Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Ако не ми е дојдено до 1500 евра и можам да си дозволам да ја поправам, плус да ја позајмам на другари и да им излезам у пресрет, нема да ти ја дадам за цената која што ја сакаш. Гледаш, секој си влече своја страна, ко што пиша Фрос, ќе го чуваат за куп, ќе го чуваат да одмори некој играч.

Дека им цица пари, им цица ама дека им е терет на буџет, не им е. Таа плата и играч да не ти игра би бил терет на секој фудбалски клуб во светов, освен на Јунајтед.
Секој си влече на своја страна што не значи дека е во право. Јас ќе си купам друга кола, а ти ќе бидеш во загуба. Иначе кола и жена не се даваат на другари :)

Реков погоре, нека си го чуваат ако не им е терет, ама тоа влече и други паразити и проблеми, али не е тоа темата.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Де бе толку се финансиски моќни Јунајтед? Знам дека имаат најголема база на навивачи и се, ама ако се буквално најмоќниот финансиски фудбалски бренд моментално, тогаш срамота е ова што им се случува годиниве... Буквално со ништо не покажаа овој преоден рок дека парите не им се проблем.
До толку се. Со што ти покажале дека парите било когаш им биле проблем?
Носеле играчи ко Ди Марија у прајм а не ни играле во ЛШ :)

Секој си влече на своја страна што не значи дека е во право. Јас ќе си купам друга кола, а ти ќе бидеш во загуба. Иначе кола и жена не се даваат на другари :)

Реков погоре, нека си го чуваат ако не им е терет, ама тоа влече и други паразити и проблеми, али не е тоа темата.
Ако не ми е проблем да бидам во загуба и „ударот“ можам да го истрпам, зошто да не, само за да покажам моќ? :)
Иначе, ќе го чуваат и ќе го дадат само под нивни услови (како што го дадоа и Лукаку). Сега, зборам и јас ко да сум му десна рака на Вудвард ама ова се заклучоци кои ги влечам од раководењето на клубот во последниве 5-6 години (пост Ферги ера).
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Икарди официјално на листата пријавени за Серија А.
Ако има бога...
пс.Каков Санчез какве пичке матерне.Нека ја наредат со Икарди и нека не чепкаат ништо во нападот.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Не е исто. Балансот на плати ќе биде изместен (претпоставувам, не знам точно кој колку зема во Интер) и може да се буни пола екипа за нови подобри договори и да се наруши атмосфера. Не може нов (во случајов и полумртов) играч да зема повеќе од сите, тоа е рецепт за дестабилизација на интерни односи.
Не се слагам!
Кажи ми што ќе се случеше доколку Пеналдо покажеше 0 резултати во Јуве, а зема плата колку за цел тим?
Зошто Јуве "ризикуваа" и направија толкав гап во платите? Знаеш ли колку зема плата Пеналдо?

Не ни мора доаѓањето на нов поплатен фудбалер да е причина за нарушување на атмосферата во клубот и барање повисока плата од други фудбалери, тоа може да се случи и помеѓу постоечките (старите) фудбалери ако гледаме од тој аспект...
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Не се слагам!
Кажи ми што ќе се случеше доколку Пеналдо покажеше 0 резултати во Јуве, а зема плата колку за цел тим?
Зошто Јуве "ризикуваа" и направија толкав гап во платите? Знаеш ли колку зема плата Пеналдо?

Не ни мора доаѓањето на нов поплатен фудбалер да е причина за нарушување на атмосферата во клубот и барање повисока плата од други фудбалери, тоа може да се случи и помеѓу постоечките (старите) фудбалери ако гледаме од тој аспект...
Зошто е Роналдо а не Ел Хаџи Диуф, затоа се исплати да ризикуваш.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Зошто е Роналдо а не Ел Хаџи Диуф, затоа се исплати да ризикуваш.
А кој е поспособен кај нас од Санчез па да мисли дека треба да си бара повисока плата?
Ми нема смисла тезата. Едноставно процениле дека треба да зема поголема плата и го купиле играчот, ако не си ја оправда платата има мерки, а тоа не мора да значи дека другите фудбалери ќе кренат револуција за повисоки плати...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Досадни сте со бесмислениве бизнис и економија постови.

Секој игра како му одговара денеска и нема потреба да се пишуваат постови по десет страни за една иста работа.

Манчестер мисли дека таа зделка не им одговара,Интер сеуште си вели дека можат да го доведат Санчез и ќе седнат на следна рунда разговори.
Битна е и желбата на играчот каде сака да оди,но и клубовите треба да се договорат.
Манчестер си има свои принципи,Интер си има свои принципи и Се се сведува на нови состаноци меѓу двата клуба додека не се изнајде решение.
Тоа е фудбалот денеска,бизнис.

И да не се доведе Санчез,нема да е крај на светот со онаква никаква форма и повреда на секој месец.

Икарди е пријавен за оваа сезона во составот и најверојатно ќе го гледаме Интер во понеделник на МТВ1 ако добро прочитав
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Не се слагам!
Кажи ми што ќе се случеше доколку Пеналдо покажеше 0 резултати во Јуве, а зема плата колку за цел тим?
Зошто Јуве "ризикуваа" и направија толкав гап во платите? Знаеш ли колку зема плата Пеналдо?

Не ни мора доаѓањето на нов поплатен фудбалер да е причина за нарушување на атмосферата во клубот и барање повисока плата од други фудбалери, тоа може да се случи и помеѓу постоечките (старите) фудбалери ако гледаме од тој аспект...
Абе озбилно споредуваш Роналдо/Меси со било кој друг? :) И за квалитет и за плата, џабе е споредбава меѓу било кој од двајцата со рандом играч, не па ваков Санчез.
За вториот дел се слагам, само многу поголеми шанси има истото да се случи во примерот што го дадов со нов играч.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.532
Поени од реакции
1.515
Интер со најмногу продадени сезонски билети во Италија


 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
Интер со најмногу продадени сезонски билети во Италија


Ееее кога само ќе ми текне дека некој како Ацо и остала багра од групава се споредуваа со навивачите на Интер, демек кој кур фактор биле они :tapp:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Абе озбилно споредуваш Роналдо/Меси со било кој друг? :) И за квалитет и за плата, џабе е споредбава меѓу било кој од двајцата со рандом играч, не па ваков Санчез.
За вториот дел се слагам, само многу поголеми шанси има истото да се случи во примерот што го дадов со нов играч.
Добро добро, ајде така нека биди ти како што велиш.
Нека не го земаат Санчез, овие ќе организираат пуч оти (пр.) Кандрева зема 2.2м а не 5м. како и Санчез...

А тоа со Роналдо беше само пример пошо е ООООООГРООООМНА разликата. Манџукич 3м плата - 8 голови лани, Роналдо 30м плата 20г. Можеш соодносов да ми го прерачунаш?

Можам и други примери да ти дадам каде што дури и помалку платени фудбалери се поефективни од високоплатените.

А тоа што го тврдиш дека кај нов фудбалер се поголеми шансите од дестабилизиација поради платата ми е смешно. Од каде знаеш како ќе одигра новиот, што ако стварно си ја оправда платата и покрај тоа што очекувањата не биле такви? И уште нешто ќе те прашам... Знаеш ли колку зема плата Бејл во Реал, а колку другите? Ова е сасвим доволно, а ти ако сакаш продолжи да веруваш во твоето.
Автоматски споено мислење:

Ееее кога само ќе ми текне дека некој како Ацо и остала багра од групава се споредуваа со навивачите на Интер, демек кој кур фактор биле они :tapp:
Џонтра, Лепак, Саше, дечко... ај оди дувај во ауспух и не замарај! Или дај влези од стариот акаунд и престани да се прикриваш.:kafence:
 
Последно уредено:

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
realno, poarno keita da go zadrzea, ke si igrase SS i ke bese zamena za lautaro, vaka osven biraghi, jas ne veruvam nekoj da se kupi
 

Kajgana Shop

На врв Bottom