Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Према сите шпекулации до сега овие абер немаат да купат лев и десен бек.Се спомнуваат некои будалаштини од типот на хамес родригез и ди марија.
Нит имаме нешто да им понудиме примамливо,нит па ни требаат кузнае колку у моментов кога ја имаме една од најслабите одбрани у историјата на нашиот клуб.
Нека не земат одбрана саглам ,па макар и модрич со крос и санчез у пакет да ги донесат пак нема 4 место да фатиме.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
За лев бек има понуди до Ница за Далберт Хенрике, првата ја одбиле ама деновиве Аусилио ќе испрати втора, играчот веќе прифатил. Брзо, младо лево бекче, лани меѓу најдобрите у француска лига, барем така се пишува по нетов.
Ако, боље некој ваков него да се преплати некој извикан, Родригез отиде у Милан иначе ќе беше топ.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Добро бе како е можно Милан да ни кради трансфер?! :facepalm:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
Добро бе како е можно Милан да ни кради трансфер?! :facepalm:
У реду е, стварно после 6 скудета по ред за Интер, 2 лига на шампиони и 3 Куп на Италија не ми е јасно и мене како може некој да го одбере просечниот Милан.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
У реду е, стварно после 6 скудета по ред за Интер, 2 лига на шампиони и 3 Куп на Италија не ми е јасно и мене како може некој да го одбере просечниот Милан.
А велиш на историјата од Милан падна Родригез ?:cool:
И рече fuck this, Милан има подобра историја, таму ќе одам, кур ме боли што моментално се поголем шлајм!
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.054
Поени од реакции
12.517
А велиш на историјата од Милан падна Родригез ?:cool:
И рече fuck this, Милан има подобра историја, таму ќе одам, кур ме боли што моментално се поголем шлајм!
Незнам,мене некако ист шлајм ми се.Со тоа што ние сме година предност со кинезаријава,а они допрва ке се разочараат :coffee:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.794
А велиш на историјата од Милан падна Родригез ?:cool:
И рече fuck this, Милан има подобра историја, таму ќе одам, кур ме боли што моментално се поголем шлајм!
Не навлегувам во тоа кои Кинези ќе изгураат бољи проект пошо за тоа треба да помине време а нашиве Кинези се у клубот само месец дена и сега засега имаат ветувачки старт.

Второ и она ради кое те цитирав е тоа шо викаш како можел да ги одбере Милан пред Интер као демек има понуди од Интер и Кротоне па ги одбрал Кротоне и сега тоа е чудно.

Проблем кај вас интерашите е што сте многу влезени у филм дека сте курац ипол а уствари добивате корпи наоколу од многу менаџери и играчи па не можам да сфатам од кај ви е ароганцијава :)

Интер има далеку поголеми проблеми од Милан внатре во тимот, џабе е тој кеш шо Сунинг неплански го фрла 2 години по ред па затоа секоја споредба со Кинезите од Милан е смешна пошо 2 години водење клуб и 1 месец водење клуб не може да се споредуваат.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Не навлегувам во тоа кои Кинези ќе изгураат бољи проект пошо за тоа треба да помине време а нашиве Кинези се у клубот само месец дена и сега засега имаат ветувачки старт.

Второ и она ради кое те цитирав е тоа шо викаш како можел да ги одбере Милан пред Интер као демек има понуди од Интер и Кротоне па ги одбрал Кротоне и сега тоа е чудно.

Проблем кај вас интерашите е што сте многу влезени у филм дека сте курац ипол а уствари добивате корпи наоколу од многу менаџери и играчи па не можам да сфатам од кај ви е ароганцијава :)

Интер има далеку поголеми проблеми од Милан внатре во тимот, џабе е тој кеш шо Сунинг неплански го фрла 2 години по ред па затоа секоја споредба со Кинезите од Милан е смешна пошо 2 години водење клуб и 1 месец водење клуб не може да се споредуваат.
Не, никогаш со Интер не сум се правел курац и пол, кога ги имавте Ибра, Силва и уште неколку добри играчи бевте помоќни, никогаш не реков дека сме пред Милан со нешто, но сега ќути молим те, тимов ви е шлајм!
Без разлика што имаме проблеми и што сте пред нас на табелана...
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.429
Поени од реакции
4.011
Криво ми е шо Перишиќ ќе си оде. Се надевам на квалитетно лево крило.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.429
Поени од реакции
4.011
Аууууу каков гол. Малиот Модриќ.
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.054
Поени од реакции
12.517
Ееее бее кинези оризари гадни смрдливи беее!!!
Од толку шљајм насобран у Интер,они перишич најдоа да го продаваат,најдобар играч у екипа ни е заедно со икарди.
Лупај 75 милиони евра за габивол и жоаонамајкамупичкатамарио,па после продавај го перишич за 45 милиони.
Па после 8 место,епа 8мо.Догодина ни тоа,крвта скапана кинеска да им ја изнаебам!
МРШ!
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Ееее бее кинези оризари гадни смрдливи беее!!!
Од толку шљајм насобран у Интер,они перишич најдоа да го продаваат,најдобар играч у екипа ни е заедно со икарди.
Лупај 75 милиони евра за габивол и жоаонамајкамупичкатамарио,па после продавај го перишич за 45 милиони.
Па после 8 место,епа 8мо.Догодина ни тоа,крвта скапана кинеска да им ја изнаебам!
МРШ!
На Ди Мариа ако му облечат дрес све ќе им простам!
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.054
Поени од реакции
12.517
На Ди Мариа ако му облечат дрес све ќе им простам!
Ни случајно...
Пак ке фрснат некои суми за безвезе играчи за кои на никој од гигантиве нема кур да му чуе.Ке се попалиме на темава како разарал тој некој си на параолимпијада у септември,за во Мај месец догодина повторно мењање тренер (ова ако не и порано),па пак нов почеток,нов циклус...
Години уназад иста песна.Само што морати,бранка и компанија коа располагаа со кеш знаеа што и како треба.Овие дегенерициве и со брда пари незнаат.Знаат само 2-1 и 7+ да наштимаат све им ебем!
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин


Никако не би го продал, меѓутоа во игра е солена цифра од 50 милиони евра + играчот сам сака да си замине а како негова замена се спомнуваат играчи како Ди Марија, Џејмс, Бернардески, Берарди.

Одличен играч, еден од најдобрите што заиграле у овој беден период во кој ни се наоѓа тимот, вистински професионалец и борец на терен.
Ужас, Грозни поздрав баки. :smirce:
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.508
Поени од реакции
4.331
Ни случајно...
Пак ке фрснат некои суми за безвезе играчи за кои на никој од гигантиве нема кур да му чуе.Ке се попалиме на темава како разарал тој некој си на параолимпијада у септември,за во Мај месец догодина повторно мењање тренер (ова ако не и порано),па пак нов почеток,нов циклус...
Години уназад иста песна.Само што морати,бранка и компанија коа располагаа со кеш знаеа што и како треба.Овие дегенерициве и со брда пари незнаат.Знаат само 2-1 и 7+ да наштимаат све им ебем!
Да видиме брат.
Ако го дадат Перишич (да речиме), а да не донесат конечно некое здраво засилување, треба да се самоубијат тие што после тоа ќе кажат нешто позитивно за управа и сопственици!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom