Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Добро прво полувреме,само треба да ги нападнеме пошто ранливи се во одбраната,а не да чекаме контри!
Биди искрен еднаш и кажи дека мизерно полувреме со передска и пласлива игра изигравте,слицна на Милан со тотенхем прво полуврееме
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.504
ко да глеам финалето лани ние нешо се обидуваме вие сте компактни позади а напред не ебе*е во 2 потега имаме срека што е 0-0[/QUOTE]

И вие исто така имавте шанси..не биди дотолку критичар кон својот тим..

--- надополнето ---

Не верувам да си гледал тоа Тарзан!
Сериозно:):)....Алириза зел карта за Истанбул(неповратна) и Фихрет се смири со Таксим...:):)
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Добар фудбал за нас неутралните, се надевам дека ќе има едно голче барем.:)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.504
Биди искрен еднаш и кажи дека мизерно полувреме со передска и пласлива игра изигравте,слицна на Милан со тотенхем прво полуврееме
Донекаде си во право..но барем Интер прават шанси од игра, а не од мртва позиција како што рпавеше Милан:toe:
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Мислам дека со поставување малце по напаѓачка игра, нема да ви избега триумфот на меаца.. среќно во второ :pipi:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Убава хармонија се развива во тимот, Снајдер одлично се поврзува со Ето. Да беше тука Пацини и да повлечеше играч-два, многу полесно ќе одеа работите, вака ќе мора Ето да го истурка патот до голот на баварците. Одбраната делува посигурно, зборувам за двоецот насредина, десната страна не постои очекувам да го искористи тоа Ван Гал и со ротација на Робен на таа страна да станат далеку поопасни по голот и по Занети. Судија глуп, да ти ебам женицата вдуп на Хавиер Занети најде да му покаже жолт картон за да тренира строгост на теренот.

Очекувам барем еден гол од ситуација на прекин, конечен 1-0 или евентуално 1-1.


Камбиасо. :facepalm:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.302
Поени од реакции
14.669
мора пандев наместо деки

--- надополнето ---

зошто не прајме измени ??
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.302
Поени од реакции
14.669
не видовме поубав агол ама мислам дека офсајд беше
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
611
Станковиќ требаше да лета уште на полувреме... Не можеше да оди...
Тоа е, јбг...

Лео остана на крај да се гушка со Пандев, кога прими гол Интер реши да прави измена :) :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.487
Поени од реакции
15.504
Јебига знаев дека ова ќе се случи...само ми е жал за италјанскиот фудбал што ситгна на вакво ниво и сите три екипи во нокаут фазата на домашен терен да бидат надиграни и да губат..и плус гол ни даде најнеталентираниот поединец во Баерн Минхен кој три чисти нема од фудбал..Леонардо Пандев и Кутињо нека ги почува утше малце на клупа..добро е што ќе отпадниме барем да оладиме малце и да се спуштиме на земја бидејќи оваа година дефинитивно не е наша и на крајот ќе останиме со курот враце(тоа е факт)..како и да е не се бламирајте дека имаме шанси на Алианц арената бидејќи таму ќе изгубиме како магариња(и ве молам не бидете како фановите на Милан кои мислат дека имаат надежи против Тотенхем ан гости)!..пис
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom