Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Ороспијата потврди дека е потпишан новиот договор на Икарди, ама не со Интер туку со Најк...
Значи и минатите твитови беа во врска со овој договор.


"Finally the renewal of the contract with Nike, after months of work! This partnership that lasted for 6 years will continue for many years.Thanks to the team Nike and proud to work for you, Mauro, who deserves this and more".
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Ванда продолжува со провокациите...

Интер веќе го продал Икарди во Јувентус а играчот ја одбил понудата.

Новиот договор за Икарди е далеку од постигнат, споредува колку земал Ихуаин па зошто Интер да не може да му плати на Икарди толку висока плата(предпоставувам бара над 10м)...

Само заради неа некогаш посакувам и да го продадеме Икарди.
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.991
Поени од реакции
6.240
Ванда продолжува со провокациите...

Интер веќе го продал Икарди во Јувентус а играчот ја одбил понудата.

Новиот договор за Икарди е далеку од постигнат, споредува колку земал Ихуаин па зошто Интер да не може да му плати на Икарди толку висока плата(предпоставувам бара над 10м)...

Само заради неа некогаш посакувам и да го продадеме Икарди.
Па во право е полуиграчи ко Џеко зема повеќе пари и останати премиерлигашки квази ѕвездички земаат речиси дупло од него. И уште не ми јасно како тоа Ванда е крива кога заради истата таа Ванда, Икарди сеуште е играч на Интер. Тоа што сака да извлече повеќе пари/подобар договор и тоа што го прават агентите. А ако му беа агенти Раиола/Мендеш уште пред две години ќе играше у друг клуб, а не да си го губи времето со Интер.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.898
Мурињо е легенда, човек кој не направи шампиони на Европа после 40 години чекање.

Нешто за размислување следниот пат кога ќе ти дојде да употребиш таков хаштаг.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.898
Па во право е полуиграчи ко Џеко зема повеќе пари и останати премиерлигашки квази ѕвездички земаат речиси дупло од него. И уште не ми јасно како тоа Ванда е крива кога заради истата таа Ванда, Икарди сеуште е играч на Интер. Тоа што сака да извлече повеќе пари/подобар договор и тоа што го прават агентите. А ако му беа агенти Раиола/Мендеш уште пред две години ќе играше у друг клуб, а не да си го губи времето со Интер.
Ванда си бара тоа што би барал било кој друг агент. Тоа дека му е жена, или можеби само поради тоа што е жена, ја навредуваат со најпогрдни зборови. Реалноста е дека ние немаме пари да платиме играч од рангот на Икарди и вистинско чудо е што се уште е кај нас.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.054
Поени од реакции
12.517
Не ви доаѓа Мурињо во тим каде најдобриот играч неможе да земе над 5-6 милиона по сезона,да не се лажеме.
Едноставно - кинескиов интер НИКАД нема да биде во топ5 клуба во европа,а Мурџо не би се бламирал со нешто подолу од Барса/Реал/Псж/Баерн.
Умреа тие денови кога интер можеше да донесе буквално кој сака тренер или играч.
пс.Ако има вистина у тоа што го кажува Ванда(дека кинезите гнасни сакале да го продадат Икарди на Јуве) поколенија да им трпат на сите - од жангдингдонг па надоле!
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.424
Поени од реакции
3.678
Не е многу за верување изјавата на Ванда, но сепак факт е дека имаше одредени лица во Интер, кои сакаа трампа Икарди - Игуаин плус 50-60М.

пс. Уште вечерва би го вратил Мурињо, барем ќе знам дека имаме тренер кој освоил нешто во животот.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ванда продолжува со провокациите...

Интер веќе го продал Икарди во Јувентус а играчот ја одбил понудата.

Новиот договор за Икарди е далеку од постигнат, споредува колку земал Ихуаин па зошто Интер да не може да му плати на Икарди толку висока плата(предпоставувам бара над 10м)...

Само заради неа некогаш посакувам и да го продадеме Икарди.
Zosto mavate so glava vo zid? Nikoj ne vi e kriv sto bara da si odi Ikardi, sto sakaat vasite celnici, da mu davaat 5 milki na top3 spic u svetot? Sto godini nanzad igra so dusa za timot baska samo on go vadi od kalta? Pa ja bi mu dal 10 vo znak na blagodarnost sto do sega napravil za timot a nastrana sto zasluzuva da ima tolkava plata.. Mnogu ste prepotentni vie navivacite na inter
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ванда продолжува со провокациите...

Интер веќе го продал Икарди во Јувентус а играчот ја одбил понудата.

Новиот договор за Икарди е далеку од постигнат, споредува колку земал Ихуаин па зошто Интер да не може да му плати на Икарди толку висока плата(предпоставувам бара над 10м)...

Само заради неа некогаш посакувам и да го продадеме Икарди.
A да имаше друг агент немаше да дава вакви изјави со кои ќе проба да извлече повеќе пари. Виде Раиола кај нас што се направи со Донарума додека не го доби договорот и платата.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Zosto mavate so glava vo zid? Nikoj ne vi e kriv sto bara da si odi Ikardi, sto sakaat vasite celnici, da mu davaat 5 milki na top3 spic u svetot? Sto godini nanzad igra so dusa za timot baska samo on go vadi od kalta? Pa ja bi mu dal 10 vo znak na blagodarnost sto do sega napravil za timot a nastrana sto zasluzuva da ima tolkava plata.. Mnogu ste prepotentni vie navivacite na inter
Ма каква препотентност, постарите навивачи на Интер до последен страдаат од PTSD. Посебно ветераните од 05.05.2002 година. :(
Храбри луѓе.

Иначе, што им е со видеава за божиќни подароци бе. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom