Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
https://m.fcinternews.it/in-primo-piano/curva-nord-contro-icardi-e-san-siro-chi-ci-fischia-e-un-gobbo-mancato-quel-piccolo-uomo-non-merita-l-inter-306172
Курва Норд против Икарди и Сан Сиро 'Малото Човече не заслужува да го носи овој дрес'. Запамтете пред да му биде одземена лентата кога Интер влезе во криза 2 месеци, Икарди изјави 'кој не е со Интер во порази не заслужува да биде навивач на Интер и во победи.' Малото човече бараше покачување на плата наместо да каже како капитен дека цел тим на чело со ќелавицата не заслужува ни 1 евро во тие 2 месеци и дека сите ќе ја донираат платата, ќе беше легенда...
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
А истата таа Аталанта ја прекочи Рома од шанси иако и двете утакмици им завршија 3-3, требаше 20 гола да им дадат, кој беше таму Виола 7 им акна на Рома, исто некоја од послабиве екипи им играше тики така среде Олимпико, ама битно Спалети на Меаца задржаваше време на 1-1... Уште па ја изјавил: :facepalm::facepalm: Имаме бе управа ние? Гледа некој што збори моронов? Сфаќаат ли дека си игра курот ќелавиов со нас и дека не подјебава при здрав разум?
Добро им прави бе. Додека тие се толерантни до ненормални граници, тој игра стапот и со нив и со нас како навивачи. Од 1908ма до денес не знам кога клубов бил во таква состојба за precious да му биде нерешен резултат со Рома. По изјавиве се понаша како да е тренер на Торино, а не на Интер. Сте го слушнале копилево некогаш да бил самокритичен, како Гатузо на пример?

Да ја имаше над себе управата од Челси на пример, досега не само што ќе беше избркан, туку и ќе го истепаа пред камери, бумбар ќе го направеа. Па реков пред некое време, Рома има помал праг на толеранција, тие сменија тренер, ние кур сменивме. Мада мислам дека Марота и Жанг се свесни за тоа дека имаме умрена конкуренција, па затоа го чуваат до крај...па колку и да им е погрешно тоа.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
На страна тоа што нервите ни се при крај оваа сезона, мислам дека ја претерувате за нерешеното со Рома. Тие отепани, ние отепани, реми е реален исход. Да ни беше една екипа на 5 бода позади нас ќе паничев, ама две екипи се, и двете бетер од нас. Така да лабаво.

Со џубрињата ќе играме како на стероиди, Наполи ќе не плесне, ќе се помачиме со отепаните екипи и ќе заврши некако и оваа сезона.

Сега кој беше Даре Уфо, Ник или тролејбусот?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.307
Поени од реакции
7.442
На страна тоа што нервите ни се при крај оваа сезона, мислам дека ја претерувате за нерешеното со Рома. Тие отепани, ние отепани, реми е реален исход. Да ни беше една екипа на 5 бода позади нас ќе паничев, ама две екипи се, и двете бетер од нас. Така да лабаво.

Со џубрињата ќе играме како на стероиди, Наполи ќе не плесне, ќе се помачиме со отепаните екипи и ќе заврши некако и оваа сезона.

Сега кој беше Даре Уфо, Ник или тролејбусот?
Најверојатно јас, барем така вика Стефан.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
По се изгледа Спалети ќе остане, благодарение на имбецилите кои му дале договор во кој е заштитен како бела мечка.


------------------------------------------------------------------------------------------------------


Брате Јуто, си замина, се куртули :pos:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.052
Поени од реакции
12.510
Ама како,ама чекај,ама оризарите...


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324


Колку треба да ти е животот мизерен за да седнеш пред компјутер и ваква креација да направиш...

Боже мој, се надевам дека чист мајтап ко солза стои позади ова и дека не е во прашање величење.

Ми се плачи од фациве!

Во што се претворивме Боже мој...
Зошто ЈАС морам вака да страдам...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.334
Spaleti ako ostane, zz, kakov samo propust ke napravat suning, enormen, bez razlika koi igraci ke gi nosat, toa dovolno ke govori za nivnite ambicii, a ja iako otrpnav, naredna godina prv pat u zivot dali i 10% od sezonata ke izgledam, i toa e premnogu, stvarno neam namera ednoto isto veke treta godina da go gledam i da gubam i nervi a i vreme na niv, ne vredat.
Ali eve, iskreno seuste veruvam deka ne se do toj stepen ludi i marota i oni da ostane, i ova e muabet kolku da se izgura sezonata, ko mancini sto ostana 2009 a morati cel vtor del od sezona demantirase negovo zaminuvanje, pa duri i koga ja osvoija titulata, toa go pravese.

Ako se ebano seriozni, sve neka izgubat do kraj na sezona da bog da, preku kur od LS so gomnovo keljavo bukvalno nisto ne mi znaci toa '' dostignuvanje '', iako logicno e da se razmisluva deka nema sansa dodeka e aktivna sezonata a inter nema obezbedeno plasman vo LS, jedino nesto sto ostana za koe se borat u zadnji od dekemvri nagore posle eliminacijata i od kupot, da potvrduvaat zaminuvanje na trenerot. Od druga strana site negovi izjavi do sega najavuvaat deka si ja znae sudbinata, pa ete od iskustvoto so morati na vremeto, koj den pred da si ide mancini tvrdese deka on ostanuva, im davam fora da go nogiraat.

U sprotivno pozdrav i sve najbolje do negovoto nogiranje u paket so uste nekolku dusi i igraci i od uprava, timov trebase da pocne so cancer-free strategijata vednas posle poslednoto kolo, samo lud bi go odlozil ovoj proces radi ebani 20m evra, jakite pari wowowo. :popce:
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2014
Мислења
4.940
Поени од реакции
6.116
Ako suning se dvoumi za faking 20M sto ostanalo da dadat 120M za kvaliteten igrac. Pa i za nekoj 50M aj da ne bide 120M ovie ke si umrat odma ako treba da iskesirat tolko pari.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.497
Поени од реакции
4.324
Уште ли не ја глесате замислата и целта позади поседувањето на клубот?
Уште ли преовладува надеж дека тука се за да го направат клубот great again? :icon_lol:

За 20м свесно одат во уште 2+ промаршени сезони мислеќи дека така е поисплатливо, ок тогаш. ;)

#ПошоСакамДаРугам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom