Фан Клуб: Интер

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од Io Sono Interista, 27 февруари 2011.

?

Да го враќаме ли Myрињо ?

 1. Да, секако, уно ди нои

  22,2%
 2. Не, и не замарај

  22,2%
 3. Да видам дали ќе идеме у ЛШ па ќе одговорам, у спротивно кој ги ебе

  3,7%
 4. Јас сум Шикиреа, редовно ве читам и лајкувам

  35,8%
 5. https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

  16,0%
 1. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  592
  Допаѓања:
  437
  Абе еве Ливерпул може и без трофеј да остане, ама неможеме да кажеме дека немале успешна сезона?
   
 2. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  28.019
  Допаѓања:
  60.023
  Pa ne e uspesna sezona koga si potrosil 300m evra a si osvoil 0 tituli. Bar eden kup da zemea.
   
  На Sasa Ilic му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SK-92

  SK-92

  Член од:
  11 октомври 2010
  Мислења:
  592
  Допаѓања:
  437
  Абе наш Интер да игра вака ние има да урламе од радост.
  Многу мали разлики направија они да не освојат Премиер.
  И еве, ПСЖ поеба 400 милиони, земаа титула во француско, ама никој не ги гледа како тим од калибар на Сити или Ливерпул моментално, и генерално сите зборите дека се неуспешни.
  Ние да играме барем слично на Ливерпул има да бидеме премногу оптимистични а трофеј ќе си дојде, барем во купот, тоа сигурен сум.
  Ние моментално играме еден тежок анти-фудбал со почнување акција од голман, меѓутоа најмалку стотина пасови помеѓу Де Вриј и Шкриниар додека да стигне топката до некој од средина и заглавуваме пред противнички шеснаестерец.
  Со Киево, значи одамна испадната екипа дали имавме 3 озбилни шанси. Се беа некои набацувања од корнери, фаули или оние обидине на Перишиќ, Седрик, Асамоа и Весино.
   
 4. Trolejbus

  Trolejbus

  Член од:
  17 јануари 2019
  Мислења:
  395
  Допаѓања:
  461
  Искрено едно време сметав за Ливерпул и мислам дека од трансфер политиката се во минус накај 150 милиони за 5 години (купувања/продажби). Јувентус беа накај 250 милиони во минус. Така да не си во право за Ливерпул дека се претрошиле, претпоставувам овие две сезони имаат и рекордни заработки со две финалиња во ЛШ и добри игри во Англиско. Така да ако освојат ЛШ и летово ке имаат доста јак буџет за засилувања.
   
 5. meazza

  meazza lo §ono in†eri§†a

  Член од:
  30 јануари 2007
  Мислења:
  6.524
  Допаѓања:
  546
  Озбилен сум, игра далеку подобро од првиот дел од сезоната. Кога е во прашање напаѓач, се бараат голови и асистенции, а Перишич со 8 голови и 4 асистенции е веднаш зад Икарди.
  Се сложувам дека треба да се продаде, не дека нема квалитет туку не му се игра веќе.
  Еве и Дамброзио, колку и да го плукаме, сезонава е играч со најмногу асистенции во цел тим, има и 2 погодоци што го прави еден од најефикасните дефанзивци во Серија А.
  Обрантата е на место, со Годин и евентуално еден бочен бек би бола топ.

  Потребни се нови имиња, особено во нападот. Ако не му се игра и на Икарди, ке мора да се менува целиот напад, само Политано би го оставил и Лаутаро ...

  За очекувањата за новата сезона е сеуште многу рано, прво мора да видиме кој ке биде тренер и какви засилувања се планирани.
  Денес читам за Киеза и Лукаку место Перо и Икарди, со играчи како Ракитич и Барела во комбинација со Раџа и Броз во средината, очекувањата нормално дека би биле борба за скудето и барем четврт финале ЛШ.
   
 6. Aleksandar91

  Aleksandar91

  Член од:
  16 април 2014
  Мислења:
  4.066
  Допаѓања:
  4.087
  Тоа што Дамбо е со најмн асистенции не значи дека е добар, туку дека средниот ред ни е тиња.
   
  На Fredy Guarin му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Io Sono Interista

  Io Sono Interista The original, one and only IoSono.

  Член од:
  21 декември 2007
  Мислења:
  23.172
  Допаѓања:
  30.485
 8. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  2.785
  Допаѓања:
  3.359
  Pa sto e togas uspesno ako ne osvoi nieden trofej?
   
 9. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  24.329
  Допаѓања:
  22.941
  Ovoj i na 40 bi go zemal, ako seuste igra : )
  boka, siti i psg projavile interes za nego, inter se spomnuva najverojatno radi konte, ama de rosi da ide vo drug italijanski klub ne veruvam, iako od roma prakticno e i nabrkan, ne sakale nov dogovor da mu ponudat.
  Jedino familija nesto a u, pa da saka da ostane vo italija ama mnogu tesko.

  Inace mislam deka ke napravat obid da go zemat kieza, za kogo i juve projavuva golem interes, najverojatno ke se '' zrtvuva '' karamo, i onoj vandhausen mausen kako i da e so pola koleno sto e, a nisto cudno i politano. Politano plus karamo plus uste eden igrac plus pari e do nekade i idealno za fiorentina, poveke ne mozat da dobijat od bilo koj drug kalco klub, koga praime muabet za igraci, ne i pari.
   
 10. Fredy Guarin

  Fredy Guarin Second to none

  Член од:
  20 јули 2009
  Мислења:
  3.244
  Допаѓања:
  4.749
  Ке се циганчиме со комбинации,играчи,замени за Киеза и на крај ќе си искешира Јуве 70ка и ќе си останеме со курот у рака.Нешто слично како за Дибала на времето коа не поебаа за 5милиона разлика.
  Инаку мене ми е број еден таргет Киеза,дечкото е ОГИН од играч.Заради ова ми е уште по криво што во јувентус ќе заврши.
   
  На Aleksandar91 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  24.329
  Допаѓања:
  22.941
  fiorentina od inter moze da dobijat dvajca igraci koi bi im bile starteri, eve da dobijat od juve 60m evra, od tie 60 ke mora 30 da dadat za novi igraci, a vaka od inter mozat da zemat i pari, i 2-3 igraci koi bi im bile starteri.
  Politano ne deka e los za takov tim, isto i karamo, baska sto ovoj vtoriov moze i te kako da napredne ako redovno igra.

  Taka da finansiski isto bi pominale, AKO primer od tie 60 sto gi baraat, sakaat da kupuvaat novi igraci, vaka ke dobijat novi igraci, i suma mozda i pogolema od onaa sto bi im ostanala dokolku se resat da keshiraat za novi fudbaleri. Ne e deka ne bi bile vo win od takva zdelka, ako veke go gubat kieza sigurno.

  Konte e golem plus za pregovaranje so igracite, ko mancini na vremeto sto licno gi ubeduvase, taka ke pravi i on, a konte e visoko cenet trener kaj fudbalerite u italija, de rosi konkretno sega e stavan vo kombinacija samo radi nego.

  Ama kako sto vika stekot, prvo da dojde konte pa posle ke gi praime muabetive.
   
 12. meazza

  meazza lo §ono in†eri§†a

  Член од:
  30 јануари 2007
  Мислења:
  6.524
  Допаѓања:
  546
  Интер за наредна сезона кога јас би бил Марота :D

  ----------Ханданович---------
  Дамброзио-Шкриниар-Годин-Асамоа

  Данило--Миранда---Де Фрај-Далберт
  -----------Раџа-Ракитич--------
  -----------Броз-Гаљардини------
  ---Политано---Иличич----Киеза---
  Кандрева------Марио------Балде
  --------------Лукаку
  ---------------Лаурато

  Лукаку 80, Иличич 40, Киеза 70, Политано 25, Балде 25 Ракитич 50 и тоа е приближно 300м
  Гoлем дел ке се соберат од продажба на Икарди, Перо, Весино, Габигол, и младинци...

  АКо ви се гледа многу оваа сума, само потсетување еден Милан даде околу 80 за Пакета и пјонтек во Јануари.
   
 13. Syn

  Syn ^ Фабричка грешка

  Член од:
  23 декември 2007
  Мислења:
  24.329
  Допаѓања:
  22.941
  kako be ilicic 40, letovo za 12 mozea da go kupat ne go kupija, i tuka se pcuese na taa spekulacija :)))), samo jas ja branev, jer bolje on otkolku valero ili kandreva, a sezonava a i lani gazese i gazi, ali ode voz za nego ko opcija za rotacija.
  Druga rabota, skoro sigurno ako dojde konte, ke se igra so trojca nazad.
   
  На Sasa Ilic, SK-92 и VardarVoSrceto им се допаѓа ова.
 14. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  28.019
  Допаѓања:
  60.023
  Dambo si go stail pred De Vrij :facepalm:
  Inace Balde ako go otkupat neka se samozapalat od prv do posleden.
   
  На Sasa Ilic и _BerzerkeR_ им се допаѓа ова.
 15. VardarVoSrceto

  VardarVoSrceto

  Член од:
  7 август 2011
  Мислења:
  3.300
  Допаѓања:
  4.511
  Од продажбата на икарди, перишиќ, габигол, весино и останатиот отпад не можат да се соберат повеќе од 150 милиони. И тоа во општимистично сценарио. Значи со потрошени нето 150 милиони ќе имаме состав на ниво на годинешниот. Максимум 4 место. Среќа не си марота :P
   
  На _BerzerkeR_ му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: