Фан Клуб: Интер

Површината на правоаголник со страни а и b се пресметува со формулата:


  • Вкупно гласачи
    39
  • Гласањето е завршено на .

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.069
Поени од реакции
9.676
Претпоставувам Бенитез е крив и за ова!
Ах бре деца деца....
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.169
Поени од реакции
1.324
ГИ ЧЕКАМЕ ДЕЧКИТЕ ШТО ЈА ГЛЕДАА ИНТЕР да видиме како си поминале :)

Бене дали го искршивте кафичот ? :pos:
 
R

Rigel Kent

Гостин
Катастрофален пораз со кој на сите треба да им стане јасно ДЕКА ТРЕБА ПРОМЕНИ ВО ИНТЕР!!

Подобро да играше Матераци и Нагатомо отколку Ранокиа и Киву...

А за Леонардо ништо чудно ако добие отказ.

Во важни мечеви се игра 4-4-2 формација . Мораше барем Ранокиа и Матераци да бидат штопери.

А Киву е дебил невиден до крајот на сезоната на клупа а потоа отказ заедно со цела одбрана освен Лусио .

И мислам дека крајно време е Занети нашата легенда да почне да размислува за пензија .Се надевам ке се оправиме за достојно да го испратиме.
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
1.326
Кога Мурињо кормилареше со тимов Интер ја имаше најдобрата одбрана...
 

Mikky

Интераш
Член од
23 октомври 2008
Мислења
210
Поени од реакции
19
Интер и се е можно :toe:

Без коментар, се што ЛЕО градеше од нова година навака, му се распадна во два натпревари :kesa:

Коментаторов на канал 5 :zver: како може овој човек да зема плата за ова што го работи :angry3:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.469
Поени од реакции
6.367
Нема потреба од трансфери , топ сме вака.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.504
Немам некој соодветен коментар со овој дебакл освен дека сум потполно разочаран од сите играчи вклучувајќи го и Леонардо..Поразите од Јувентус,Милан и Шалке никогаш нема да ги заборавам едноставно такви бедни порази сме немале уште од времето на Закерони и Купер...едноставно сега треба Морати да му влези во сооблекувалната и да ги избрка сите до еден(сосе тренери) абе апсолутно сите и Занети и Снајдер и Ето и леонардо и Барези сите у три ..... ......... нека фатат..резил срам да му е..срам апсолутно срам да му е...јас не памтам вака да не понижувале и со Милан и со Шалке и тоа замислете на Меаца плус во период кога ни се живи надежите за титули.....:kesa:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.302
Поени од реакции
14.669
ке тепаме 3-0 таму 100 %
искрено не се замарам многу за да не си го влошувам здравјето :)
ама мислам ќе одиме понатака :)
 
Н

'Никола'

Гостин
Се караме овде со другари, дај помогнете, дали со 0:3 на гости одите понатаму? Серизно прашувам.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.169
Поени од реакции
1.324
Јас мислам дека Берлускони и Галијани ќе му дадат одказ утре на Лео :pos:

Не стварно незнам, нека седи уште Лео на клупа барем до Лето, неможе со оваа килава одбрана да направиме резултати, добро што Станкович даде гол во 1ва минута, па вака дадовме 2.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom