Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.788
1. Драстично зголемување на финансиите
2. Зголемување/враќање на популарноста
3. Магнет за подобрите играчи
4. Напредување на екипата со тоа што ќе игра со квалитетни екипи

Овие четири точки беа за болдот, иако има веројатно уште причини али мислам дека доволно се и овие. Сеа за останатиот дел од постот..., Интер има убава основа за силен тим за 2-3 години, јас не гледам ко тебе на работите, односно дека ако влезат ЛШ одма ќе испаднат. Како што реков погоре, со самото играње во ЛШ клубот јакнее финансиски и станува магнет за подобри играчи, полесно е да убедиш играч ако тимот ти игра ЛШ, тоа сите го знаеме, така да со евентуалното влегување во ЛШ тимот и адекватно ќе се засили, секако дека нема со Дамбо да идат на мегдан против најсилните тимови во Европа.

Мислам, да не ме сфатиш погрешно али излишно е да се дискутира дали треба или не треба да играат миланскиве гиганти ЛШ, а и општо било која екипа. Нема шанси тоа да е лошо за некој тим, никој не видел зијан од играње во ЛШ па макар и 0-6 скор имал во групната фаза. :)

Инаку да, во мизерлукот на Интер и Милан доста улога има и слабоста на лигата, како што реков погоре ВБА зема повеќе пари за ТВ права од Интер па сеа вие видете до каде е работата дојдена. :D

Види, јест да сељачки беше потегот на пример од Наполи, ама реално толку им се можностите.
Чисто ко за споредба, они заебаа куп и ЛЕ и ЛШ за да се фокусираат у лига. Доколку се фокусираа на 3 фронта ќе беа на рамниште на Рома, ист број бодови, може и помалце... јуве одамна ќе си лапнеше титула, вака имаат основ за надевање... пошто немаат клупа и немаат играчи за ротација напред. Дури и тоа им испадна коцкање на крај.
Милан и Интер со малце потсредени екипи и 3 нови играчи влегуваат у ЛШ, да речеме. Ќе испаднат бе друже, плус ептен ќе им бидат пореметени сметките у лигата. Едноставно не се на тоа ниво да можат лабаво да поминат групи и да тераат 2ро место. Замисли го мртвион Борха Валеро кој едвај 70 минути издржува САМО У лигата, па да игра 5-6 месеци по 2 текми неделно, ќе цркне чоекот.
Една рома е поконзистентна од нас и има играчишта кои ние може да ги сањаме - Средината на рома ама не се споредува со таа на Милан и Интер. Другите сегменти иди ми дојди ми.
Секако дека има аир играње ЛШ, ама моменталното(или она наредна сезона) ниво е на левел-"да го молам господ да се паднеме у убер лесна група и да се протнеме некако второ место"
А сезони и сезони ќе поминат додека да се достигне она јувентусовото, да си поминуваш лагано група и да си пецкаш дно екипи у лига. А мене муабетот ми беше дека треба 3/4 солидни години константно играње у ЛШ за да се напраи тој исчекор у развојот на тимот.
Едина утеха у реставрирање на брендовите Интер и Милан е Кина, и мислам дека Берлускони свесно го шитна на кинези, пошо сфати у колкави гомна е клубот и едини спас е Кина, кинеската лова и етаблирањето на кинеската сцена. Пошо реално, у европа и Америка нема раст у фан базата ВООПШТО.

@Syn братане, рома/Наполи и со многу појаки ростери не можеле да поминат група (романашите неможеа порто да го поминат, дури и гадно се избламираа), Лацио да се квалификува у групна фаза и тн и тн. Има и доста обратни ситуации, но муабетот со Рома сезонава треба да се третира као исклучок, реално да збориме. Еден шахтјор едвај го поминаа ...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
А мене муабетот ми беше дека треба 3/4 солидни години константно играње у ЛШ за да се напраи тој исчекор у развојот на тимот.
Е добро де, и јас нешто слично реков, дека прво треба да се влезе во ЛШ па за 2-3 години да се очекуваат и резултатите, а под резултати мислам на титула во Серија А или тесна битка за истата, проаѓање групи ЛШ и играње во нокаут фазите, 1/4 или 1/2 финале (ова ко пример да доловам). Не реков дека ако Интер се пласира во ЛШ следната сезона дека одма ќе освои... Далеку од тоа, ама па и не значи дека одма ќе испаднат во групи, зашо има доста мртви групи, ќе се падне со Базел, Бенфика и Манчестер Јунајтед и секако ќе пројде, зашо едино Јунајтед ќе е појак. :D

Не ми ги спомнувај Рома и Наполи и не прави споредби со нив жити очи. Наполи не испадна намерно од ЛШ, у тоа биди сигурен, е од ЛЕ испадна ама за мене оправдано до негде зашо ако се тегавеа таму многу веројатно ќе беше да останат со празни раце и во првенството и во ЛЕ. Кои играчишта ги има Рома што може да ги сањаме бе не ме јеби човек... Види им ја прво одбраната, тага ме облева кога ќе ги видам Фацио и Хуан, ете средниот ред им е јак ама не значи дека им играат Модриќ и Крос таму, него Стротман ака два пати годишно кинам лигаменти и Раџа пијаницата кој веќе си влегува и во години ако не се лажам, 30че ко да има. У напад Дефрел, ОКККккккккккккккккккк, играчиштето Дефрел, баш секој ден сањам за него да ти кажам, и големиот Ел Шарави. :D Џеко е супер играч ама Интер го има Икарди така да кур ме заболе за Џеко, не постои. :D

Интер и Милан 200 години да не играат во ЛШ, со првото влегување во истото натпреварување ќе се поголем фактор од Наполи и Рома, затоа што се екипи со реноме и авторитет, а не канти за напуцавање. :)
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.788
Е добро де, и јас нешто слично реков, дека прво треба да се влезе во ЛШ па за 2-3 години да се очекуваат и резултатите, а под резултати мислам на титула во Серија А или тесна битка за истата, проаѓање групи ЛШ и играње во нокаут фазите, 1/4 или 1/2 финале (ова ко пример да доловам). Не реков дека ако Интер се пласира во ЛШ следната сезона дека одма ќе освои... Далеку од тоа, ама па и не значи дека одма ќе испаднат во групи, зашо има доста мртви групи, ќе се падне со Базел, Бенфика и Манчестер Јунајтед и секако ќе пројде, зашо едино Јунајтед ќе е појак. :D

Не ми ги спомнувај Рома и Наполи и не прави споредби со нив жити очи. Наполи не испадна намерно од ЛШ, у тоа биди сигурен, е од ЛЕ испадна ама за мене оправдано до негде зашо ако се тегавеа таму многу веројатно ќе беше да останат со празни раце и во првенството и во ЛЕ. Кои играчишта ги има Рома што може да ги сањаме бе не ме јеби човек... Види им ја прво одбраната, тага ме облева кога ќе ги видам Фацио и Хуан, ете средниот ред им е јак ама не значи дека им играат Модриќ и Крос таму, него Стротман ака два пати годишно кинам лигаменти и Раџа пијаницата кој веќе си влегува и во години ако не се лажам, 30че ко да има. У напад Дефрел, ОКККккккккккккккккккк, играчиштето Дефрел, баш секој ден сањам за него да ти кажам, и големиот Ел Шарави. :D Џеко е супер играч ама Интер го има Икарди така да кур ме заболе за Џеко, не постои. :D

Интер и Милан 200 години да не играат во ЛШ, со првото влегување во истото натпреварување ќе се поголем фактор од Наполи и Рома, затоа што се екипи со реноме и авторитет, а не канти за напуцавање. :)

прочитај поубаво, зборев за средина од терен...
Не ме заебавај, спремавте куровите за дркање при евентуален трансфер на Наинголан у Интер.
Искрено Стротман, Наинголан пијаницата и Де Роси старецот се поим од играчи за Валеро, ГаЉЉЉардини и Весино. Да не ги спомнувам Бонавентура смешниот, Монтоливо и Биља мизеријашот.
А вакви такви, Шик,Ел Шарави, Пероти, па дури и Ундер и тн се поим и играчи кои може да ги сања интер за ротација. Едер ли е играч што ќе освежи од клупа? Брозович? Карамох? Не ме заебавај, имаат поширок ростер и се посилни од нас моментално... Не е лесно да се дојде до 1/4 финале и да се фура серие а со такви можности, не заборавај.
Епа разликата меѓу Џеко и Икарди е токму во тоа што едниот е најголем идиот што модерниот фудбал го видел у последно време, јебе атмосфера кај што ќе стигне, себепрогласен морон.
Може имаат полоши крила од вас (едино тука сте посилни, џеко=икарди, ние имаме подобри централни дефанзивци), ама имаат подобри играчи за ротација од Милан и Интер и тоа е факт.

Уште живееме у 2011 кога милнските екипи "сеуште" имаа некакво реноме.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
А вакви такви, Шик,Ел Шарави, Пероти, па дури и Ундер и тн се поим и играчи кои може да ги сања интер за ротација. Едер ли е играч што ќе освежи од клупа? Брозович? Карамох? Не ме заебавај, имаат поширок ростер и се посилни од нас моментално... Не е лесно да се дојде до 1/4 финале и да се фура серие а со такви можности, не заборавај.
Епа разликата меѓу Џеко и Икарди е токму во тоа што едниот е најголем идиот што модерниот фудбал го видел у последно време, јебе атмосфера кај што ќе стигне, себепрогласен морон.
Може имаат полоши крила од вас (едино тука сте посилни, џеко=икарди, ние имаме подобри централни дефанзивци), ама имаат подобри играчи за ротација од Милан и Интер и тоа е факт.

Уште живееме у 2011 кога милнските екипи "сеуште" имаа некакво реноме.
Дали си сериозен за се ова што го напиша? Пероти, Ундер, Шарави :pos:

Не те сфатив за Џеко и Икарди, зборуваш дека Икарди е морон и јебе атмосфера насекаде? Ок.

Џеко никад не е = на Икарди, него Икарди >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Џеко. Вие никад немате подобри централни дефанзивци, Шкринијар е најдобар стопер во лигата сезонава, Миранда си е коска во одбрана. Не треси глупости жити мене, каков ти е овој пост, еден тон небулози напиша.

Видовме колку е јака Рома, Интер ги тепаше 1-3 среде Рим, во Милано дадоа гол ради грешката на она гомноно Сантон и не знаеа каде им е главата цел меч, како со Спал да игравме, фрштеа шанси. Милан мртвите ги тепаа на гости 0-2, абе еј каква Рома не ме јеби, не постојат! :D
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.070
Поени од реакции
11.048
Интер со евентуално стигнување на 1/4 во ЛШ,ќе заврши 10то место во Сериа А
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.788
Дали си сериозен за се ова што го напиша? Пероти, Ундер, Шарави :pos:

Не те сфатив за Џеко и Икарди, зборуваш дека Икарди е морон и јебе атмосфера насекаде? Ок.

Џеко никад не е = на Икарди, него Икарди >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Џеко. Вие никад немате подобри централни дефанзивци, Шкринијар е најдобар стопер во лигата сезонава, Миранда си е коска во одбрана. Не треси глупости жити мене, каков ти е овој пост, еден тон небулози напиша.

Видовме колку е јака Рома, Интер ги тепаше 1-3 среде Рим, во Милано дадоа гол ради грешката на она гомноно Сантон и не знаеа каде им е главата цел меч, како со Спал да игравме, фрштеа шанси. Милан мртвите ги тепаа на гости 0-2, абе еј каква Рома не ме јеби, не постојат! :D
Читај убаво што пишувам.

Ај бе кажи ми кој е подобар од интер ИГРАЧ НА КЛУПА споредено со Шарави, Ундер? Шарави има 8 гола на 20 и нешто утакмици и неколку асистенции. Ундер има 7 гола даено, многу од нив убер битни... Брозович, Едер се подобри, Алкантара изгубен у свемир???? ? Погледни колку голови имаат сезонава па колку имаат Шарави и Ундер. Зборев дека токму тие играчи за ротација ја праат разликата.

Ама затоа имате убер јака КЛУПА со Ранокија автоголашот.
Читај убаво, зборам дека Рома е подобра од Милан и Интер ради тоа што имаат повеќе играчи за ротација, ти незнам што ме свати.
Рома не постоела, епа ете не постои брат... 1/4 финале ЛШ и следна година се 95% пак у фаза по групи, а ние екипиштата ќе се тепаме за да стигнеме ЛШ. И тоа они играат на два фронта, Интер на 1 цела сезона пичи и пак се позади нив.

И Милан има подобра одбрана од Интер откако Гатузо е тренер, особено на централно бековски позиции...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Читај убаво што пишувам.

Ај бе кажи ми кој е подобар од интер ИГРАЧ НА КЛУПА споредено со Шарави, Ундер? Шарави има 8 гола на 20 и нешто утакмици и неколку асистенции. Ундер има 7 гола даено, многу од нив убер битни... Брозович, Едер се подобри, Алкантара изгубен у свемир???? ? Погледни колку голови имаат сезонава па колку имаат Шарави и Ундер. Зборев дека токму тие играчи за ротација ја праат разликата.

Ама затоа имате убер јака КЛУПА со Ранокија автоголашот.
Читај убаво, зборам дека Рома е подобра од Милан и Интер ради тоа што имаат повеќе играчи за ротација, ти незнам што ме свати.
Рома не постоела, епа ете не постои брат... 1/4 финале ЛШ и следна година се 95% пак у фаза по групи, а ние екипиштата ќе се тепаме за да стигнеме ЛШ. И тоа они играат на два фронта, Интер на 1 цела сезона пичи и пак се позади нив.

И Милан има подобра одбрана од Интер откако Гатузо е тренер, особено на централно бековски позиции...
Добро де, Рома нека има појака клупа од Интер, а Интер има појак прв тим од нив. Hh
Не знам зошто го спомнуваш Брозовиќ, он кога не се глупира е супер играч, еве последниве 3-4 ги игра маестрално, прва постава си е... Со моменталнава прва постава на Интер на клупа ги имаме Валеро, Весино, Едер, Карамо, Ранокија, Далберт. Од сите овие само Едер одма би го избркал и би земал поасален напаѓач место него, ем да има Икарди конкуренција ем да ни е силна и клупата.

Ќе видиш сега Рома колку е јака против Барса, кога ќе изгубат 15-0 на двете утакмици. Човече дај не ми објаснувај бе за италијански тимови, ја пратам лигата од прво до последно коло, ја гледам и Рома и Милан и Интер и сите останати, не треба да ми објаснува некој колку е јак тимот. Аталанта среде Олимпико им изиграваше Барселона, дај не ме јеби. Едно ќе ти кажам, Рома е пред Интер само заради самиот Интер и онаа необјаснива лоша серија од декември до март. Никад нема да го сфатам тој пад, па макар до крајов на сезонава ги победиле сите натпревари. Сфаќам падови во игра, во форма, во било што, ама Интер како одеднаш да заборави да игра фудбал, 2-3 лоши утакмици, Икарди повреда и се отиде у провалија. За среќа СЈАЈНИТЕ Рома, па и Лацио не направија некои добри серии, напротив и они киксираа па Интер е во ок позиција за ЛШ, СЕУШТЕ. И толку од мене, не планирам за Рома да се замарам цел ден, најнебитниот клуб во Италија, нула од тим.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.070
Поени од реакции
11.048
Сам ги смислуваш постовиве или некој ти помага?
Играме само во сериа А и можеби ќе избориме 4то место.Со 300 напори.
Ако играме ЛШ,кој ќе игра во сериа А? Претпоставувам дека истите играчи,пошто 3 замени асолни немаме.Ти ако мислиш дека нема да цркнат,јас сум прилично сигурен.
Лесно е да се направиш паметен со некој пост и да сакаш да бидеш смешен,пробај биди малце пореален,оти тоа потешко ти оди.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Пошо ако влеземе во ЛШ летоска трансфер нема да направиме, со истиот ростер ќе одиме и следната сезона. (y)
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.070
Поени од реакции
11.048
Пошо ако влеземе во ЛШ летоска трансфер нема да направиме, со истиот ростер ќе одиме и следната сезона. (y)
Пошо тие 2-3ца што ќе ги купиме од аталанта и асколи,ќе не држат и во ЛШ и во Сериа А.
Пошо летово што ги купивме,се дават со Лацио за 4то место.При не играње на ЛШ.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.234
Поени од реакции
41.544
eve roma koja e vo ls i 1/4 finale, oslabnata od lani u roster, so apla neiskusen trener, za opstanok se bori gleam ... :tvg:
kul logika.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Пошо тие 2-3ца што ќе ги купиме од аталанта и асколи,ќе не држат и во ЛШ и во Сериа А.
Пошо летово што ги купивме,се дават со Лацио за 4то место.При не играње на ЛШ.
А ти очекуваше одма титула сезонава? Друже дај бе среди се малце, сите сакаме Интер титули да освојува ама милион пати е нацртано во какви гомна завлеговме после 2010 година, не може преку ноќ да излеземе од истите.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.788
Добро де, Рома нека има појака клупа од Интер, а Интер има појак прв тим од нив. Hh
Не знам зошто го спомнуваш Брозовиќ, он кога не се глупира е супер играч, еве последниве 3-4 ги игра маестрално, прва постава си е... Со моменталнава прва постава на Интер на клупа ги имаме Валеро, Весино, Едер, Карамо, Ранокија, Далберт. Од сите овие само Едер одма би го избркал и би земал поасален напаѓач место него, ем да има Икарди конкуренција ем да ни е силна и клупата.

Ќе видиш сега Рома колку е јака против Барса, кога ќе изгубат 15-0 на двете утакмици. Човече дај не ми објаснувај бе за италијански тимови, ја пратам лигата од прво до последно коло, ја гледам и Рома и Милан и Интер и сите останати, не треба да ми објаснува некој колку е јак тимот. Аталанта среде Олимпико им изиграваше Барселона, дај не ме јеби. Едно ќе ти кажам, Рома е пред Интер само заради самиот Интер и онаа необјаснива лоша серија од декември до март. Никад нема да го сфатам тој пад, па макар до крајов на сезонава ги победиле сите натпревари. Сфаќам падови во игра, во форма, во било што, ама Интер како одеднаш да заборави да игра фудбал, 2-3 лоши утакмици, Икарди повреда и се отиде у провалија. За среќа СЈАЈНИТЕ Рома, па и Лацио не направија некои добри серии, напротив и они киксираа па Интер е во ок позиција за ЛШ, СЕУШТЕ. И толку од мене, не планирам за Рома да се замарам цел ден, најнебитниот клуб во Италија, нула од тим.
ми викаш мене дај не ми објаснувај за италијански тимови :D
ко демек ја не ја пратам ич лигата.

Цело време ко глувонеми збориме... Не реков дека се ултра појаки од миланските екипи, тука некаде се... Рома има поголем избор за ротација и затоа е таму каде што е, и со малце среќа се протна у топ 8 у ЛШ. Тоа е тоа.
И ради таа ротација што они ја имаат се пред милан и интер... толку. крај приче.

И да, имаа мочани текми циганиве, ама не заборавај дека ги помочаа Наполи на гости на ист начин како Сити. Имаа и они добри партии.
И не го глеаш фактот што они си дозволија милион киксови со посилните, пошто комотно си ги газат послабите екипи а не се ко Интер и Милан да губат бодови против Џенова и Кротоне (пример). Немаат пораз од дно екипа (едино со Самп ако не се лажам) и имаат 4 мање више нерешени со Киево Удинезе и не ми текнува кои други.
Интер испоредија порази со Сасуоло удине џенова, пун кур нерешени со дното и шљамот од лигата...

Уште од старт лошо ме свати дека ја ги направив дека се екипиште у споредба со миланските екипи. Воопшто не го мислев тоа.
И целта ми е дека играњето ЛШ за кревки екипи ко милан и интер може да значи очајна сезона у лига, и тоа е со факти потврдена теза (години назад), пошто има многу такви примери од минатото.
Милан на пример последниов период беа скроз истрошени пошто цело време играат среда/четврток-недела.
Им се сјеба на Интер клучен играч - Икарди па и Перишич и одма влагаат у криза.
Се сјебува Ромањоли у милан, одма примаат 2 гола ради тоа што факинг запата е замена, и нема кој да игра десен бек туку мочаниот Борини го ставаат. Тука е разликата.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.070
Поени од реакции
11.048
А ти очекуваше одма титула сезонава? Друже дај бе среди се малце, сите сакаме Интер титули да освојува ама милион пати е нацртано во какви гомна завлеговме после 2010 година, не може преку ноќ да излеземе од истите.
Не сакам одма титули.Само ви кажувам дека доколку излеземе ЛШ,нема да се средиме.Така некако ми ги вртите муабети како да ако излеземе ЛШ,преголем чекор сме направиле.Е тука сте грешка.
Ќе бидеме во ЛШ како на екскурзија а и во сериа А пак ќе бидеме нешто слично на годинава.За да го имаме тоа ниво што го очекувате дека сме биле клуб со реноме и во ЛШ секогаш сме екипиште,ќе треба да купиме 5-6 играчи од кои барем 2 ќе бидат екстра играчишта.За да можеме рутински да ги тепаме босиве села од сериа а,а и д имаме каква таква игра во ЛШ.[DOUBLEPOST=1521737898][/DOUBLEPOST]
eve roma koja e vo ls i 1/4 finale, oslabnata od lani u roster, so apla neiskusen trener, za opstanok se bori gleam ... :tvg:
kul logika.
Што има врска Рома со нас?Ако гледаш така и Јуве продаде играчишта па пак се во врвот.Ај ако не и со нив да се споредиме?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom