Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
најдобриот перформанс му беше кога го купија и на видеото со кое го претставија свиреше на пиано
Ете уште една причина да дојде, таман ќе ни се најде околу Божиќ кога снимаме шашави видеа :)
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
За Алексис само да се крстиме дека Конте ќе го препороди и дека ќе сака пак да се докажува, инаку тешко нас. Али со оглед на тоа дека му одговара да дреме на клупа и да лапа 500к неделно, не би рекол дека е амбициозен нешто.

Доста ги следев Јунајтед лани и типот кога добиваше шанса беше изгубен тотално, тажен беше. Го гледав и со Чиле на Копа Америка и иако извади некоја океј статистика, пак се влечеше на терен. Се на се, не постои на фудбалска мапа 2 и кусур години...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027
@Донев
Јас знам дека не е тоа што беше, ама толку можеме. Појак нема шанса да се земе.
Поарно Алексис да го гледам отколку Кандрева, Далберт или Перо.
За дали го одобрувам трансферов или не, зависи од тоа колкава плата бара и колку треба да се напучиме за да го купиме. Ако се многу пари во прашање, сигурно дека нема да сакам да дојде.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791

Јас до тука го пратев, со надеж дека ќе го земеме. После тој натпревар стана јасно дека ќе бега од Италија. Од тогаш го имам гледано неколку пати, во главно со Чиле. За нас би бил одличен трансфер посебно со овие позајмици и слични шеми...
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.058
Поени од реакции
11.027

Јас до тука го пратев, со надеж дека ќе го земеме. После тој натпревар стана јасно дека ќе бега од Италија. Од тогаш го имам гледано неколку пати, во главно со Чиле. За нас би бил одличен трансфер посебно со овие позајмици и слични шеми...
Еден другар кец ја имаше играно на 10 000 :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Замисли сега да ги земат Дуван Запата, Петања и Хулк (ако игра уште?) заедно со Лукаку, е тоа ќе биде страва напад. Спал, Бреша, Лече-мече со боксови и клоци ќе ги добиваме. :pos:

Санчез мислев постар е, тој 30 години имал. Може многу да помогне ако дојде, има играно во три од 4ти најјаки лиги, ЛШ и репрезентативни мечеви. Ќе внесе искуство во екипата. Е сега не знам во кавка форма е пошто го немам гледано во последно време, но сигурен сум дека ако е мотивиран и загриза на овој нов проект на Конте дека ќе легне многу добро на екипава.
Само Џеко може да го замени Икарди, и Кавани од имињата со кои не поврзуваа.
Како трета алтернатива, дефинитивно сум за Запата. Можда нема да ги разликуваме со брат му во нападот ама има да растураат.
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.331
Поени од реакции
6.234
Еден од последните мои обиди да станам кладилничар беше Манчестер Рома 0-1 гол :гик:
На едно ливче 270.000 добивка, се испаѓа саботата, неделата италијанците сите од 15.00. Сите на полувреме имаат водство, Рома на зденек земан води 2-0 на полувреме, почнува второ до 70та минута се таман, по 3-0, 4-0 водеа фаворитиве, Рома си стои 2-0, и почнува 2-1,2-2, 90та минута, завршија сите, се молам Рома да даде гол, и нормално Рома прима, играа дома со Болоња, 2-3 конечен. 2012-2013 сезона. Тоа беше крај на кладењето, ми дадоа 10 ваучери по 20 денари....

Инаку Ванда бара Икарди да се врати во составот и да тренира со првиот тим, ама не ја фермаат, како да не постои веќе се однесуваат спрема Икарди. Ќе го држат на трибини, кинезот е спремен да фрли 60М во вода ама не го враќа во состав никако.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Ne znam kako ke bide so platata za Alexis, ama ako ima nekoja razumna suma togas neka probaat sto kur. U princip sum apla protiv zazivuvanje na karieri na kako da kazam, istroseni ili izduvani fudbaleri, ama za Alexis valjda ke vredi da probaat da go ebam. Malce od malce da ja povrati formata ke bide top, realno za Perisic e Mbape, da mu ebam toa ustasot nikakov.

Ali pak imam doza na skepticizam vo mene, sepak za juznoamerikanec se raboti, apla nestabilni se vo glavite.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Викаат дека нешто тој ќе намали, нешто Јунајтед ќе му плаќа за да се изгуби а од Интер ќе зема нешто помалку од Лукаку.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.137
Поени од реакции
107.439
Me tesi samo sto Konte e mnogu jak motivator i pod negova palka moze skroz da si ja povrati formata i motivacijata. Mada ne gubime premnogu, pozajmica e sepak.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Me tesi samo sto Konte e mnogu jak motivator i pod negova palka moze skroz da si ja povrati formata i motivacijata. Mada ne gubime premnogu, pozajmica e sepak.
Moe mislenje e deka Aleksis ostanuva, na presot Solskjer go potvrdi toa, nema logika da go pustat koga nema da mozat da kupat zamena.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Me tesi samo sto Konte e mnogu jak motivator i pod negova palka moze skroz da si ja povrati formata i motivacijata. Mada ne gubime premnogu, pozajmica e sepak.
One man's trash is another man's treasure. Имам добро предчуство за Санчез. Продорен играч во комбинација со цврст и доминантен напаѓач како Лукаку, ќе биде јако.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom