Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.204
Поени од реакции
2.199
Да се надеваме дека е ништо посериозно и да се вратат што побрзо
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.832
Поени од реакции
34.299
Maикон би требало да игра со Удинезе, а можно е и Коутињо да биде дел од списокот на повикани што е супер во моментов по повредата на Милито и неговото отсуство, само не верувам дека би го започнал мечот.
Милито ќе го нема на мечот со Удинезе а и без разлика на неговата состојба тешко дека ќе игра и со Наполи во Купот а и Палермо дома, бар така се најавува, тешко дека Лео ќе се одлучи за таков ризик иако можно е да биде дел од тимот но да го започне мечот од клупата.

Инаку, излегоа бајаги грди работи за перидот кога Рафа бил тренер на Интер, покрај Милито, Матераци и Занети, и Ето проговори за проблемите кои ги имале со Рафа со тоа што кажа дека атмосферата во соблекувалните се нарушила по мечот со Јуве кој беше во 6тото коло но интересен е и муабетот што излезе за финалето на Европскиот Куп ( меч кој беше еден многуте каде Интер беа надиграни од својот противник ), каде пазете како им се обратил Рафа на играчите, им рекол да дадат Се од себе зашто ова е нивната последна шанса за да освојат нешто важно.

Вакво нешто да кажеш на старт од сезона е самоубиство за играчите , не ми се верува дека вакво нешто седнало на клупа по Мурињо, многу убаво кажа Матераци, собраќаец во формула 1 болид ( а и го сваќам зашто рече дека со Рафа немале желба за фудбал по она болдираното од погоре). :kesa:
 

WESLEY 10

В А Р Д А Р Е Ц !!!
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.925
Поени од реакции
332
^ Би можел зашто да не али ке видиме,би го заземал местото на Станкович.Со тоа што може да иде со Мота и Камби во средината,а Занети десно,со тоа што би го чувал Санчез:) мислам дека Киву нема да се снајде со него,али ајде ке видиме мое мислење е ова.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
како им се обратил Рафа на играчите, им рекол да дадат Се од себе зашто ова е нивната последна шанса за да освојат нешто важно.

Вакво нешто да кажеш на старт од сезона е самоубиство за играчите , не ми се верува дека вакво нешто седнало на клупа по Мурињо, многу убаво кажа Матераци, собраќаец во формула 1 болид ( а и го сваќам зашто рече дека со Рафа немале желба за фудбал по она болдираното од погоре). :kesa:
ЕТЕ ОВА Е ДЕМОКРАТИЈАТА НА БЕНИТЕЗМора да игра Маикон на оваа утакмица, па макар било то и на инјекции. Сантон сеуште не е материјал за прва постава, особено не против противници кои имаат стари волци со дебело искуство во Сериа А, како што е случајот со Удинезе и Ди Натале. Ќе не уништат по таа страна. Сепак и покрај вечно тешкиот Фриули(мислам дека последните години имаме најлош скор со сите екипи од Сериа А токму против Удинезе на овој стадион), очекувам да паднат полесно од предвиденото поради мотивираноста да се стигне Милан и физичката истоштеност од Куп натпреварот на Удинезе.

резултат Удинезе - Интер 1:2
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.119
Поени од реакции
15.095
beneamata напиша:
Фантом, да те замолам да ми одговориш на едно прашање со оглед на тоа што ти ги пишуваше правилата, па најверојатно ќе знаеш да одговориш.

Дали доколку една екипа потрошеше на почетокот од оваа сезона 100 милиони(од прилика) за трансфери со тоа ќе го нарушеше финансискиот фер плеј или пак ќе имало било какви лоши последици за тимот во наредните години баш поради тие 100 милиони потрошени за транфери. (исто така и за 20 милиони доколку има било какви импликации при 100 милиони потрошени пари).
fantomX напиша:
директно ќе напишам само: НЕ.
Say no more!
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.832
Поени од реакции
34.299
Изјасни се, т.е., он многу убаво ти има објаснето што е целта на тимовите, али тоа никако да го дочиташ зашто не ти одговара на тезите, ај овие за Рафа глеам ги игнорираш дека и играчите ти ги побија, али сега се фати за едно Не кое и ја ти го одговорив идентично али ете, чудно, го претставуваш она што само тебе ти одговара ( дури и неговите зборови не си ги пишал дека и Син ти одговорил ), типично форумски.

Али ај, да не се повторувам покрај малиот милион потврди ... вклучително и оние кои Фантом ги збореше на темата а ти ги изгнорира нормално.

p.s. Многу беше интересна и твојата теза дека Морати не сакал да инвестира во Интер а гради стадион. :tv:
 

D-r-ot

од аНбуланта
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.359
Поени од реакции
939
Абе добра е и таа тема за ваков разговор. :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.119
Поени од реакции
15.095
Изјасни се, т.е., он многу убаво ти има објаснето што е целта на тимовите, али тоа никако да го дочиташ зашто не ти одговара на тезите, ај овие за Рафа глеам ги игнорираш дека и играчите ти ги побија, али сега се фати за едно Не кое и ја ти го одговорив идентично али ете, чудно, го претставуваш она што само тебе ти одговара ( дури и неговите зборови не си ги пишал дека и Син ти одговорил ), типично форумски.

Али ај, да не се повторувам покрај малиот милион потврди ... вклучително и оние кои Фантом ги збореше на темата а ти ги изгнорира нормално.
Какви потврди? Добро, сеа зборот „НЕ“ воопшто не е потврден збор, но сепак е доволно јасен.
Моето прашање беше доволно јасно и доволно јасен одговор добив. Тоа беше одговорот што го барав, и го добив.
Јас тука им поставувам на другите фанови на Интер да видат, некој ќе се согласи, некој ќе рече Рафа бил крив или ќе го умеша Рафа у муабетот за ова, ќе забегаме од темата, сепак, остај им на останатите фанови да си одлучат дали е релевентно или не она што беше прашано и одговорено. Секој има право да формира сопствено мислење.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.119
Поени од реакции
15.095
Бамбини во Фиорентина, Муту во Интер?

Муту игра 15години фудбал, од тие 15г 10г е повреден така да no way...
Муту беше 2 пати суспендиран ми се чини, не повреден. Сепак, според мене, и повреден е подобар од Биабиани.
Имаше добри сезони во Фиорентина со по 13-17 гола, за споредба Пандев-Биабиани-Милито до сега имаат дадено заедно не повеќе од 7-8 гола.
п.с. Ако почнеме со годините, и Милито не е баш младолик :)
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.832
Поени од реакции
34.299
Какви потврди? Добро, сеа зборот „НЕ“ воопшто не е потврден збор, но сепак е доволно јасен.
Моето прашање беше доволно јасно и доволно јасен одговор добив. Тоа беше одговорот што го барав, и го добив.
Јас тука им поставувам на другите фанови на Интер да видат, некој ќе се согласи, некој ќе рече Рафа бил крив или ќе го умеша Рафа у муабетот за ова, ќе забегаме од темата, сепак, остај им на останатите фанови да си одлучат дали е релевентно или не она што беше прашано и одговорено. Секој има право да формира сопствено мислење.
Прашањто твое многу добро знаеме на кои дискусии се однесуваше, а ова Say No More можеш да го кажеш на некој кој вчера почнал да гледа фудбал а и да го следи Интер и кој нема поим од случувањата во екипата, затоа ти реков, игнорираш работи кои и јас ги имам напишано на темата, т.е., го игнорираш истиот одговор кој и јас ти го дадов а Фантом ти го потврди, само што тоа си го тргнал дур си го цитирал на оваа тема.

Прашањето немаше потреба ни да го поставиш зашто веќе ти беше одговорено на истата таа тема, поготово зашто на истото и ја ти имам одговорено тука. Како може да се наруши закон кој сеуште не е донесен ? Нејсе и тоа, целта на Интер како клуб е просекот на загуби да го намалува со тоа што истиот беше енормен ( и сеуште е ), просечно над 100м евра годишно. Е сега и Фантом ти има на темата постирано ( затоа велам дека упорно ги игнорираш работите кои не се поклопуваат со твоите тези без разлика дали се работи за мој пост, линк од извор или пост од друг член ) дека Интер мора да има загуби помали од 50 милиони евра, тоа во ерата на Морати не било случај, значи не зборам само за последни 2-3 години, со тоа што дури и кога тимот на Морати освои СЕ, Интер пак имал загуби ( над 60м евра ) кои не се поклопуваат со ФФП правилото.

Кога извршниот директор вели дека тимот мора да ја менува политиката и да штеди ( значи ова не се мои зборови и размислувања, а истото го кажа Јануари, 2010 ), се знае кој фрагмент од тимот најмногу ќе претрпи, тоа е трансфер политиката, сигурно не се алудира на поевтина трева на Апијано Џентиле, или топлата вода дур се тушираат играчите и слично. И на таа тема пишав, нормално, изигнорирано беше и тоа од твоја страна, и Абрамович со Челзи слабо инвестираше последниве 3-4 години, а исто и Берлускони и самиот знаеш колку инвестираше во последниве години, им се смеевме на миланезите од што имаа беден тим. Од друга страна пак, во ерата на Морати, Интер потрошил 820м евра на трансфери ( да ги собереш парите кои Јуве, Милан и Рома го давале за играчи тој период, пак ке испадне помал од инвестициите на морати ... така е зборот ), дојде време сега кога и ние тој филм извесно време ќе го гледаме.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.119
Поени од реакции
15.095
Прашањто твое многу добро знаеме на кои дискусии се однесуваше, а ова Say No More можеш да го кажеш на некој кој вчера почнал да гледа фудбал а и да го следи Интер и кој нема поим од случувањата во екипата, затоа ти реков, игнорираш работи кои и јас ги имам напишано на темата, т.е., го игнорираш истиот одговор кој и јас ти го дадов а Фантом ти го потврди, само што тоа си го тргнал дур си го цитирал на оваа тема.
Што ми потврдил Фантом? Фантом потврди она што го кажа со две букви „НЕ“. Немаше причина да го пастирам тоа, кој сака нека провери во темата ќе види дали вадам зборови од контекст.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.832
Поени од реакции
34.299
Што ми потврдил Фантом? Фантом потврди она што го кажа со две букви „НЕ“. Немаше причина да го пастирам тоа, кој сака нека провери во темата ќе види дали вадам зборови од контекст.
Прашањето твое се однесуваше на дискусија која се одвиваше на оваа тема терајќи ги твоите тези дека Морати ради реда не сакал да инвестира повеќе во тимот а Фифа Фер Плејот бил само изговор, нешто што не ја, него Фантом, човекот од кој ти бараш одговори, го демантира ( приложувајќи ги условите кои Интер мора да ги исполнува а сеуште се далеку од тоа ).
Друга работа, ти одговорив и јас на истото прашање, затоа ова say no more ти нема никаква логика, т.е. има ... за неупатените и неинформираните, па затоа и следат овие мои реплики.

Трета работа, ти го исцрта и он ффп законот ( делумично ), го кажа истото што и јас тука го зборев, Интер мора да има помала загуба од 50 милиони евра, нешто што никогаш, повторувам, НИКОГАШ не било случај со екипата во последниве 8 до 10 години, не беше случај ни лани во една таква фантастична сезона. За да тоа се случи ( Интер драстично да ги намали своите загуби ), клубот мора да крати на трошоци а дел од истите се и трансферите ( друг начин не постои ), а не дека Интер односно Морати онака, ради реда му текнало, нема да инвестира повеќе во екипата. На крај краева тоа апсурдно тврдење се побива со фактот што Интер ќе гради свој сопствен стадион, тоа човек што не сака на инвестира во екипата во секој случај не би го направил.
Да биде значењето на Морати за оваа екипа уште поголемо е и фактот што Сарас, неговата компанија, котира лошо во последниве 2 години односно бизнисот не му функционира најидеално, трпи загуби ( најмногу поради светската економска криза ), но сепак, решен е да гради стадион од кој тимот ќе има огромна корист во иднина, не треба да се потенцира кои Се бенефиции ќе ги има Интер како клуб кога ќе има свој сопствен стадион.
 
I

Immigration man

Гостин
sancez

ako go pradadat bjabijani ili kako li bese ova e nas videtego videovo posle koj ce ne zapri forca inter:wink:
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.932
Поени од реакции
5.915
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom