Фан Клуб: Интер

Да го враќаме ли Myрињо ?


  • Вкупно гласачи
    106

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
24.889
Поени од реакции
24.061
Si ima i pros i cons ova so sancez, od losata strana toa sto prednici e povisokata frekfencija na povredi sto ja imase vo zadnji godina dena, sto vlijaese i na slednata losa rabota, digresijata vo forma. Mala uteha za poslednovo e sto igrase vo tim kade retko koj imase nekoj znacitelen progres, i lukaku bese umren tamu, za pogba muabet da ne praam.

Dobra stvar, uste e u prime godinite pa ima (golem) prostor da si ja vrati formata, dokazan igrac na sekoe mozno nivo plus so iskustvo vo serija a, valda i jazik znae taka da ne bi imal problem za adaptacija.

Druga stvar, za istite pari trebase da dojde 34 godisen igrac koj igra na pozicijata na lukaku i bi se koristel za rotacija.
Vaka bi dobille daleku pouniverzalen fudbaler sto nudi poveke takticki opcii za konte ali pa od druga strana ke nemame direktna zamena za lukaku (iame be, ikardi hehihu), osven ako ne doe i ljorente zaso gleam uste se butka u nekoi spekulacii.

taaaka da, ako alexis gonadmine glavniot problem, a toa e znacitelno namaluvanje na taa frekfencija od povredi, ima golemi sansi da ponudi i mnogu poveke od igrac koj bi bil korisen samo ko opcija za rotiranje. Go opravduvam kako i da e ovoj mozen transfer, isto i transferot na biragi.

Ostanuva uste eden igrac za sredina i merkatovo da bide najdobro posle ona od 2009, baska sto pokraj igraci go dobivme i conte
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
1.218
Поени од реакции
1.659
Монако по Мауро... Тим по мерка. Да не му се секираат за опстанок годинава.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
24.889
Поени од реакции
24.061
da da, poidealen tim a i mesto za ziveenje za wanda nema. Glupa ke e ako go odbie ova.
 

|И.И|

Интерист
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.054
Поени од реакции
4.657
“ Wanda : Icardi will not join Monaco “

Абе да го зацементираат на клупа да биде среќен ако биде повикан за куп натпревар , говно пребирливо , Макси Лопез да ти ги ебе децата неродени од таа опајдурата од жена со пластична кењара
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.221
Поени од реакции
1.303
Тешко дека Монако ќе го купат.
Они веќе го купија Бен Једер а и го имаат Фалкао.
Да не ги редам и остали 7-8 напаѓачи. Едноставно не гледам зашто би го купиле освен за курчење.

Јас уште верувам дека Јуве е негова дестинација.
Претпоставувам после Санчез (доколку дојде)

Него се ќе биде јалово доколку не купиме уште еден на левата бековска позиција, или го задржиме Димарко.
Ако останеме со Далберт и Асамоа, господ напомош.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
23.576
Поени од реакции
32.100
Многу лесно паѓате на медиумски хајки. Тој си кажа одамна дека нема намера да оди надвор. Овие демек договориле нешто па тој одбил па сега пак е џубре. Не верувам ни дека има официјална понуда од Монако нити пак нашиве сега земале да преговараат со факинг Монако за играч кој нема шанса да стапне таму. Ќе договорат нешто или со Наполи или со Јувентус и тоа е тоа, стрпете се малку.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.737
Поени од реакции
12.211
Me interesira Sanchez dali e vo nekakva forma ili ke dojdi kaj nas pa tek ke treba da go cekame da dojdi do nekoe nivo.
Igrase na pripremite za junajted?
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.308
Поени од реакции
7.264
Па и да не е веднаш спремен Санчез за почеток на сезоната не е некој голем проблем. Even ground е за сите екипи. Мислиш сите освен нас влегуваат во новата сезона фити, без повреди и со комплет екипа која поминала низ целосни припреми?

Не. Како ние, така и другите екипи имаат играчи кои играа Копа Америка, биле на одмор или се приклучиле на тимовите покасно од обичаеното поради касен трансфер или што и да е.

Така да, релакс и нека почне сезонава. Првите неколку утакмици се увек килави.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
232
Поени од реакции
143
Според последниве постови мислам дека го немате воошто гледано Алексис последниве неколку месеци.
Го имаме гледано,но ти го немаш гледано Интер :D

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
23.576
Поени од реакции
32.100
Според последниве постови мислам дека го немате воошто гледано Алексис последниве неколку месеци.
И ти го немаш гледано Кандрева па никому ништо :pos:
 
На врв Bottom