Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.029
Поени од реакции
50.861
Не е тачно ! Јас се надевам дека ќе тепате зошто ве имам на ливче.

П.С. Иосоно си остана на зборот за муабетот од вчера дека ќе ги ставиш Милан и Реал 2-ки и после ако фатиш сите пари ќе ги ставиш на Твенте ? Забавата не ја ни спомнувам ! :icon_bigg
Се полакомив брат, ги ставив и Шахтјор и Арсенал, гледај:
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
4.656
Поени од реакции
4.300
сакам да тепаме ама со некој смрден гол, поточно автогол, и да имаме смрдена игра(како онаа досега) и на морати да му скурчи.
во овој случај фаќаме на спортска а келнерот си оди. сите среќни и задоволни.

да, и ја паднав на арсенал, и сите луѓе што ги сретнав денеска ми се пожалија на истото.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.754
Поени од реакции
1.606
Najloso od se e, Inter gubi 1-0, i Benitez pravi 2 izmeni, i tie igraci davat po eden gol za presvrt. E togas...
Ти ако очекуваш од Нванко и Мансини да влезат и да ја решат далеку ке стигнеш,иначе ако Бенитез го стави Кордоба десен бек нека иде у п.м
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.029
Поени од реакции
50.861
Ти ако очекуваш од Нванко и Мансини да влезат и да ја решат далеку ке стигнеш,иначе ако Бенитез го стави Кордоба десен бек нека иде у п.м
Irony... it's a bitch...
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.776
Поени од реакции
34.112
Момци, за Твенте се работи а не сте сигурни дал ке тепаат ... ој ој ој, што ли ке беше ова. :)
Вчера ваљда ги гледавте Ајакс, па можете колку толку да го приметите квалитетот на холандската лига каков е, стерилен е и беден е, ја искрено денес сум убеден дека ке победат и тоа лесно зашто веќе премногу ( или Киево беше премногу, или Милан, незнам ... ) ке дојде ова.
Ова пред Се го зборам зашто играат дома, инаку гости ниту со Киево не можат да се носат па таму друг муабет важи. Е сега со оглед дека денешниов Интер делува тужно, нормално, нема да бидам грдо изненаден од некаков демант.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.754
Поени од реакции
1.606
Официјално - Кастелаци,Кордоба,Матераци ,Лусио,Занети,Камбјасо,Станкович,Снајдер,Бијабијани,Пандев и Ето!
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.235
Поени од реакции
2.230
Ако примиме први гол, ојдоа сите 3 бода. Курва Норд ќе збесни, играчите нема да знаат на кој гол да пуцаат, а Бенитез се надевам за да ни ја направи вечерта добра ќе излезе на центар и со 19мм ќе си ја резнесе главата!

Не знам за Твенте кој игра десно, ако е некој брзинец како Бејл, ќе го шине Кордоба. Инаку има официјални состави или?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.029
Поени од реакции
50.861
Да не се случи Панолада, после Таљавенто и Рафа да се усреќи :)
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Ставете некој линк или стрим од натпреварот пошто на Канал 5 и Канал 5+ нема да не даваат!
 
M

mercenary

Гостин
Ти ако очекуваш од Нванко и Мансини да влезат и да ја решат далеку ке стигнеш,иначе ако Бенитез го стави Кордоба десен бек нека иде у п.м
Ништо од планот Мансини да ја реши,се повредил пред натпреварот,нема да биде ни на клупата.
А кој ќе погоди со каква повреда се здобил Мансини,го частам аватар од Амаури...
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
5.754
Поени од реакции
1.606
Матераци кога се опоравил за во прв тим сварно ми е чудно,иначе Бенитез се гледа дека ич не го сака Сантон бидејки мн ретко му дава шанса а дечкото стопати подобри ке изигра од Кордоба на десен бек!Али сепак очеквуам победа и со овој состав,типувам 2-0!
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.029
Поени од реакции
50.861
Ништо од планот Мансини да ја реши,се повредил пред натпреварот,нема да биде ни на клупата.
А кој ќе погоди со каква повреда се здобил Мансини,го частам аватар од Амаури...
Од три пати:

1. Скршеница на зглоб
2. Повреда на кичма
3. Истегнување на мускул
Oh, noooooo! :)
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
27.776
Поени од реакции
34.112
Haha, и Мансини отиде поради мускулатурава а ? Читав дека најверојатно се повредил но не беше наведена прилина, сега гледам ''per un problema di natura prettamente muscolar'', море лани Лео го исцедил изгледа максимално дур играл за Милан. :)
ц ц, греота се играчиве еј, греота.

Видете ја само клупата за денес, A disposizione: Orlandoni, Santon, Biraghi, Natalino, Motta, Nwankwo, Crisetig.,
додадете на ова дека и Бенитез седи на клупата, ова е дефинитивно најбедниот изглед на истата у последниве неколку години, ја вакво нешто не памтам, на времето Чирило и Сорондо коа беа на клупа, а и омилениот на Чекич, Коет, боље изгледаа ...
 

D-r-ot

од аНбуланта
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.359
Поени од реакции
939
^ А со Мансини ќе изгледаше помалку бедна? :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom