Фан Клуб: Интер

Површината на правоаголник со страни а и b се пресметува со формулата:


  • Вкупно гласачи
    39
  • Гласањето е завршено на .

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.312
Поени од реакции
5.605
Како главна причина за поразов ваш би го навел големото потценување кон Шалке и потценувачкиот став веднаш по голот на Станко и тоталната незаинтересираност .. Одбраната ако лани беше најјака страна - сега ви е лом ..
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.434
Поени од реакции
9.670
Па што сакаше повеќе да направи, регуларна шанса на милито 1 вс 1 му беше кренато знаменцето за офсиде, немаше ни втор жолт за киву, треба ли уште повеќе да направат за да го однесат натпреварот у курац?
ај прашај го судијата што навива за интер дали не беше за втор жолт.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Уау, пцовки до сите, да умрат, автобусот да им се превртел. Па до вчера не навивавте за нив?

Ако сте фанови, сте со клубот и во добро и лошо. Ако го сакате клубот, ги сакате трофеите, победите, бодовите но тие не доаѓаат секогаш. Треба да се знае тоа. Наивно е да се мисли дека тимот е перфектен и да се величаат сите кога се победува, а да им се посакува смрт на истите тие играчи кога тимот губи. Сезоната уште од старт беше жртвувана, Морати уште од крајот на трансфер периодот ја изгуби титулата во Калчото. Лигата на Шампиони никогаш не била приоритет на Интер, океј можеби само лани но таа дојде поради Мурињо. А Триплете наскоро со ваква политика на клубот во скоро време, далеку. Далеку од вид. Мотивацијата кај играчите, бедните говори на Бенитез за фудбалот и нивните кариери, немањето конкуренција за одредени позиции, игрите на агентите на суперѕвездите во тимот, долгата ланска сезона се си се насобра. Не е само Шалке, Шалке е капката што ја прелева чашата. Беше и Јувентус и Милан и Удинезе и утакмиците кога бевме надиграни од тимови како Болоња, Киево, Сиена. Ехе, биле и петарди биле и 6:0, ама барем се имало мотивација кај играчите, желба, глад. Денес ништо од тоа нема. Морати треба да размисли за неговата политика кон клубот во последнава сезона, дали навистина се жртвуваше шампионски тим за стадион и правилото што стапува на сцена од 2012 или веќе нема желба кај него да го надградува клубот и врвот на Интер во неговата династија е веќе достигнат. Треба свежина.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.504
ај прашај го судијата што навива за интер дали не беше за втор жолт.
Јас сум тој..во таа ситуација судијата не згреши ништо..иако реално е за жолт картон а сепак можеше и да му прогледа низ прсти на дебилниот киву(двојна аршива )....како и да е судијата си ја отсуди утакмицата како што треба и не е време вината да ја бараме кај некој трет фактор...Играчите треба да се засрамат што го носеа дресот на нив..страмота
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
625
Поени од реакции
109
интер изгуби како вардар на времето од шалке па сеа ти види :)))))
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.119
Поени од реакции
15.096
Претпоставувам Бенитез е крив и за ова!
Ах бре деца деца....
Он е, он е :pos:

ГИ ЧЕКАМЕ ДЕЧКИТЕ ШТО ЈА ГЛЕДАА ИНТЕР да видиме како си поминале :)

Бене дали го искршивте кафичот ? :pos:
Паднаа неколку столици на 5тиот гол :pos:

Катастрофален пораз со кој на сите треба да им стане јасно ДЕКА ТРЕБА ПРОМЕНИ ВО ИНТЕР!!

Подобро да играше Матераци и Нагатомо отколку Ранокиа и Киву...

А за Леонардо ништо чудно ако добие отказ.

Во важни мечеви се игра 4-4-2 формација . Мораше барем Ранокиа и Матераци да бидат штопери.

А Киву е дебил невиден до крајот на сезоната на клупа а потоа отказ заедно со цела одбрана освен Лусио .

И мислам дека крајно време е Занети нашата легенда да почне да размислува за пензија .Се надевам ке се оправиме за достојно да го испратиме.
Мислам дека е логично сам да си дадеш отказ по ваков дебакл, ова е срамота, буквално срамота.
Интер и се е можно :toe:

Без коментар, се што ЛЕО градеше од нова година навака, му се распадна во два натпревари :kesa:

Коментаторов на канал 5 :zver: како може овој човек да зема плата за ова што го работи :angry3:
Не градеше он ништо, утакмиците му се погодија, сите појаки утакмици освен со Наполи ги изгуби, со Баерн само на луда среќа помина.

Нема потреба од трансфери , топ сме вака.
Шампиони сме бе, што ви е.

da da odime ponatamu so 0-3 ama za toj rezultat e potrebna daleku poidobra igra od ovaja vecerva so 3 napagaci spored mene
Ова е пример за што ви прави тоа коментаторот. Да не се повторувам, веќе кажаа со колку се поминува, но не заслужуваме.

Само искрено се надевам дека Морати го гледаше внимателно натпреварот.
ЕТЕ ТИ КРЕТЕНУ ЕДЕН FFP,ЕТЕ ТИ И АМАТЕР-ТРЕНЕР ДА ТИ ЕБАМ ИДИОТОТ,ЗАР НЕ НАУЧИ НИШТО ОД ГРЕШКИТЕ НА БЕРЛУСКОНИ ДА ТИ ЕБАМ СЕ ПО СПИСОК
Браво

Единствена светла точка што видов од натпреварот е тоа што Миланезите и Јувенташите не знаат асолен ремет да ни чукнат после овој дебакл..(едните не тешат, а другите од што се очајни не навредуваат на секое:))...:tv:
Да бе, јас да сум ќе ги утепав од ремет, и сакам сега да не реметат, заслужуваме.

Како главна причина за поразов ваш би го навел големото потценување кон Шалке и потценувачкиот став веднаш по голот на Станко и тоталната незаинтересираност .. Одбраната ако лани беше најјака страна - сега ви е лом ..
Не да беше потценување, го виде Занети како си трчкаше при вториот гол?


И да, БобиМКД ми се јави да ме ремети :kesa:

Утре поопширно, но ќе се согласам со сите, го посрамотија дресот што го носат.
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
ај прашај го судијата што навива за интер дали не беше за втор жолт.
Јас многу убаво видов дека не беше за жолт, јес да имаше фаул, но за втор жолт не. Но знаеш како викат Кој губи има право да се лути.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Не губете надеж со 3-6 влевате во полуфинале! :)
 

D-r-ot

од аНбуланта
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.359
Поени од реакции
939
А што е Лео крив за поразов? Криви се играчите, кои имаа шанса да ги згазат уште у прво, ама како со Баерн, кога они не искористија - ние искористивме. Така и денес Шалке.

Како и да е, браво за Шалке, им посакувам до финале да стигнат и да освојат. Колку да видат сите потценувачи дека во фудбалот секој може да биде посрамотен и понижен и дека фаворити само на хартија има.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.119
Поени од реакции
15.096
Боби[Мкд];4199677 напиша:
Ама само тебе оти коа не тепавте ме бркаше на факс да ме реметиш, со другите сочуствувам. :D
Не измислувај бе :) Сам се појави, штета немаше стубче да се скриеш, сигурно не би се појавил.
:)
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.142
Поени од реакции
879
....There was a boy before:
Ах овој скаутов миланески што ни направи...Не упропасти,коа најмногу требаше он се укења:icon_lol:
Допрва највише треба !
Едвај чекам да дојде тоа допрва,посебно на твоите мислам дека ке има Леонардо нешто да им докаже:tv:
Ќе им докаже дека со право го избркале :pos:
.
.
.
....And nowadays:


Само искрено се надевам дека Морати го гледаше внимателно натпреварот.
ЕТЕ ТИ КРЕТЕНУ ЕДЕН FFP,ЕТЕ ТИ И АМАТЕР-ТРЕНЕР ДА ТИ ЕБАМ ИДИОТОТ,ЗАР НЕ НАУЧИ НИШТО ОД ГРЕШКИТЕ НА БЕРЛУСКОНИ ДА ТИ ЕБАМ СЕ ПО СПИСОК
:tv:
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.846
Поени од реакции
34.370
Не бе, СИТЕ се криви за овој пораз, денес тимот делуваше ко Ти Ти Ти Ти Ти Ти Ти Ти Ти Ти Ти и Ти ќе играте и толку, никаква концепција у одбраната, никаква синхронизација кога тимот се бранеше, делуваа ко прв пат да играат заедно, без идеја, без некаква умисла да се сопре противникот во одбрана.

Сите, буквално сите потфрлија, и Лео после ова мислам дека по крајов на сезонава ке го прекомандуваат на друго место во тимот, иако не верував дека ќе се случи тоа оваа година после ова мислам дека и ова уз пут со ремонтот е неопходно.

п.с. И да, на Занети му помина времето, за вториот гол удри на лајт џогинг, за третиот при правење на офсајд стапица он се заборави горе чувајќи празен простор.
 

SrRulz

Siempre Real Madrid
Член од
8 декември 2007
Мислења
4.845
Поени од реакции
221
Колку гола има примено Интер у последните 2 натпревара немам дигитрон при рака? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom