Фан Клуб: Интер

Дискусија во форумот 'Фудбал фан клуб' започната од Io Sono Interista, 27 февруари 2011.

?

Да го враќаме ли Myрињо ?

 1. Да, секако, уно ди нои

  21,8%
 2. Не, и не замарај

  23,1%
 3. Да видам дали ќе идеме у ЛШ па ќе одговорам, у спротивно кој ги ебе

  3,8%
 4. Јас сум Шикиреа, редовно ве читам и лајкувам

  37,2%
 5. https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

  14,1%
 1. nik1

  nik1

  Член од:
  6 април 2014
  Мислења:
  2.733
  Допаѓања:
  3.333
  Od sabajlevo citam samo postovi po tie fan grupite na inter dokolku spqleti obezbedi LS naredna sezona ke ni ostane trener zosto na kinezite im bil skap konte koj baral 12M po sezona.
   
  На meazza му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.811
  Допаѓања:
  59.297
  Epa dobro cim si procital taka znaci mora da e taka, skap im e Konte na kinezite i sto ke im e pojak trener od Spaleti, neka si sedat na 3 ili 4to mesto.
   
  Scirea, nik1, VardarVoSrceto и на уште 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. meazza

  meazza lo §ono in†eri§†a

  Член од:
  30 јануари 2007
  Мислења:
  6.508
  Допаѓања:
  538
  Јас уште одамна го пишав тоа, со пласнам во топ 4 работата му е скоро сигурна.

  И ДИ Марцио денес потврди колкава е сумата која Интер треба да ја исплати на спалети, најверојатно е точна информацијава од една странА НА фб.

  Di Marzio: "Otkaz Spaletija i njegovog osoblja Inter bi kostao 28 miliona eura. Verujem da odluka jos nije donesena".
   
 4. Tegla

  Tegla Interista

  Член од:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  4.182
  Допаѓања:
  6.915
  Не е проблем да се обештети Спалети во случај на отказ. Проблем е што нов тренер ќе повлече нови играчи, персонал, губење време (и бодови) во барање добитна формација и слично. Тоа значи пак почнување од нула наместо да се засили составот со талентирани играчи на повеќе позиции па да видиме на што сме.

  Нека му дадат голем буџет да скрпи добра екипа, не само стартни 11 туку и резервен состав кој ќе биде на располагање, пошто сезоната е долга па повреди и замор кој секоја година не стига околу зимскиот период доведува Спал, Каљари и сл. екипи да ни изиграваат Барселона.

  Неможе за две сезони од лузери да направиш победници, треба време и стабилна околина. Менување на тренери и на зацртаните цели на секои 6 месеци е се само не стабилност.

  Не го бранам Спалети, имаше очајни потези во некои мечеви каде со право ја навлече гневта на фановите. Конте и Мурињо кои како партали беа избркани од своите екипи, со далеку подобри состави, не се решение во моментов imho.
   
  На Трибиани и Fredy Guarin им се допаѓа ова.
 5. meazza

  meazza lo §ono in†eri§†a

  Член од:
  30 јануари 2007
  Мислења:
  6.508
  Допаѓања:
  538
  Конте и Мурињо се класа за Спалети, тука нема дилема.

  И јас сметам дека Спалети е добар тренер и за тим со вакви амбиции е ОК избор.
  Проблем е хаосот кој го направи во соблекувалната.

  Сега останува на раководството да проценат како добиваат најмногу во секој можен аспект, па и економски.
   
 6. Tegla

  Tegla Interista

  Член од:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  4.182
  Допаѓања:
  6.915
  И Мурињо ја изгуби соблекувалната и тоа далеку поавторитетен тренер од Спалети.
   
 7. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.811
  Допаѓања:
  59.297
  Дали Спалети наметна свој стил на игра во изминативе две сезони? Што наметна слепецов бе? Што наметна освен лузерски менталитет кога е најпотребно, жими Лацио што го добивме за тоа мочано 4-то место кое според играта не го ни заслуживме, не искина Лацио тој меч. Кој е бе тој тренер чиј тим секоја сезона од декември до март не знае кај тера? Кој е тој тренер што еден мочан ПСВ не може да го добие и излегува со Кандрева во прв тим а човекот 4 месеци нема стапнато на терен? Кој е тој тренер што има дома 2-2 против Торино и става напаѓач во 92 минута а има 3 продолжение? Кој е тој тренер што го става Ранокија како шпиц кога брка резултат? На овој ли да му дадат шанса следната година? За што, за да биде топ 3 до декември и после да му биде крив цел свет и да дава по 30 минутни интервјуа како он имал замисли, како сакал вака, онака, куров ми ленче? Мрш од Интер уште денес што се мене тиче, све да му ебам. На него Меси, Нејмар и Роналдо да му ги донесат ќе усере и нема титула да освои.
   
  На _BerzerkeR_ и VardarVoSrceto им се допаѓа ова.
 8. Fredy Guarin

  Fredy Guarin Second to none

  Член од:
  20 јули 2009
  Мислења:
  3.223
  Допаѓања:
  4.720
  Бреј што способна управа имаме,само 28 милиони евра треба да се обештети СпалетоТ :coffee:
   
 9. Boom Shaka Lakka

  Boom Shaka Lakka Silence!! .. I kill you!

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  9.606
  Допаѓања:
  6.879
  А зошто толку многу? Уште колку години договор има преостанато и колку плата зема?
   
 10. Stefan-kobe

  Stefan-kobe

  Член од:
  23 август 2010
  Мислења:
  27.811
  Допаѓања:
  59.297
  Do 2021 mu e dogovorot, ako ne se lazam 5m zema po sezona. Pak iskacaat brojki od 28m sto za mene ne se realni, mada spomnati se Spaleti i sorabotnicite, ne samiot Spaleti. E sea koj od niv kakov dogovor ima ne znam, ama sepak i ponatamu 28m mi se apla nerealna cifra.
   
 11. Boom Shaka Lakka

  Boom Shaka Lakka Silence!! .. I kill you!

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  9.606
  Допаѓања:
  6.879
  Јас имам налетано на некое инфо дека оштетата е 10мил...

  Во Рома тогаш не сакаше отказ да даде првиот пат, па среќа се најдр Зенит да го ангажира, онака го плаќавме мислам
   
  На Stefan-kobe му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Trolejbus

  Trolejbus

  Член од:
  17 јануари 2019
  Мислења:
  255
  Допаѓања:
  301
  Океј е брат немаме сите исто мислење, не мора да значи дека сите што сме за Интер го сметаме Икарди за бог, Ханда за линијаш и Кеита за ќумбе без мозок.
   
 13. L'interista

  L'interista

  Член од:
  24 февруари 2014
  Мислења:
  434
  Допаѓања:
  598
  Во италија има 50% данок што треба да се плати. Така да ако платата на спалети и неговите соработници е 14 милиони нето за наредни 3 години, значи вкупно ќе требаат 28 милиони бруто.
   
 14. Vatren

  Vatren

  Член од:
  6 ноември 2014
  Мислења:
  1.039
  Допаѓања:
  1.279
  Лепи, назад у 3то одделение. Од 14 до 28М ти е 100%, не 50.
   
 15. Fredy Guarin

  Fredy Guarin Second to none

  Член од:
  20 јули 2009
  Мислења:
  3.223
  Допаѓања:
  4.720
  Според сите релевантни новинари и сајтови сумата е таа.На https://www.goal.com/en/lists/simeo...-football-managers/18xrar6mv1dq21lr3vof9301qd можеш да видиш дека платата годишна му е 8.3 милиона,додај ги платите на помошниците,сумата е таа.
  Ние сеа само може да си кулираме и да ги чекаме смешните оправдувања за оризарите од нивните подржувачи,или како другарот стеф - да гледаме како буткаат ѕид со глава,односно тврдат дека сумата не била таа :).
  Кајгана днопертизата не е од сеа,години уназад грми :D.

  Туку галантноста на кинезиве во случајот со спалети и не е толку страшна,страшно е што за смешни пари се ценкаме коа купуваме играчи или коа договараме продолжување договори со најдобрите играчи у тимот.
   

Сподели преку: