Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Да никој не е крив , повредите биле криви. А кој е крив за повредите? Они да не имаат рагби сесија?!? Тренинг програмата на Бенитез е очигледно срање... ц ц ц .. не ми се верува губиме бодови од Лече и Бреша јааааааааааааоо човече од кај го најдовте овој мрсниов Бенитез???? Па уште заинтересиран бил да ги купи Агер и Лукас,,, според мене Милан му е шанса да се врати во игра кај интерашите, така да доколку не дај боже изгубиме од милан добрата ствар е што Бени ке фака штикла... па редно време беше.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Zimi kurov i zimi "derbito" daj neka go izbrkat sto porano, ne deka ako tepame protiv Milan ke evoulira Benitez i preku nok pameten ke stane, pak ke ni ebe nervite...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Да никој не е крив , повредите биле криви. А кој е крив за повредите? Они да не имаат рагби сесија?!? Тренинг програмата на Бенитез е очигледно срање... ц ц ц .. не ми се верува губиме бодови од Лече и Бреша јааааааааааааоо човече од кај го најдовте овој мрсниов Бенитез???? Па уште заинтересиран бил да ги купи Агер и Лукас,,, според мене Милан му е шанса да се врати во игра кај интерашите, така да доколку не дај боже изгубиме од милан добрата ствар е што Бени ке фака штикла... па редно време беше.


И јас во случајов со вакво нешто се тешам со лошиве резултати....Ако победиме на дербито победничката атмосфера во тимот ќе се врати и тимот ќе игра подобро во продолжението на сезоната..ако недај боже изгубиме или извадиме нерешено тогаш Бенитез ќе биде исгурно пред отказ...а тој нека му ја мисли сега!
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Навистина незнам што да коментирам.Едноставно што поскоро си оди кифларов,тоа подобро и за нас и за Интер.Па во што се претворивме,што остана од шампионскиот ИНТЕР?Ајде господине Морати повеќе изговори од типот немавме свежина,немавме цврстина,многу повредени(донекаде ова последново е точно) ли ќе слушаш?Па на ништо не личиме штом не можеме да победиме екипи како Лече?
Навистина крајно сум разочаран!
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.747
Поени од реакции
44.062
Ме боли што со онаа пичкарска среќа милан е прв, пер онаков милан прв????
А за Бранка, Сан го фалеше дека имал план за секој играч и контрола над ситуацијата со играчи, не осети дека му треба некое освежување?
Зашто вака ко падобранец упаѓаш кога благе везе немаш :), евидетно е тоа, за тоа зашто едноставно не се зимаа освежувања ...
Да не се повторувам многу бидејќи детално е објаснето тоа на темава, за Бранка важеше муабетот колку пари толку музика и тоа е тоа, нит поебал нешто нит ќе поебе, или со 0 евра достапни од Морати можеше да носи засилувања. :)

Нејсе тоа, нит Киву нит миву е виновен за овој Интер, ниту па она, муабетот '' кога нејќе нејќе '', мада истиот го потврдува карактерот на моменталниов Интер, каков карактер има тренерот, таков има и тимот и тоа е тоа, соочете се, Болоња гости, Сампдорија дома, Јуве дома, Бреша дома, Лече гости ( низата ке продолжи ), секаде важи ако гледаме така муабетот кога нејќе нејќе, е кога ке сака де ( додадете го во меѓувреме и целосното надигрување од дебитантот у ЛШ Тотенхем )?
Соочете се дека Интер во моментов е просечен, Бенитез може слободно да извади прирачник за тоа како од најдобар тим у Европа се прави просечен клуб за неполна година, не за друго, идните тренери да имаат од што да учат и да знаат како НЕ треба да се постапува ...

Дур е кифлата на клупа за жал евидентно е дека ке гледаме ваков некарактерен тим, жален, среќа пак ке кажам што Милан не бега многу а у Недела све е можно што значи изводливо е и да се победи, не за друго, кога ке се мења брашносаниов ваљда нема многу да бегаат Милан ... ваљда.
 

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Јас па сум оптимист (не ме тепајте), бидејќи откако Станковиќ и Милито влегоа, играта на Интер беше светлосни години подобра од првото полувреме.

Едино што може да научи Бенитез од ова е дека Кутињо више у прва постава, НЕ! Јас не заприметив еден добар пас да даде детево, ветрушка невидена. Мансини и пандев многу подобро изиграа од него.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Марли без навреда..но армин има право според мене...Милан не е ништо подобар од лани според она што го гледам од нив...повторно несигурна одбрана,и неподвижна средина тоа што го мачеше Милан овие години..стварно е страмота онаков Милан со играчи како Јепес,Абате,Антонини,Инзаги,Сидорф,Фламини човече...да биде прв ан табелата..тоа изгледа покажува колку е слаба лигата ..па после неправедно го реметите сите Боби за колку тоа била слаба бундесот, а таа е измислена за сериа А во овој момент..Милан прв ејјјјј и тоа го дочекавме:kesa:!
 
Член од
28 март 2010
Мислења
1.310
Поени од реакции
377
Син во право си.Ама со ваква игра тешко да го победиме Милан.Најверојатно серијата на кифларов од нерешени резултати ќе продолжи!Пошто не сакам да помислам на пораз на домашен терен!Повеќе од 2 години сме неосвоива тврдина на Меаца!
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Марли без навреда..но армин има право според мене...Милан не е ништо подобар од лани според она што го гледам од нив...повторно несигурна одбрана,и неподвижна средина тоа што го мачеше Милан овие години..стварно е страмота онаков Милан со играчи како Јепес,Абате,Антонини,Инзаги,Сидорф,Фламини човече...да биде прв ан табелата..тоа изгледа покажува колку е слаба лигата ..па после неправедно го реметите сите Боби за колку тоа била слаба бундесот, а таа е измислена за сериа А во овој момент..Милан прв ејјјјј и тоа го дочекавме:kesa:!
Па и Мајнц со Новески беше прв 7 кола па никому ништо ... Не се суди по играчите ...
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Ти болит викаш,ке ти поминит. Во недела навечер кога ке бидиме плус седум
Една победа е = 3 бода не на 4 бода :smir:

--- надополнето ---

Може некој да каже Сантон како изигра десен бек ?
Според мене тој е главниот виновник за примениот гол колку што можев да видам тој го чуваше Оливеира ...
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Па и Мајнц со Новески беше прв 7 кола па никому ништо ... Не се суди по играчите ...
Па како што гледаш во постот образложив зошто Милан (не)треба да е прв во табелата и дека не се ништо подобри од минатите сезони..и уште нешто(ако не се суди по играчите тимот ..по што се гледа ко така????)
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.695
Поени од реакции
6.219
Една победа е = 3 бода не на 4 бода :smir:

--- надополнето ---



Според мене тој е главниот виновник за примениот гол колку што можев да видам тој го чуваше Оливеира ...
Толку со основно !
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
I na krajot koj e najkriv u sevo ova? Morati i Branka, ne deka ne mu dadoa poveke prava kako menadzer, ili ne kupija novi igraci, tuku krivi se sto go zedoja gomnoto.
 
P

PewDiePie

Гостин
Жалосно е ова што се случува во нашиот тим..од шампионски состав каде победата не беше во прашање..сега станавме исти тим како Милан и Јувентускакви што беа во минатите сезони..Милан не е ништо подобар од лани или од пред две години туку Ние сме за никаде
Може вие сте за никаде сезонава,ама дека Милан не е подобар од лани ќе си го прашам малце.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom