • И ајт чао пријатно


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.517
Поени од реакции
25.231
strasno pickarsko branenje isteraa za golov, a i po golot, so gledanje, donati sutira, topkata ide nakaj aut, ja gledaat 10 igraci, kandreva ja promasuva, posle toa nafrla, skriniar ja glea mesto da ja sece, ne znam koj im e filmov u natprevarov ali ova e definitivno edno od najlosite izdanija sezonava.
Konte isto potfrli premnogu, kasnese so izmenive mnogu.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.393
Поени од реакции
7.428
Трет напаѓач требаше да стави од пред 45 минути а не на завршена утакмица.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.517
Поени од реакции
25.231
totalen promasaj denes konte, u vtoro poluvreme tocno 0 sansi za napadot, samo golot bese prilika za gol i bese postignat od defanzivec posle prekin. Lautaro denes ubedlivo najlosiot na teren, i na krajov prokocka cist gol, ama u princip utkata denes bese napravena uste pred da zapocne natprevarov od strana na misterot od klupa.

p.s. od 12 korni ili kolku i da bea, 18 bea lagano fateni od golmanot na lecce
 

Marquess

Second to none
Член од
20 јули 2009
Мислења
3.707
Поени од реакции
5.562
Ете ти ги бираги и кандрева конте!
Ебете се у гз сеа,опинчари едни смрдени!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.393
Поени од реакции
7.428
Никаков интензитет немавме во нападот, секоја топка враќана назад демек ќе ги развлечат Лече да се отворат. Патетика.
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.833
Поени од реакции
2.717
Чиста трагедија, без ебана желба за победа против овие полуаматериве. Каков килав гол пак примаме ова е неверојатно жими се.

Кој курац е ова со корнериве не ми е јасно. Бираги и Кандрева не можам да ги смислам, нека се изгубат све да им изнаебам по список.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
29.810
Поени од реакции
66.430
totalen promasaj denes konte, u vtoro poluvreme tocno 0 sansi za napadot, samo golot bese prilika za gol i bese postignat od defanzivec posle prekin. Lautaro denes ubedlivo najlosiot na teren, i na krajov prokocka cist gol, ama u princip utkata denes bese napravena uste pred da zapocne natprevarov od strana na misterot od klupa.

p.s. od 12 korni ili kolku i da bea, 18 bea lagano fateni od golmanot na lecce
A Lukaku inace frapantno izdanie imase. Ocaj cel tim, plus i Broz se povredi... Da umre sudijata sto ne mu dade crven na Donati u prvo, da crkne.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.560
Поени од реакции
1.844
Шкриниар мизерија е сезонава, ако не може да се уклопи, ајт у курац на лето. Како примадона на примениот гол ми се понаша, па уште го гледа Бастони
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.517
Поени од реакции
25.231
preeska koga go povtorija pak golot mnogu me interesira koja bese poentata taka skriniar da go brani toj centar sut, na santim do nego idese topkata, on ja glea, mrtov da bese bolji refkels ke imase barem da reagira nekako. Premnogu golovi sto primivme sezonava bea avoidable sto ne e slucajno, denes isto, ne deka napravija nekakva akcija, sut koj trebase nakaj gol da ide otide nakaj aut.
Slucajno se najdoa u situacija da nafrlaat i bidna toa sto bidna ama celata reakcija na odbranata tuka bese krajno nesfatliva i toa e problemot, nula borbenost i obid da se reagira, jedini sto se obide nesto da naprai bese mrtviot kandreva, normalno, bezuspesno.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
23.967
Поени од реакции
33.864
Колку бавно се движеше целата средина... Барела и Сенси не се ни пола од тоа што беа пред повредите. Дај нека го платат Ериксен и уште следниот натпревар да почне. Денес ни водство не заслуживме ама повеќе боли како лесно го прокоцкаа.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.517
Поени од реакции
25.231
A Lukaku inace frapantno izdanie imase. Ocaj cel tim, plus i Broz se povredi... Da umre sudijata sto ne mu dade crven na Donati u prvo, da crkne.
pa barem praese nesto, prvata sansa preku nego bese, stativata na broz isto, ne deka on imase dobro izdanie ama barem bese vklucen nekako u igrata, narocito u prvo, lautaro cela utakmica apsolutno nisto korisno ne napravi, u vtoro 2 topki mu dava lukaku ovoj od prva sutira za da dae nekoj jutub gol, mislis vodime ubedlivo.

Katastrofalno izdanie na timov toa e fakt ama lautaro najveke me iritirase radi nedisciplinata sto ja pokaza, ne moze da mi sutira od situacii od koi se dava gol posle 20 takvi obidi a pritoa rezultatot e 0-0, dosta neseriozno deluvase tuka. Kolku i da mu go sakam toj ubvistven instikt i upornost da dade gol od bilo kade, denes u 3 navrati sutirase koga mozese da podava, narocito onaa dole levo, koga od nikakva situacija mesto da podava do lukaku on sutira so leva bezveze i uporpasti potencijalna dobra sansa za gol, u slucaj da go pogodese pasot i lukaku.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
4.747
Поени од реакции
5.160
Лаутаро дно. Не требаше ни да го започне второто. Поарно Еспозито нека го пуштеше, барем ќе се трудеше.
Лукаку нели беше донесен да разбива бункери? 0 и од него.
За бековиве се е кажано. Бираги еден центаршут не знае да погоди, слободно нека го оставаат.
Кандрева како Перо в лево што тргнуваше, овај истото само десно. Оди прочитај го што ќе прави. Непредвидлив скрос. Мислам дека и Бираги да го чуваше, ќе го затвореше.
Прва утакмица во која што игравме без желба. И голот беше чиста случајност. Немој да си правите дека бил изгледна шанса. Па и во првото таа стативата или од Лукаку шутот. Такви полу шанси има и најотепаниот тим. И Лече имаше неколку такви.
Срамота е против ваков помочан противник да не направиме барем 3-4 100% шанси. Тактика во минус.

Многу ми е глупо што ништо фазла немаат изиграно арамииве, а веќе на +4 ќе бидат. Сами се победуваме.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
1.593
Поени од реакции
1.364
Чист гол поништен, и чист црвен картон за Лече.

Не беше лесно со екипа која се брани со 11играчи на своја половина.

Сега ќе ги видиме дали ќе ги казнат судиите, или како награда од федерацијата ќе им судат на своите миленици јувентус другата недела.
 
На врв Bottom