Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 март 2013
Мислења
4.502
Поени од реакции
4.329
ахахаххахахахахаххахахахахаххахахаххахахахахаххахасхдксјфхкдјсахкадфгј ПААААВЛЛЕЕЕЕЕЕЕ ПЕЕЕЕЕЦЦЦЦОООФФФ ти е нешто како Џони Вајсмилер за за богати, фудбалски неписмен а дрско убеден во сопственото незнаење..
За дрзок, дрзок беше, и тоа безобразно дрзок, но дека беше фудбалски неписмен... Не знам :/

Знам само дека веднаш се приметуваше разлика во постовите и објавите. Беше прецизен, јасен, граматички и правописно добар и со добра перцепција за настаните, а ова сеа што е ... :facepalm:
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.795
Поени од реакции
8.915
Што викате, ќе остане ли Мауро следна сезона без Спалети? Се кон тоа се движи некако..

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
Што викате, ќе остане ли Мауро следна сезона без Спалети? Се кон тоа се движи некако..

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Izmesani spekulacii ima, nekoi velat deka i konte se soglasil za inter bez ikardi, zasto pokraj spaleti tuka e i marota, ausilio i opsto rakovodstvoto, na koe mozno e da ne im se dopagja negoviot odnos nadvor od terenot, a i konte istoto ne go tolerira, diego kosta mu bese glaven igrac sezonata titula koga osvoija, t.e. eden od glavnite pa go izbrka od tim letoto sto sledese, t.e. na kraj u januari si otide zaso atletiko ne mozea toa leto da kupuvaat.

Ama ako praime muabet dali ima sansa da ostane, kakva takva,togas samo bez spaleti, toa e fakt, ke vidime sto ke se deshava u situacija spaleti da si odi a konte da dojde, eden sostanok i rabotite moze da se smenat zasto momentalno slabo so ponudi za ikardi.

Od druga strana, ima i spekulacii za post ikardi napagac, navodno konte go sakal lukaku, koj iako mene kako profil na napagac ic ne mi se svigja, jebiga, ne sakam vakvi gramadi ko nego, ali od dzeko, kavani e najbolja opcija, zaso drugive dvajca 33 se, vtoriov i cesto se povreduva, od druga strana lukaku e 25. Za malite ekipi u sistemot na konte e idealen, tesko ke go cuvaat castaldovci i ostali mizerni defanzivci od liga, ama protiv napagacki ekipi narocito vo evropa, zz.
Najbolja spekulacija do sea za nov igrac e politano plus pari za kieza, a za ova ako napnat, skoro siguren sum deka i karamo ke im go dadat, a bastoni pak se spomnuva kako del od transferot za barela, so uste nekoj igrac plus.

Momentalno inace 1.20 deka konte doagja.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.806
Поени од реакции
15.886
Што викате, ќе остане ли Мауро следна сезона без Спалети? Се кон тоа се движи некако..

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Ако остане Икарди и со доаѓањето и на Нејмар, одличен тандем ќе имаме.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Меси отсекогаш го поврзуваат со Интер, е сега дали ќе дојде заедно со Пеп наредната ако ја утне Конте оваа или ќе има изненадување уште летово да дојде со Пеп место Конте ќе видиме, ама во тој случај Нејмар нема да дојде.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.117
Меси отсекогаш го поврзуваат со Интер, е сега дали ќе дојде заедно со Пеп наредната ако ја утне Конте оваа или ќе има изненадување уште летово да дојде со Пеп место Конте ќе видиме, ама во тој случај Нејмар нема да дојде.
Ako dojde mesi togas nejmar ne ni e potreben zosto martinez icardi mesi argentinsko trio ima rastur da pravat i site zaedno ke ja dupat wanda. Pep neveruvam da dojde oste ima od dogovorot so barselona :place:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.409
Хандановиќ, Седрик, Шкринијар, Миранда, Асамоа, Весино, Валеро, Наинголан, Политано, Перишиќ и Икарди во стартниот состав.
Дали да викам Форца Интер незнам...ама знам дека треба да кажам со господ напред.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Дали со победа и две нерешени одиме ние во ЛШ ако тепаат до крај другите се?
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.944
Поени од реакции
6.117
Nemame igraci koi znat da probijat po sredina dali e do trenerot i negovata taktika ili do tolku se sposobni igracite momentalno.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.409
Borja Valero (y)

A i Spaletti, polude od derenje.
Sho ochekuva koga im nabiva nervoza so Chievo?
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.511
Комплет фамилијата да му ја изнаебам на тој што му текна дека борха валеро може да игра во интер!
Крфта да му ја ебам!!!

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.345
Со оглед дека јавна тајна е дека спалети си иде, односов на икарди за дресов не ветува дека он има шанса да остане во една таква ситуација, ужасен е, не се замара, буквално ништо не прави не глеам и зашо се буниме кога не стартува, ваков каков што е со ништо не придонесува за тимов.
Ќе видиме следни две утакмици како ќе се понаша, ако го тера истиов курчобол мислам дека ќе удри потврда на муабетите дека е пред излезна врата без оглед на се.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom