Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.195
Поени од реакции
41.138
Во ред, прав си!
И јас играм на тоа дека играчите се клучен фактор. Така и реков неколку страни поназад, дека чекам да видам кои имиња ќе се донесат па ќе кажам дали ќе не биде или не и дека тренерот не ме интересира. Ама убеден сум дека на Спалети нема да му дадат ѕвезди.

А и многу ме интересира еве ти како размислуваш, со кои потенцијални играчи мислиш дека би се пласирал Спалети мин. 3-то место? А искрено, знаеќи дека имаш смешно низок критериум по тоа прашање, очекувам да сугерираш на некои од типот на Барбоса, Марио, Кондогбиа и други недоволно докажани фудбалерчиња. Како и обично, со такви работиме сезони наназад...
a so koi igraci spaleti ke zavrsi 4 boda pozadi juve sezonava, eve da trgneme od toa

Inace do sega igraci koi se povrzuvaat so inter se danilo, naingolan, mendy od monako, digne od barsa ( lani vo roma sto igrase ), di maria, james rodrigez, rudiger, toliso ...
So budzet od nad 100m evra, so sabatini u klubov, veruvam deka konecno moze da se napravi jak tim, bar na hartija.

Za joao mario ako smetas deka e los fudbaler, ili vtororazreden i nedokazan igrac ( ???, a nezamenliv prvotimec u evropski nacionalen prvak e ), izlisno mi e da diskutiram, a i po malce sram, najiskreno kazano, i toa e tvoj problem :), minorno poznavanje od fudbval covek da ima lesno moze da ukapira za kakov fudbaler stanuva zbor, smesno e da se stava u takva grupa na igraci, on za timov ima isto znacenje ko i ikardi i e eden od malkute koi MORA so godini da se tuka.
Za kondogbija isto, od kade toa nedokazan, site bevme Za pred da dojde i toa sto potfrli jebiga, nit e prv nit e posleden, vo monako i sevilja gazese i bese poise od dokazan fudbaler, ili trebal da zaigra za barsa i real, pa posle u inter.
Za Barbosa nemav izgradeno stav, neznaev sto igrac e samo znaev deka zaedno so gabriel jesus bea najforsirani igraci od brazil i barsa planiraa i da gi tuzat santos za negoviot transfer vo Inter. Ama i za nego sto ke se diskutira, skoro nikakva shansa ne dobi vo inter, poveke palasio igrase a od palasio garant na forumov ima minimum 20 luge sto bolje znaat fudbal da igraat od nego, taka da poveke smetam deka inter kako TIM bese losa sredina za razvoj na ovie fudbaleri, otkolku sto oni se stvarno losi, ene eden mocan moses vidi u sistemot na konte kako hara, toa sto 500 pati go imam pisuvano tuka, sve izgleda poednosatvno koga timot ima izgradeno pobednicki sistem.
Ako e za toa vo inter i pirlo ne mozese da prosperira, toa nego ne go praese los fudbaler, se znaese kade lezi problemot, a toj inter duri i bese kade kade bolji od ovoj sea momentalno, ili eve da receme na isto nivo deka se.

p.s. za kondogbija, koga veke go spomnavme, u momentov kur me boli dali ke ostane ili ne, ama mario ... ni na kraj pamet prodazba, barbosa isto zasluzuva shansi vo idnina za da ne si ja lupame posle glavata, sezonava go sjebaa maksimalno i ima celosno pravo da se buni, nema ni sto da se izvinuva.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.492
Поени од реакции
4.322
a so koi igraci spaleti ke zavrsi 4 boda pozadi juve sezonava, eve da trgneme od toa

Inace do sega igraci koi se povrzuvaat so inter se danilo, naingolan, mendy od monako, digne od barsa ( lani vo roma sto igrase ), di maria, james rodrigez, rudiger, toliso ...
So budzet od nad 100m evra, so sabatini u klubov, veruvam deka konecno moze da se napravi jak tim, bar na hartija.

Za joao mario ako smetas deka e los fudbaler, ili vtororazreden i nedokazan igrac ( ???, a nezamenliv prvotimec u evropski nacionalen prvak e ), izlisno mi e da diskutiram, a i po malce sram, najiskreno kazano, i toa e tvoj problem :), minorno poznavanje od fudbval covek da ima lesno moze da ukapira za kakov fudbaler stanuva zbor, smesno e da se stava u takva grupa na igraci, on za timov ima isto znacenje ko i ikardi i e eden od malkute koi MORA so godini da se tuka.
Za kondogbija isto, od kade toa nedokazan, site bevme Za pred da dojde i toa sto potfrli jebiga, nit e prv nit e posleden, vo monako i sevilja gazese i bese poise od dokazan fudbaler, ili trebal da zaigra za barsa i real, pa posle u inter.
Za Barbosa nemav izgradeno stav, neznaev sto igrac e samo znaev deka zaedno so gabriel jesus bea najforsirani igraci od brazil i barsa planiraa i da gi tuzat santos za negoviot transfer vo Inter. Ama i za nego sto ke se diskutira, skoro nikakva shansa ne dobi vo inter, poveke palasio igrase a od palasio garant na forumov ima minimum 20 luge sto bolje znaat fudbal da igraat od nego, taka da poveke smetam deka inter kako TIM bese losa sredina za razvoj na ovie fudbaleri, otkolku sto oni se stvarno losi, ene eden mocan moses vidi u sistemot na konte kako hara, toa sto 500 pati go imam pisuvano tuka, sve izgleda poednosatvno koga timot ima izgradeno pobednicki sistem.
Ako e za toa vo inter i pirlo ne mozese da prosperira, toa nego ne go praese los fudbaler, se znaese kade lezi problemot, a toj inter duri i bese kade kade bolji od ovoj sea momentalno, ili eve da receme na isto nivo deka se.

p.s. za kondogbija, koga veke go spomnavme, u momentov kur me boli dali ke ostane ili ne, ama mario ... ni na kraj pamet prodazba, barbosa isto zasluzuva shansi vo idnina za da ne si ja lupame posle glavata, sezonava go sjebaa maksimalno i ima celosno pravo da se buni, nema ni sto da se izvinuva.
Повеќе од Ди Мариа што можеме да побараме? Таков трансфер би бил топ, нешто што долго време се очекуваше. Исто така дилот за Родригез би бил одличен али со моменталниве случување невозможен. Имаме шанси за Данило што е многу добро. Пепе исто така е топ за нас!
Али ќе видиме, ќе покажи времето што од сето ова ќе заврши кај нас.

Искрено, ретко го гледам тимов како игра неколку сезони наназад, али го гледав исходот на крајот, Барбоса на клупа, одигра само 113 мин. во Серија, што значи не се докажа. Кондогбија има многу повеќе одиграно но за неговата оценка многумина делиме исто мислење, како на форумов така и пошироко. Не велам не, можеби во друг состав конкретно овие двајца би биле Иниеста и Туре, но не во тој што ние го имавме.
Марио, далеку од лош, но ни треба многу повеќе за да бидиме конкурентни за првото место.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Барбоса на клупа, одигра само 113 мин. во Серија, што значи не се докажа.
А кај треба да се докаже? На тренинг и на тренинг утакмиците каде што кога и да играа даваше по 10 гола?
Паласио кај на мајка му у пичка се докажал? Едер куртонот исто, Брозовиќ копилето исто.

Не заебавај, Барбоса не доби шанса сезонава у Интер, тие минути се минути кои реално требаше Паласио да ги добие т.е прво Пинамонти па Паласио. 30 милионски играч мораше да изигра преку 20 утакмици сезоанва.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.492
Поени од реакции
4.322
А кај треба да се докаже? На тренинг и на тренинг утакмиците каде што кога и да играа даваше по 10 гола?
Паласио кај на мајка му у пичка се докажал? Едер куртонот исто, Брозовиќ копилето исто.

Не заебавај, Барбоса не доби шанса сезонава у Интер, тие минути се минути кои реално требаше Паласио да ги добие т.е прво Пинамонти па Паласио. 30 милионски играч мораше да изигра преку 20 утакмици сезоанва.
Епа тоа е прашањето, зошто не доби? Неколку тренери сменивме и кај никого не доби. Логично е да не убеди, немам друго објаснување. А тренерот од тренинзите одредува кој ќе игра а кој ќе седи на клупа.
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
Мн е безвеза кога на "идно" 3то место се гледа како неуспех во смисла.." бегај бе на Спалети максимумот му е толку 3то место" и слични муабети... а јасно ко ден е дека Интер пола декада е просек клуб од Милано кој живеј на стара слава..помизерен период немал никогаш во историјата. Убо е навијачки да гледаме на работите со доза на оптимизам и слично, но работите се други. Мене сега лично, некој да ми гарантира сега дека догодина Интер ќе биди 3то место, па Спалети или кој и да биди тренер ќе го величам како Мурињо во 2010та.. Со моменталната екипа и нивниот ментален склоп, да такмичат и во бугарското првенство нема да се пласират во ЛШ.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.092
Поени од реакции
9.008
Мн е безвеза кога на "идно" 3то место се гледа како неуспех во смисла.." бегај бе на Спалети максимумот му е толку 3то место" и слични муабети... а јасно ко ден е дека Интер пола декада е просек клуб од Милано кој живеј на стара слава..помизерен период немал никогаш во историјата. Убо е навијачки да гледаме на работите со доза на оптимизам и слично, но работите се други. Мене сега лично, некој да ми гарантира сега дека догодина Интер ќе биди 3то место, па Спалети или кој и да биди тренер ќе го величам како Мурињо во 2010та.. Со моменталната екипа и нивниот ментален склоп, да такмичат и во бугарското првенство нема да се пласират во ЛШ.
Точно, прва цел треба да ни биде враќање во ЛШ, па неколку години таму градење на вистински конкурентен тим па тек тогаш да правиме муабет за дигање пехари.
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.414
Поени од реакции
3.983
Ова ќе биде новиот дрес на Интер. Можно е да играат со истите против Удинезе.
Screenshot_3.png


Лично ми се допаѓа (бар-код дрес хехе), нема да бидат бројките и спонзорите жолти, али на крај краева, дресот е најмалку битен.
 
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Треба што побрзо да се раскрсти со Најк и Пирели.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Агентот на Перишич потвдил дека наводно Интер сака да го продаде играчот и дека има понуда од 60М од страна на Манчестер, и дека освен ова понуда имало и друга со помалце пари, но клубот бил попривлечен од Манчестер, сеа овој клуб попривлечен сигурно е Барса, Баерн, Реал?!
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.049
Поени од реакции
12.499
Према сите шпекулации до сега овие абер немаат да купат лев и десен бек.Се спомнуваат некои будалаштини од типот на хамес родригез и ди марија.
Нит имаме нешто да им понудиме примамливо,нит па ни требаат кузнае колку у моментов кога ја имаме една од најслабите одбрани у историјата на нашиот клуб.
Нека не земат одбрана саглам ,па макар и модрич со крос и санчез у пакет да ги донесат пак нема 4 место да фатиме.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.092
Поени од реакции
9.008
Со овој новиов спортски директор ќе склопиме асален тим, бар на хартија.

Само нека не трубат во сите медиуми кои ни се таргет засилувања туку нека си работат тајно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom